Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szimat séta közben? (többi lent)

Szimat séta közben? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egy ideje póráz nélkül sétáltatom a kutyámat. Nem lép le a járdáról, és azt s megtanítottam neki, hogy álljon meg a zebránál, íy ha mondom, hogy: Állj! Akkor megáll., és csak az elengedő vezényszóra megy tovább. Ez eddig oké. De sokszor előfordul, hogy elmegy szaglászni, és(pedig ismeri a tiltó szót)ilyenkor lemarad. Máskor meg 1-2 méterrel előttem megy. Nem akarom, hogy rám legyen tapadva (illetve jó lenne, de nekem ilyenekhez nincs türelmem :D ) csak legalább ne bóklásszon el. Az meg a kedvenc jelenetem, mikor odamegy valakihez, és az illető (általában öreg nyanyák) sipítoznak. Dióhéjban: Mit csinálja, hogy ne legyen ilyen szétszórt?

2013. ápr. 3. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha egyébként szófogadó, és hallgat a vezényszavakra, akkor miért baj, ha néha megáll szaglászni?

Az enyém is ilyen, de ha szólok/szólnék neki, azonnal jönne. De miért is legyen rám tapadva? A séta azért van, hogy ő jól érezze magát, ha szaglászni akar, akkor megállok, és megvárom.


Ha szólsz neki, és nem fogad szót, az más. Akkor a behívást gyakoroljátok, mert anélkül felelőtlenség elengedni a pórázról.

2013. ápr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a séta definíciója ? pl : a kutya a bal-vagy a jobb oldaladon ,feje a lábad mellett ,és veled egy ütemben sétál ,javasolt kutya test-jel ( nyugodt ,stresszmentes kutyánál ): fej kissé lóg :) farok vízszintes,vagy kissé feljebb . a séta ütemét változtatva a kutya is azonnali ütemet vált ,és a testjel marad !!!

vagy : kutya előtted ,vagy mögötted ,ahogyan akarja ??? oldaltávolság több mint fél méter, stb,stb.

vagy: flexi póráz a kutya pedig a póráz hosszán gyakorlatilag majdnem 3 dimenzióban térölelő :) mozgásban van ( lásd , ölebeket séta közben :) ( kivételektől : bocsi :)

--- szóval a te kutyád ?? nem igazán figyel rád, csak ha akar ,ez olyan : vagy-vagy dolog!

tudod, felmehet az ágyra,nem mehet fel az ágyra ,attól függ ,hogy ki van otthon :)

nem várhatod el tőle,hogy a te szeszélyeid szerint ,hol engedelmeskedjen,hol pedig ne ??!!

tehát, vagy legyél szigorúbb és következetes ,vagy minden marad a régiben!

nem a kutyád szétszórt,hanem te vagy sokszor az :)

2013. ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egyáltalán nem gond ha megáll szaglászni. A lényeg az legyen hogy kövessen, menjen utánad, szóval ne a saját feje után menjen. Azon kell dolgozni hogy az embereket meg se lássa, ne menjen oda, mert egy ismeretlen szabadon lévő kutya megijesztheti az embert rendesen. Még egy kérdés: Ha meglát egy kutyám vagy macskát akkor nem veszti el a fejét?
2013. ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha a tiltásra nem reagál, vagy későn reagál, akkor gyúrj rá a tekintélyed növelésére.
2013. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Így már átláthatóbb, mit rontottam el, és hogy mit hogy fogok ezentúl csinálni. Kistestű kutya, (kb westie méret) így annyira csak nem ilyesztő :D A kutyákról le tudom hívni, a macska már más tészta. De macska nincs annyira az utcán.
2013. ápr. 6. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!