Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom megakadályozni,...

Hogy tudom megakadályozni, hogy ellopják a kutyámat?

Figyelt kérdés

Iszonyat sok a környékünkön a kutyalopás.Bp. és vonzáskörzete,főleg staffokat és társaikat viszik,mint a cukrot.Én pároméknál élek,a kutya nem lehet a lakásban sajnos.Zárható kennel van kint,tetővel.Viszont a kerítésen simán át lehet mászni,és az elmúlt 2 napban már 2x állítottak meg (főképp c*gányok),hogy "Dá szíp kutya,kán?"

És amikor mondtam,hogy ivartalan,akkor fintorogva arrébb állta.Tegnap konkrét ajánlatot kaptam:"Kár,hogy nem szuka.Pároztathattuk volna őket."


Nem írhatom a kennelre,hogy ivartalan ne vidd el.De ha vki bejön és megtámadja őt a kutya,azért engem büntethetnek meg?Vagy van vmi legális védekezés?

Chip természetesen van benne.


2013. ápr. 7. 20:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos szerintem aki amstaffokat lop az tisztában van vele, hogy nem fogja a kutya megtámadni, mert annyira emberszeretőek. Nekem Kanárim van, ő elkapná ha valaki csak úgy bemászna a kertbe, sőt ha a kapun jönne és nem vagyok ott akkor is, ismerősöknek sem engedi "elvinni" magát, ha én csak állok és nem megyek velük, de 5 percre sem hagynám kint pl. egy bolt előtt, ha meg éjszaka kint lenne egy szemet nem aludnék, mert még így is nagyon féltem...:/ Át tudom érezni a helyzetedet. Egyébként van valami olyasmi, hogy mozgás érzékelős csengő. A szomszédunknak van ilyen, ha valaki kicsit tovább áll a kapu előtt, vagy bemászik akkor megszólal, de olyan hangerővel, hogy én felkelek rá a szomszédban :D De nem riasztó, valami más, meg van hozzá reflektor is. Nem vagyunk beszélő viszonyban, pedig megkérdeztem volna neked, hogy mi az pontosan és honnan vette.
2013. ápr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!