Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakiállításokkal kapcsolato...

Kutyakiállításokkal kapcsolatos kérdés, felvezetéssel?

Figyelt kérdés
Akik értenek hozzá tudnának abban segíteni, hogy hogy tudom elérni, hogy futás közben, és állítás közben a kutyám füle előre nézzen? Nem kell magyaráznom hogy miért, úgy sokkal jobb a kutya. Álló fülű fajta. Futás közben rálapul a fejére, úgy lecsapja, és beállításnál, meg oldalt van, tudjátok amikor a fülkagylók kifelé fordulnak, vagy lecsapja. Nem fél, nem ez a gond. Hiába figyeltetem kajával, nézi de nem emeli fel rá a fülét, csak ha ledobom mondjuk a földre vagy nagyon fel.
2013. ápr. 3. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
esteleg labdára sem figyel? Vagy lassits a tempón.
2013. ápr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
Más vezesse fel a kutyát. Te legyél körön kívül, de a kutya lásson. Futás közben te is szaladj a körön kívül a kutya előtt és szólongasd vagy sípoltass valami játékot ami az övé.Akkor hegyezni fog és a teste is látványosabban megemelkedik.
2013. ápr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kettős felvezetés elvileg tilos és normálisabb fajtáknál ezért igen keményen szólnak is, ha valaki ilyet próbálna csinálni. Ez a magánvéleményem, de agyrém, ami a német juhászoknál meg a dobermannoknál folyik, a sok nemnormális magából kikelve ordít, rohangál a ring körül. Csalás, máshogy megfogalmazva. Vigyél be játékot, esetleg cuppogj neki, valamire muszáj, hogy figyeljen, mert lapuló füllel nem fog nyerni hiába lenne szebb, mint a másik kutya, aki szépen figyel.
2013. ápr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az előzőnek:


Úgy látszik nem vagy képben. A Német juhászokat mióta létezik kiállítás, szinte mindig felvezetők vezetik fel és tudod miért. Mert, egyébként ezek a kutyák a gazdájuk mellett lábnál mennek és szinte lehetetlen azt elvárni tőlük, hogy még húzzanak is és még a legjobb formájukat is mutassák a bíró felé.

Na ezért van a felvezető aki a kutyával rohan, a kutya elől húz, a gazda a körön kívül a kutya előtt és biztatja. Így mutatja a legjobb formát.


Pl: toló erő, lépéshossz, az egész test ügetés közbeni mozgása, stb...

2013. ápr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Adj ki olyan hangokat, ami felkeltheti a kutya figyelmét. Vagy ha ez sem jön be, én is azt tanácsolom, hogy más vezesse fel a kutyát. Én is handler vagyok és nekem is van rengeteg kutyám, akit azért vezetek fel, hogy a gazdája addig a körön kívül segítse :)
2013. ápr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég furcsa de általában mindenkinek megvan a felvezető "hangja". :D Nálunk vn aki vinnyog neki és arra figyel :-)
2013. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!