Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ért már a környezetetekben,...

Hadevla kérdése:

Ért már a környezetetekben, esetleg családotokban valakit kutyatámadás? Esetleg valaki előzött már meg ilyet, vagy épp a támadás közben segített? Teljes történetek érdekelnének.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy érzékeny téma, és nem is szeretnék ezzel senkit sem megbántani. Sokat olvasok kutyatámadásokról -és megdöbbentő, hogy milyen dolgok történnek- de a személyes írás, sokkal valósághűbb. Köszönöm!

2013. ápr. 5. 11:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, még soha nem láttam kutyatámadást, pedig elég sokat mozgok kutyás körökben.
2013. ápr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy elég nagytestű farkaskutya-keverékünk. Kicsi voltam(7-8 éves talán?), a szüleim építettek vmi ólat az udvaron, és meg ott mászkáltam körülöttük, és jó mókának találtam, ha elveszem a kutya elől a csontot. Neki annyira nem tetszett, megszorította a karomat. De tudom, hogy csak figyelmeztetni akart, ha bántani akart volna akkor a nyakamnak, arcomnak támadott volna, öreg volt és bölcs...de én úgy gondolom, hogy a kutyatámadások 99%-áért a gazda/ember a felelős, nem megfelelően tartja, nem ismeri, stb.
2013. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Emberre irányuló támadással még nem találkoztam, az én kutyámat viszont már támadták meg többször is. Én nem tudnám és nem is merném leszedni az idegen kutyát, mert hiába nem engem akar megharapni, olyankor olyan kavarodás van, hogy véletlenül is kapnék sebeket. A kutyám tőle kisebbekkel nem foglalkozik, aki egy súlycsoportban van vele, azt el tudja intézni, megvárom amíg a másik kutya gazdája kiszedi a sajátját és amikor nyúl érte akkor rászólok az enyémre és így tőle biztos nem sebesül meg a gazda, de amíg nem bírja leállítani a saját kutyáját a másik ember addig nem szólok a sajátomnak sem, védje meg magát nyugodtan. Egyébként az én kutyám soha egyszer sem kezdeményez bunyót és ha vége van akkor sem megy a másik kutya után, nem foglalkozik vele tovább és kész, megy vissza játszani a többiekhez. Tudom, hogy sokan megvédik a kutyát, meg a hátuk mögé rendelik de számomra ez kivitelezhetetlen, a másik kutya simán meg tud kerülni, sokkal gyorsabb mint én, hiába próbálok úgy fordulni, hogy mindig én legyek előtte, nekem nem megy, főleg ha el vannak engedve és pár méterre tőlem történik az egész egy pillanat műve és már nem érek oda időben.
2013. ápr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

előztem már meg kutya támadást, igaz egyik se emberre irányult. egyszer a kutyámat megtámadta egy nagytestű keverék kutyus, mindkét kutya el volt engedve. sajnos csak a kislány kiabálását hallottuk hogy hivta vissza a kutyát, a mienk hamarabb észre vette, mire mi láttuk addigra már késő volt. a mi kis hülyénk ment oda hogy jéé haver a másik kutya meg olyan tipikus vadászó pózban lapitva ment felé. (látszott hogy nem azért mert játszani akar) nah mikor már elég közel volt rá is támadt a mienkre. ismerösöm közelebb volt hozzájuk így ő ért oda hamarabb és egy nagyadag homokor rúgott a másik kutyára ami így meg ilyet. ezútán már jött a kislány az apukával, és lefogták a kutyájukat és elvitték, mi még alig tudtuk lenyugtatni a mienket. hál istennek nem esett baja az ijedségen csak egy kis horzsolása volt. de aznapra érezhetően vége volt neki a mókának..



