Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet biztonsággal otthon hagyni egy kutyát délelőttre?

Figyelt kérdés

Mostanában fogunk átköltözni egy nyugodtabb, nagyobb kertes házba, ezért még most nyári szünetben (gimi előtt) kezdeném el a nevelését egy kölyök golden retrievernek. Nyár elején többször el szoktunk menni nyaralni, ezért várhatóan azután venném át a tenyésztőtől a kölyköt, de nem tudom, hogy elég lesz-e neki az idő, hogy hozzászokjon a délelőtti egyedülléthez.

Tapasztalatokat nagyon szívesen fogadok, ha akármilyen tipped van ezzel kapcsolatban, kérlek írd le!


2013. ápr. 3. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédomnak 3 nap alatt sikerült a 4 hónapos kutyáját egy egész 8 órás + 1-1 óra utazásos időre egyedül hagynia,ráadásul albérletes emeletes házban.A kutyának egy nyikkanása nem volt.Ő úgy csinálta,hogy elkezdte szép lassan szoktatni a kutyát az egyedül létre.Először csak a szobában hagyta egyedül pár percre,majd visszament,majd egyre tovább.Majd a lakásban hagyta pár percre egyedül,és olyan 3-4-5 óránként mindig növelte az időt,amíg távol marad.A 2. napuk elején,már egyedül ment el boltba (kb 30 perc) és a kutyusnak egy hangja nem volt.


Az a lényeg,hogy a kutyában az tudatosuljon,hogy nem ott hagyjátok örökre,csak elmentek és majd jöttök vissza.Nagyon fontos,hogy ne búcsúzz el tőle,és ne kezdj gügyögni meg beszélni hozzá.Szépen csendben kimész,majd ugyanígy visszajössz,és ezeket növeled lassacskán.Ha szépen csendben vár,amíg nem voltál ott,akkor esetleg lehet neki adni jutalomfalatot,de szerintem ha jól csinálod anélkül is működik.


Azért írtam,ismerősöm példáját,mert neki ez nagyon bevált.A saját kutyám "szoktatása" sokkal drasztikusabb volt,de muszáj volt,így azt nem írnám le.Viszont meglepően jól viselte,soha nincs problémája az egyedülléttel.Már 2 éves,bármikor itthon tudom hagyni,vagy ha elutazok pár napra (nem nyaralni),akkor a szomszéd eteti és azzal sincs semmi problémája.Nyaralás esetén,vagy több mint egy hetes távollétnél én azért panzióba szoktam adni.Mégis csak kell neki is a törődés,a séta,a játék...

2013. ápr. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ezt kölyökkutyával is lehet csinálni, nem lesz belőle baj, ha elkezdem így szoktatni?
2013. ápr. 4. 07:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi már másnap egyedül hagytuk a 3 hónapos kutyusunkat 10 percre, 1 hét múlva már reggeltől délig egyedül volt hagyva. Egy mukkanás nem volt. Az elöttem lévő válasza tényleg jó: ne köszönj el tőle, ne babusgasd. Sétálgass ki-be a lakásból, vegye természetesnek, hogy időnként eltünsz....
2013. ápr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2013. ápr. 4. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!