Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Népszigeti...

Mi a véleményetek a Népszigeti kutyaiskoláról? Az ára tükrözi a minőségét?

Figyelt kérdés
Sajnos elég domináns kutyánk van, és se én se a párom nem képes fölé kerekedni. Dominanciás problémánk van, és most eljutottunk odáig, hogy sajnos már csak a suli az egyetlen reményem. Ülni, feküdni már tud, meg az ilyen dolgokat megtanulta, szóval nekünk igazából azért kéne a suli, hogy megtanuljam hogy hogy lehetek minden esetben én a falkavezér. És persze h megtanuljunk póráz nélkül sétálni.

2013. ápr. 4. 16:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját tapasztalatom tudom elmondani. A kutyám mindenre támadott ami picit is zsákmányszerűen mozgott. Kistestű kutyák, gyerekek, görkoris, bringás, futó, stb. Meg persze a nagytestű kanokra. Megszenvedtük rendesen a 4 hónapot, és ott azért még nem is értünk a meló végére, de már láttam a fényt az alagút végén. Mostanra bárhol tudok vele póráz nélkül sétálni, és bármilyen kutyatársaságba be tudom engedni rohangálni, mert maximálisan kontrollálom. Mindezt úgy, hogy ráadásul utóbb kiderült, hoyg idegrendszeri gondjai is vannak, mert mostmár rohamtüneteket is produkál, tehát nem egyszerű eset. Folyton rólunk szóltak az oktatói megbeszélések, de megoldottuk a problémát.

Én is előtte már ott tartottam, hogy ez így élhetetlen, tehát vagy suli és helyrejön, vagy mehet apámhoz vidékre kertikutyának, mert én nem bírom tovább.

2013. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Ja, és még annyi, hogy emlékszem, mikor mondták, hogy egyszer zsebre tett kezű gazdi leszek, én nem hittem el. Kizártnak tartottam, hogy ezzel a kutyával meg lehet oldani. Ahányszor fázik a kezem és zsebre dugom megállapítom, hogy életem legjobban elköltött 100 ezer forintja volt, soha semelyik befektetésem nem érte meg ennyire.
2013. ápr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon megéri.Nem csak megneveled a kutyádat,hanem meg is érted.
2013. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, ha nem vagy benne biztos, hogy megéri neked amit ott kapsz, akkor azt javaslom, hogy menj el egy szocializációs foglalkozásra, az egyszeri alkalom, látni fogod a tudást. De a tanfolyami díj is úgy van, hogy a beiratkozáshoz elég az első részletet kifizetni, a másodikat csak akkor kell, ha tetszett az első hónap és szeretnéd befejezni.
2013. ápr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
A tükör iskolákban a tanfolyamnak 2 része van, egy alap és egy közép. Készülj fel rá lelkileg, hogy az alapfok nagyon sokat nem fog segíteni (valamennyit nyilván, de inkább csak akkor, ha kötődési problémáitok is vannak). Ám ez az út a középfokig, ahol viszont várhatóan megkapjátok azokat az eszközöket, melyekkel valóban megoldódnak a problémák. Mi most megyünk középfokra, de nagyon sok jót hallottam az iskoláról, s úgy látom, igen színvonalas.
2013. ápr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
Tudásban semmivel sem jobbak, mint más normális kutyaiskola, viszont ár/érték arányban nagyon rosszak.
2013. ápr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Miben nyilvanul meg a dominans viselkedese a kutyatoknak? Azert kerdezem meg van olyan amire inkabb a tanfolyam jelent megoldast, de mas dolgokra inkabb a szocializacios foglalkozas hasznos. Altalanosan elmondhato h a hagyomanyos iskolak sok problemaval nem tudnak mit kezdeni. A pozitiv megerositesen alapulo iskolak hatekonyabba, de csak par iskolaban tudnak kezelni bizonyos problemakat. Ezekbol van ami draga mas pedig ingyenes. Erdemes korulnezned;)
2013. ápr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok tanácsot! meg véleményt.

A dominancia nálunk úgy jön elő, hogy a kutya futtatón mindig neki megy annak a kutyának aki ugyanúgy domináns. Pl tegnap a barátom vitte ki, (a futtatóra először ment ki vele, így nem tudta h melyik kutya haver, melyik nem). Volt bent 5 kutya 1 gazdával, meg az én kutyám haver-barátnője. hát ahogy bejutott a kutyánk a futtatóra, rohant a legdominánsabb agárhoz hogy ugason rá, acsarkodjon, stb....


Ezen szeretnénk változtatni, mert eljutottam odáig, hogy már nagyon unom, hogy ha egy idegen kutya jön be a futtatóra mindig porázt kell tegyek a kutyámra mert nem tudom h éppen támadni fog e a másikra v sem. Szóval nálunk ez a falkavezérség nem működik. Viszont ülni , állni, maradni, ezeket a parancsokat már tudja, és meg is csinálja, kint a szabadban is. Szóval nekünk ez a része nem kéne. Egyedül csak az h tanulja meg h én vagyok a falka vezér és én döntöm el h melyik ktuya haver, melyik nem, nem pedig ő. Egyszer csúnyán megfogják harapni ha olyan kutyával fog kikezdeni. :/

2013. ápr. 5. 08:49
 9/15 A kérdező kommentje:
de vannak olyan iskolák amik erre szakosodtak? kimondottan? Az a baj h most olvastam h póráz nélkül folynak a fogllakozások , szóval nekünk még egy szociakizációs tréningre is elkell mennünk elötte, hogy egyáltalán eltudjam engedni a kutyát :(
2013. ápr. 5. 08:50
 10/15 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, az első foglalkozáson felállítják neki a szabályokat, csak szélsőségesen durva esetben kell előtte szocializációs foglalkozásra menni. Ha lejártok futtatóba, és van akivel jóban van, akkor látatlanban is megmondom, hogy nem kell a szoci, maximum ha nagyon ragaszkodsz hozzá egyszer megnézik és elmondják, hogy mehet. De ha felhívod az iskolavezetőt, fel fog tenni olyan kérdéseket, amiből ő is el tudja dönteni.

A Népszigeti suli épp erre szakosodott, igazából az ültetés, a fektetés az csak annyiban érdekes, hogy megtanulod úgy is elvárni tőle, hogy mondjuk mellette 3 kutya ugatva rohangál. Meg mondjuk visszahívni olyankor is, mikor épp valakivel kötekedik, megérteni a jelzéseit, hogy lásd, hogy mikor várható, hogy nem tud viselkedni, és mikor nem lesz gond a másik kutyával.


Igazából pont mivel póráz nélkül zajlanak a tanfolyamok, nem az a fő történés, hogy ül meg fekszik, hanem az, hogy mi történik a kutyák között, hogyan alakulnak a viszonyok, hogyan kommunikálnak.

A fő célja a sulinak az, hogy rendezd a viszonyodat a kutyának és megtanuld kontrollálni.

2013. ápr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!