a másik támadás akkor ért engem amikor keresztanyámat kisértem állatorvoshoz a kutyusával. jöttünk vissza felé az utcán mikor az egyik kauból kijött egy bácsi biciklivel utána egy vizsla szerű kutya. mikor meglátott minket egyből elkezdett ugatni és vicsorogni, majd elindult felénk. én ekkor a pórázzal magam mögé rántottam a kiskutyát és egy nagy dobantással mondtam a másiknak hogy mész innen! ekkor a vizsla szerűség visszaforult tett egy kört és utána megint eljátszottuk ezt. akkor jött ki már végre a gazdája is és visszautasította a kutyáját az udvarba

2013. ápr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én már láttam egyet,egy óriási dán dog támadta meg egy nő kiskutyáját és a nő próbálta megvédeni. Éppen sétáltam,amikor megláttam,nagyon ijesztő volt,úgyhogy odarohantam és együttesen sikerült azt a hatalmas kutyát elkergetni. A nő sokkos állapotban volt,de nem volt komoly sérülése. Azt hitte,az én kutyám volt a dán dog,úgyhogy nekiállt velem üvöltözni,aztán mondtam,hogy nem az enyém és erre megköszönte a segítséget. Ez volt az egyetlen komoly támadás,amit láttam és akkor,ott tudtam,hogy,ha a nő nem próbálja megmenteni a kutyáját,akkor a másik széttépte volna. Van saját kutyám,így tudom,hogy mikor támadnak játékból és mikor komoly..
2013. ápr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Engem ért már kutyatámadás, több is, de igazából nem én voltam a célpont. Gyakran biciklizem a kutyámmal (5kg-os szobacirkáló) túraútvonalakon, földúton, úgy, hogy ő el van engedve. Kétszer is volt olyan, hogy kényelmes tempóban biciklizem, kutya fut mellettem, egyszer csak az egyik udvarról kifut és üldözni kezd egy másik, közepes termetű, de az enyémnél jóval nagyobb kutya. Ilyenkor nincs az, hogy megállok és elüldözöm, mert elev mozgásban vagyunk, ha megállunk, a kutya tuti ráveti magát a kutyámra, szóval mindkét esetben gyorsítottam, a kutyám is felvette a tempót, de az üldöző mindig gyorsabbnak bizonyult, és amikor közeledett, elkezdtem torkom szakadtából ordibálni. Az elsőnél bejött, a kiskutya rögtön elhúzott, de valószínűleg csak területvédésből támadt, a második esetben meg egy jó darabon kergetett a kis dög, én meg ordibáltam vele. Aztán elmaradt, de nem sok híja volt, hogy elkapja a kutyámat. Persze hogy egyik esetben sem volt bezárva a kutya, vagy megnevelve, és egy lélek sem volt a házak közt a kutyán kívül.
2013. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Engem arcon harapott kiskoromban egy puli,mert találtunk egy sünit és az megszúrta az orrát. Én meg pont a süni fölé hajoltam,és gondolom a hirtelen sokktól harapott meg a kutya. Nem volt nagy seb,de a mai napig látszik a nyoma,viszont érdekes módon azóta sem félek a kutyáktól,sőt,nagyon szeretem őket:)
2013. ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Még a kilencvenes évek végén voltam Postás, akkoriban az újságot még a Posta hordta. Volt egy Méh telep a város végén ahol akkoriban laktam, szinte kerítés sem volt és kerékpárral kellett megközelíteni. Elég sok kutya volt ott, amik szabadon voltak és mikor látták hogy reggel korán jövök akkor mindig rámtámadtak. DE nem bántottak pedig voltak nagy termetűek is, egy kisebb termetű kivételével amely 4-szer harapott volna meg vagyis ha nem vagyok hosszú szárú bőrbakancsba(tél volt) mert mindig boka tájékon harapott és a bakancs megvédett.

