Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelős kutyatartónak érzed...

Felelős kutyatartónak érzed magad?

Figyelt kérdés

Mennyit költesz kutyádra egy hónapban?

Mennyit költesz a kutyádra egy évben?

Minden évben beadatod neki az oltásokat?

Van benne mikrochip?

Ivartalanítva van a kutyád?

Milyen táppal eteted?

Fontosabb neked mint te saját magad?

Van félretett pézed a kutyádra?

Mennyit foglalkozol vele egy nap?

Minden válasz érdekel :)


2013. ápr. 2. 13:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
15%
ja utolsó vagyok és nincs ivartalanitva mivel lesznek majd kicsik de nem vagyok szaporito barátok körében többen már egy éves kora óta azzal nyujznak hogy mikor jönnek már , szülök is kapnak egyet stb. Nem szeretném ezt elvenni tőle , és tudom hogy ő ezt érzi sosem álvemhes semmi ilyesmi.
2013. ápr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%

Annak tartom, de nem hiszem, hogy ezt összegszerűen kéne meghatározni, de ha kell a statisztikáidhoz, tessék:

1. 15-20 ezer Ft-ot

2. Fogalmam sincs, szorozd fel + némi extra :)

3. Persze

4. Persze

5. Igen

6. Egy kevésbé ismert márka Bárányos-rizses sensitive-jével

7. Nem. Sajnos volt idő, mikor a saját gondjaimat azzal kompenzáltam, hogy a kutyát helyeztem előtérbe, hát egyikünk sem járt jól.

8. Most épp nincs, de nem fordulhat elő, hogy valami gond van, amit hirtelen sokba kerül és nem tudom kifizetni, mert jól keresek és tudok is kölcsönkérni.

9. Aktívan másfél-2 órát, de sokszor van, hogy egész nap velem tud lenni.

2013. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hiszem, hogy ezt pénzben kellene mérni. Két kutyám van, mindig be vannak oltva, chipjük is van, kullancs ellenes spot ont is kapnak, prémiumtápot és nekik készített főtt kaját esznek, a szuka kutyám ivartalanítva van, a kan nincs. (Nem, nem tud kiszökni mert lakásban van). Orvosra nincs külön félretéve pénz, de ha orvoshoz kell vinni, mindig kifizetjük. Az, hogy mennyit foglalkozom velük, változó, hétvégén többet, hétközben kevesebbet, de minden nap sétálunk 3x. Minden tőlem telhetőt megteszek értük, hiszen ők is a családhoz tartoznak.
2013. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%
Az, hogy mennyit költ valaki egy hónapban vagy egy évben egy kutyára méretfüggő, egy csivavának egy 20 kg-os táp kb 1 évig elég, de az én kutyámnak csak egy hónapra :D szóval ez kicsit megdobja az összeget, de az még nem jelenti azt, hogy jobb gazdája lennék... Az éves oltás és a chip kötelező, tehát ezen megint nincs mit megbeszélni. Az ivartalanítás megint egy olyan dolog, hogyha valaki nem csináltatja meg, de figyel a tüzelő kutyájára és nem tervez kölyköket a jövőben sem, akkor attól még felelős kutyatartó.Milyen táppal eteted...lehetett volna az is a kérdés, hogy mivel eteted? A BARF módszer szerintem egészségesebb mint a száraztáp, viszont a táp a kényelmesebb megoldás, szóval aki BARF-ozik kicsit jobban odafigyel, több időt szán a kutyájára, de aki premium táppal etet az is felelős kutyatartó, az is kielégítő egy kutya számára. Szóval az erre a kérdésre adott válasz sem lehet egyértelmű. Az, hogy kinek mennyi félretett pénze van a kutyára attól függ, hogy éppen most milyen anyagi helyzetben van, de nem befolyásolja azt, hogy mennyire szereti a kutyát és mi mindent ad meg neki. Hiszen ha tavaly volt valakinek 100 ezer félretéve állatorvosra de ebben az évben valamiért el kellett költenie más dologra, mert nagyon fontos vagy sürgős volt az a dolog, akkor ő tavaly felelős állattartó volt de idén már nem az? Az, hogy ki mennyit foglalkozik a kutyával, függ attól is, hogy milyen igényei vannak az adott fajtának, lehet, hogy az egyik típusú kutyának 3 óra foglalkozás bőven elég, de a másiknak édes kevés és ha két gazdi beírja, hogy 3 órát foglalkozom vele, akkor te nem fogod tudni, hogy milyen kutya az és hogy elég-e az neki.Az is számít, hogy a foglalkozás mit takar? Pórázon séta? Póráz nélküli séta? Más kutyával való játék? Labdázás az udvaron? Tanítás? Ha az egyik gazdi egész nap összesen 3 órát sétáltatja pórázon a másik gazdi 2 x fél órát sétáltat pórázon + 1 órára kiviszi más kutyákkal játszani a kutyáját akkor hiába van az egyik 3 órát mozgatva, ha a másiknak 2 óra alatt sokkal teljesebb a napja és élményekkel gazdagszik. Arra a kérdésre, hogy ki a fontosabb én vagy a kutya, rengeteg szempont alapján lehetne válaszolni, hol az én javamra hol a kutyáéra.
2013. ápr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

