Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos kiskutyám,...

Van egy 4 hónapos kiskutyám, és az egyik lába el van görbülve, pedig kapott injekciót és kap kálcium tablettát, mégsem akar javulni. Helyre jöhet még? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2007. szept. 14. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad miféle kutyid van, de Te nyilván tudod mekkora lesz kifejletten. Nekem bullmasztiffjaim vannak és a kálciumadagolással mindig is bajban voltam, ugyanis mindenki mást mond. Egy biztos. Ha jó minőségű táppal, konzervvel etetsz Hills, Happy Dog, Eukanuba, Royal Canin stb. (nem Chappi, Pedigree Pal és a többi Cora-s, Tesco-s szemetet ne is említsem) csak a fogváltáskor kell kálciumot adnod, egyébként nem, mert a jó tápban minden benne van és maximum csak túladagolsz, ami még rosszabb, mintha nem adnál, mert csontkinövése, csont deformálódása stb. lesznek. A kálciumot ne a boltban vásárolt tabletta formájában add, hanem a patikában lehet kapni tiszta kálcium port.

A görbe lábra pedig injekciót adni... Nem értem. Szerintem minél előbb vidd orvoshoz, de most egy másikhoz!! És a kálciumot és kérdezd meg! Írhatnál, hogy mit intéztél, érdekel.

2007. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az sem mindegy hol van elgörbülve a lába.


Ha bokánál akkor az izület gyenge, ha feljebb akkor a pedig csont.


Ennek megfelelően vagy izületi erősítőt vagy kalciumot kell kapnia, de napi adagolásban nem egyszeri alkalommal.


A dokit kérdezd meg! Lehet csinál majd egy rtg vizsgálatot a biztonság kedvéért.

2008. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!