A másik esetem Debrecen belvárosába egy kis játszótér melett történt, siettem dolgozni kerékpárral. A bokrok mögűl hirtelen elémugrott két kutya hosszúra engedett pórázzal egy nő vezette őket épp kihúzható megnyújtott pórázon voltak. A kutyák annyira bedurvultak, volt egy nagytestű keverék meg egy szálkás szőrű tacskó. A keverék volt az agresszívabb de őt még a nő valahogy visszarántotta de a tacsi megharapott a lábszáramnál. Nem ejtett mély sebet de kellemetlen volt az érzés. Oltva voltak szerencsére, de a nő nem tudom ijedtségében-e de még bocsánatot sem kért. Szóltam neki, ha nem bír el két kutyával akkor tartson csak egyet.

Anyám egyik évben nyaralni volt egyik városba, szobát bérelt egyik háznál. Volt annak a családnak egy labrador megkötve. Anyám többször megsimogatta napok alatt míg egyszer nem lehet tudni hogy miért de a kezébe mart. Anyáméknak jelenleg is két kutyájuk van, ért a kutyákhoz, na de ez a labi nem tudni miért pöccent be. Kiderült, hogy nincs oltva így hogy a családot bajba ne keverje a kórházba azt mondta h gazdátlan eb harapta meg az utcán.

A gazdák végülis nagyon rendesek voltak szurikra hordozták anyámot, meg az utolsó 3 nap szobadíját sem vették el. Na de az volt a lényeg, hogy összesen 23 darab injekciót kapott. Az utolsókat már itthon kapta a kórháznál naponta 1-2szer mennie kellett.

2013. ápr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem most hirtelen 3 eset jut eszembe.


Az egyik, amikor még jó 10 évvel ezelőtt, az egyik rokonsághon belüli kisfiút(lehett kb. 4-5 éves) elkapta az nagybátyáék kutyája. Egy bernáthegyi, dalmata és még valamilyen keverékről van szó, akihez még a gazdái sem mertek odamenni, mindig meg volt kötve, szóval nem voltak túl jók a körülményei. A kutya evett, kisgyerek odament, az meg elkapta a karját. Majdnem csontig letépett mindent a kezéről, a kisfiú bátyja, aki akkor 9 éves volt, ő húzta el a kutyától. Annyira nem ismerem a további részleteket, én is egész kicsi voltam még.

Az biztos, hogy a fiúk jól vannak, a kisfiút megműtötték, a kutya maradt.


A második eset, hogy anyukámmal sétáltattuk mopsz-shi-tzu keverék kutyusunkat, amikor egy kaukázusi rohant ránk. A kutyánkat akarta, minket nem bántott. Anyu a feje fölé emelte a kicsit, így mentve meg az életét, közben a kutyával ordibált, elijesztette.


Az utolsó eset mostanában történt. Ismerősünk sétáltatta kistestű, örökbefogadott kutyusukat, amikor egy nagytestű (nem tudom pontosan milyen fajta) kutya megtámadta a kicsit. A nő valahogy kiszedte a sajátját a nagyobb szájából. A probléma akkor következett, amikor a kiskutya sokkos állapotában a gazdija kezét összemarcangolta. Mindennek következtében a nő olyan sokkot kapott, hogy egy hétig, se beszélni, se mozogni nem tudott. :(

2013. ápr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Anyám nagynénjének volt egy tacskója. Azt a szerencsétlent folyton bántották az ott lakó gyerekek, ezért a kutya rühellte a gyerekeket. Egyszer átmentünk hozzájuk, és apu nyakába ültem, a tacsi meg felugrott, elkapta a bokámat, és szépen átharapta. Persze a kutyát jól megverte az okos gazdája...De én már akkor, 5-6 évesen tudtam, hogy ami történt, az nem a kutya hibája volt. Tudom, egy tacskó azért nem egy kaukázusi, vagy amstaff, de azért elég szépen átharapta a bőr cipőmön keresztül az egész bokámat. A csontnál álltak meg a fogai. Sokáig azt hitték a szüleim, hogy rettegni fogok a kutyáktól ezután. De tudtam, hogy mi miért történt.
2013. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!