14-es vagyok! Én inkább ezeket a kérdéseket csatolnám a felelős állattartáshoz:


Mennyire szocializált a kutyád és milyen társasági életet él?

Le van fárasztva testileg és szellemileg egyaránt mindennap?

Nyugodt a kutyád vagy mindennap azon kell stresszelnie magát, hogy nem tud téged megvédeni, pedig főnökként ez lenne a feladata?

Megfelelő a fizikuma vagy túl van etetve netalán a rosszul felszívódó tápoktól soványka?

Ha nem vagy otthon ki van kötve, kennelbe van zárva vagy szabadon járkálhat a lakásban/ kertben?

A szeretet és a fegyelem egyensúlyban van egymással?

2013. ápr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Igen annak tartom magam.

Mennyit költesz kutyádra egy hónapban? 15 kg táp, 6500 Ft, a többi szükséges dolgukat elég volt egyszer megvenni, ha hirtelen kell valami akkor azt megveszem de az nem rendszeres

Mennyit költesz a kutyádra egy évben? kb 200 ezret

Minden évben beadatod neki az oltásokat? Igen, a veszettség ellenit. A többit nem tartom szükségesnek minden évben ismételni.

Van benne mikrochip? Van, mivel kötelező...

Ivartalanítva van a kutyád? Az egyik igen, a másik kettő nem. Meg tudom akadályozni, hogy vemhes legyen ha pedig beteg lesz ami nem valószínű, akkor elviszem orvoshoz.

Milyen táppal eteted? Brit

Fontosabb neked mint te saját magad? Nem. Nem hiszem, hogy ettől leszek jó gazda. Nem tartom egészségesnek az ilyesfajta gondolkozást, mellesleg a kutyának sem erre van szüksége, hanem egy vezetőre. (azt meg nem kérdezted, hogy másnál fontosabb-e)

Van félretett pézed a kutyádra? Van félretett pénzem. Arra költöm amire éppen kell. Ha a kutyának van szüksége rá, akkor rá. Ha gépem romlik el, akkor arra.

Mennyit foglalkozol vele egy nap? Amennyi időm van. Van amikor egész nap, van amikor csak 1-2 órát tudok velük lenni.

2013. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

1-2. Fogalmam sincs. Van, h 2eFt (mert a kajáját sokszor 2 v több hónapra előre megveszem), de olyan is van, mint most, h befigyel egy 35eFt-os tanfolyam.


3. Persze.


4. Persze.


5. Igen.


6. Nem etetek táppal, BARF étrend szerint kap enni.


7. Úgy élünk, h mindenkinek jó legyen, szituáció függő.


8. Van félrerakva pénzünk, de nincs elkülönítve a kutyára.


9. Változó, amennyit igényel.

2013. ápr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 hersze ***** válasza:
Nekünk 3 éves a kutyánk és most fordult vele elő először , hogy komolyabb baja lett neki.Eltört játék közben a lába szerencsétlenül ugrott, szilánkos törése lett. Egyből szaladtunk a dokihoz, nem volt olcsó, csavarokat kapott, 3 hét múlva szedik ki belőle ami megint nem lesz olcsó. Árat direkt nem írok, mert nálunk minden pénzt megér a kutyánk.. És inkább kifizetjük, még ha a föld alól is kell előteremteni a pénzt, minthogy levágják a lábát. Az éves oltást és a chipet is most fogjuk neki adatni műtétkor. Napi szinten foglalkozunk vele minimum 2-3 órát,de ha van rá módunk 5-6 órát is játszunk vele és tanítjuk. Persze most szigorú pihin van,úgyhogy az elmúlt pár hétben csak keveset vihettük ki.
2013. ápr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!