Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha én ne akarok tenyészteni...

Ha én ne akarok tenyészteni csak hobbi kutyát akarok, akkor vehetek törzskönyv nélküli kutyát?

Figyelt kérdés
itt sokan elítélik a szaporítótól vásárlást, de ha én nem akarok tksat ? olyan helyről veszem ahol a szülők tksak de a kölyök nem lesz , onnét vehetek? ( biztos hogy ők a szülők)
2013. ápr. 7. 23:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg türelem kérdése, mindenféle fajtatiszta kutya kölyök kerül be a fajtamentésekhez, meg a menhelyekre, csak maximum nem adj uram de rögtön, hanem ki kell várni, meg figyelni.
2013. ápr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Előzővel egyetértek! Ha csak hobbi célra kell, akkor menhely (ott is vannak fajtatisztának tűnő kutyulik), illetve ha konkrét fajtát keresel, akkor fajtamentők! Náluk is szoktak kölykök lenni, ha kicsit szeretnél, legfeljebb nem azonnal lesz kutyád.
2013. ápr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Èn legszivesebben örökbefogadnék ez biztos , de azt a tanàcsot kaptam hogy ne tegyem mert nem tudni a vàlasztot kutya előző életét menyire rosszul bàntak vele stb... Amúgy tkt ausztriàbann csinàlnak idő , pappir munka megtudom érteni hogy nem tkz
2013. ápr. 8. 12:29
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
A fajtamentésnél ismerik az örökbe adásra váró kutya természetét,egészségi állapotát.Csak akkor adják örökbe,ha minden szempontból rendben van.
2013. ápr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is sok mindenkitől hallottam (akik nem mentett kutyát tartottak), hogy nem tudni az előéletét, és ez hátrány lehet... stb. De ez csak kifogás. Akik fogadtak be kutyát utcáról, vagy menhelyről általában azt mondják, hogy sokkal hálásabbak, mert ők már tapasztalták a rosszat. És egy kutya ugye mindig ad új esélyt az embernek, neki nincsenek előítéletei, és ha te jól bánsz vele, azért különösen hálásak tudnak lenni!!!
2013. ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
75%

tegyük rendbe a dolgokat: a minőségi kölyök nem azért olyan drága, mert ennyivel nagyobb költség a törzskönyv kiváltása és nem (csak) azért, mert minőségi ellátást kapott születésétől kezdve!

a kölykök ára egy eszmei érték, amiben benne van annak a rengeteg tenyésztőnek a munkássága, vére s verejtéke, akik a fajtát azzá tették, ami. azt a minőséget fizetjük meg, ami megkülönbözteti a félős, ideggyenge szaporított rotit az IPO vizsgástól, a birkától elmenekülő szaporított bordert a profi terelőtől, a fajtájára csak messziről hasonlító akármilyen szaporított szobakutyát a szépség championoktól. az árkülönbözet a MINŐSÉGET foglalja magába.


és lehet akármilyen fifigazdi a szaporító, ha a szülőket nem mérette meg képességükben és küllemükben, nem vizsgálta az egészségüket, akkor egyetlen (!!!) generáció alatt is rengeteget tud rontani a minőségen!


summázva: SEMMIT nem jelent az, hogy a szülők törzskönyvesek, amíg nincs a párosítás mögött felkészültség, tudás, elhivatottság, addig ez csak szaporítás, ha ilyen kutyát veszel, közvetlenül szúrsz ki magaddal és közvetve minden állatvédővel és gazdátlan kutyával.

2013. ápr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem hajlandó pár ezerért tk-eztetni a kutyáit és nem hajlandó minimális energiát beléjük fektetni, akkor mi is garantálja, hogy felelős? Egyszerű mocskos szaporítók. Hidd el, nem olyan nagyon sok papírmunka! Csak azért nem akarják kikérni az illető a tk-eket, mert vagy nem is lehetséges (valamelyik szülő nem felel meg az elvártaknak küllemben, egészségben, wesenben, esetleg a "tenyésztő" sem tudja igazolni, hogy az a kan és a szuka, akiket mond) vagy egyszerűen nem érdekli az embert a fajta, nem az a fontos, hogy minél jobb egyedek szülessenek. Csak a pénzre játszik, nem a minőségre. Te tényleg ilyen embert akarsz támogatni? Talán különös, de valahogy nekem egy olyan jó ismerősöm sincs, aki szaporítótól vesz kutyát, csak olyan, aki utcán talált, menhelyről fogadott be vagy tenyésztőtől vett. Az összes eddigi ember, akivel találkoztam és szaporítót támogatott, azokra mind igaz, hogy nem a kutya érdekeit tartják szem előtt, csak a sajátjukat, alapvető dolgokat nem képesek megtenni a környezetük vagy a kutyájuk érdekében, fogalmuk sincs a felelős kutyatartásról. Számomra az, hogy ki honnan szerez kutyát egy remek szűrési alap, már egy igazolás arra, hogy milyen ember és gazda az illető.
2013. ápr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nyugodtan megveheted!!

A szülőket láttad, oltási könyv és chip az lesz benne, a tenyésztő pedig ugyanúgy a garanciáját fogja adni a kiskutyához! :) Hol itt a baj? :) Amúgy meg a tk-s kutyák nem csak azért 100ezer vagy az feletti összegbe kerülnek, mert a törzskönyv és a szűrések, hanem bizony a törzskönyves tenyésztő adózik is rendesen!!! Erre még senki nem is gondolt, pedig a tk-s tenéysztők ugyanolyan vállalkozók,mint bákri más...Mi következik ebből? Az,hogy szépen az adót fizetettik ki veled, és kaszálnak egy csomót a kiskutyákon!! Gondolj csak bele, egy tk-s tenyésztő elad 3db kiskutyát darabja 100ezer Ft és már 300ezer Ft-ja van. Nekik ez jó "üzlet", kérdés az, hogy Magyarországon ki az aki támogatja más ember hobbiját, mert sokszor hallottam már,hogy ez nekik hobbi,ahogy kiállításra is ezér viszik a kutyáikat! Nem akarom a zug szaporítókat pártolni, mert azok tényleg embertelenek, de van különbség! Nem csak fekete meg fehér van a világban!! Ezt kell végre megérteni! Nyugodtan vedd meg a kutyust sok boldogságot nektek :)

2013. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

utolsó! honnan veszel ilyen zöldségeket? hány tenyésztőt ismersz? nem aranykoszorús mesterszaporítót, hanem TENYÉSZTŐT!

aki vállalkozóival csinálja, pláne ha profitot termel rajta, az nem lehet tenyésztő... Magyarországon nem. Külföldön, ahol a kölykökért nem sajnálják a gazdák kifizetni a rendes vételárat, ott ki lehet jönni belőle pozitívra, itt nálunk nem.


leírtam fentebb: nem a tenyésztő hobbiját kell kifizetni, hanem a kölyök világra jöttét jelentő tudást és munkát.

2013. ápr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon sok tenyésztő nem adózik.Most volt az újságban,hogy a NAV végre rájuk szállt és majdnem mindnél találtak valami gondot,mennek majd ki a borsos büntetések.
2013. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!