Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt hogy oldjátok meg? Lakás,...

Ezt hogy oldjátok meg? Lakás, gyerek, kutya

Figyelt kérdés
Lakásban élünk, van egy két éves fiunk. Gondolkodunk hogy szert tennénk egy kutyusra, viszont van egy dolog, amit nem tudom hogy lehet megoldani. Férjem 24 órás szolgálatokat ad, ilyenkor ugye éjjel nincs itthon. De ha a kicsi már alszik, hogy viszem le a kutyát pisilni? Vagy mikor napközben nincs itt a férjem, és mondjuk zuhogó eső van?
2013. ápr. 3. 22:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kölyökkutyát választasz, hanem felnőttet, akkor simán kibír 8-10 órát pisi nélkül. Kölyökkel tényleg 3 óránként futni kell, vagy b-verzióként pisiben tapicskol a négykézláb közlekedő baba.

Lehet, hogy még egy pár évet várnotok kellene a kutya beszerzéssel.

2013. ápr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%

Éjjel lefekteted a kicsit, és ha már alszik, leszaladsz a ház elé a kutyával, ez 5 perc, gyereknek semmi baja nem lesz.

Szakadó esőben meg (gondolom a gyerekkel vagy otthon), babakocsira esővédőt teszel, és leviszed a kutyával együtt. Vagy amikor alszik, szintén a ház elé egy 5 perces eü pisilésre lemész vele. Ha feljöttök, megtörlöd. Ennyi.

2013. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Miért szeretnétek kutyát? Ezt meg tudod fogalmazni?

(egyelőre nem túl ideálisak a körülmények - én biztos várnék míg a gyerek nagyobb lesz...)

2013. ápr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
Pici gyerek mellé,én csak is kölyök kutyát vennék.
2013. ápr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül most akarunk kutyát, csak sokat gondolkodunk rajta :)

Egyébként majd felnőtt kutyust szeretnénk. De talán tényleg az a legjobb, ha megvárjuk, míg a férjem más beosztásban fog dolgozni :)

2013. ápr. 3. 22:47
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi baj nincs a 24 órás szolgálattal. Amikor leviszed a kutyust viszed a gyereket is, legalább ő is megtanulja majd a kutyatartás ezen részét. :)

Az esti sétára mi olyan fél6-6 körül megyünk, és attól függ, hogy meddig vagyunk lent, hogy milyen idő van. Ha szakad az eső akkor olyan negyed órát, ha szép nyári este van akkor olyan 1,5-2 óra hosszát. Aztán indulás haza, fürcsi, vacsi gyereknek és kutyának és alvás. :)

Nincs egyedül hagyva otthon a kicsi.

Légy kicsit rugalmasabb és lazább. :)

2013. ápr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kutyakiképző vagyok.Gyerekem is van kutyáim is.

Pont kölyök kutyát ne.Vagy a gyerek vagy a kutya legyen kezelhető.

Menhelyről ,fajtamentésekről lehet felnőtt kutyát örökbe fogadni,tudni fogják kit lehet kisgyerek mellé adni.

Gyereket eszedbe ne jusson egy percre sem magára hagyni. addig sem amíg lemész pisiltetni.Bármi történhet.

2013. ápr. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kölyök kutyát nem akarok, pont azért, amit az utolsó válaszadó írt.

És dehogy hagynám egyedül a lakásban a gyereket! Tudom mire képes egy másodperc alatt :)

2013. ápr. 4. 06:20
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

1# és 7# megírta a tutit.

Mennyi idős a pici? Azért az is fontos tényező lehet.

A lényeg annyi, hogy a gyereket is fokozatosan hozzá lehet szoktatni a kutyákhoz. Ismerősömék pl. a gyerek másféléves kora óta kb. egy éven keresztül elmentek egy kutyasuliba. Csak úgy nézelődve ültek a kispadon. És közben rengeteget tanultak.


Szerintem (de ez csak az én meglátásom) jobban jártok majd egy kistestűvel. Ha tényleg felnőttet akartok, akkor a fajtamentők már ismerik a kutyákat és nyugodt szívvel elhozhatjátok, amelyiket ajánlják. Persze ismerkedésre általában van lehetőség.

2013. ápr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Felnőtt kutyával már nem kell éjszaka lemenni ;)

Az esős sétákon én is gondolkodtam, h h oldjuk majd meg (nálunk most van kutya és később lesz gyerek), de simán sétálunk majd esőben babakocsistól, később meg ha már tud menni, esőkabát+gumicsizma és kifejezetten élvezni fogja, h a tócsákba belemehet :)

2013. ápr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!