Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha én ne akarok tenyészteni...

Ha én ne akarok tenyészteni csak hobbi kutyát akarok, akkor vehetek törzskönyv nélküli kutyát?

Figyelt kérdés
itt sokan elítélik a szaporítótól vásárlást, de ha én nem akarok tksat ? olyan helyről veszem ahol a szülők tksak de a kölyök nem lesz , onnét vehetek? ( biztos hogy ők a szülők)
2013. ápr. 7. 23:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
18-as válaszoló, sosem értetted a hozzád hasonló embereket. Ha nem értesz valamihez, miért is beszélsz és ítélkezel róla? Ez a primitív emberek első ismertetője, fogalmuk sincs mit beszélnek, de azért mondják, csak hogy kötözködhessenek valakivel. Hát, kedves, csak magadat járattad most le. :)
2013. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Én még most sem értem de nem is fogom már szerintem megérteni ha a szülők tks ergo egészséges fajtatiszta szűrt kutyák ,akkor milyen nagy baj lehet a kicsikkel ? nem értem de komolyan ! Amúgy ez a szaporító ahogy ti nevezitek a kutyáknak minőségi eledelt biztosítót nem holmi Tescos tápot vagy Friskies vagy Darlingos rossz minőségű tápot ami teli van tartósítószerrel színezékkel , be adatott a kutyáknak 2 oltást , bennük van a chip továbbá nekem garancia szülők külleme és idegrendszerre, nekem ennél több nem kell. Mert vannak olyan szaporítók akik tényleg a pénzt nézik száraz kenyérrel meg tejel etetik őket és még a chip se az oltás sincs bennük. Szal szerintem megveszem , de köszi a válaszokat , a tknak meg utána kérdezek bár tudom rá a választ!
2013. ápr. 8. 19:35
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak pénzéhes szaporítók vannak,akik rosszul bánnak a kutyákkal.Vannak ostobaságból szaporítók is,akik pl.azt hiszik,egyszer párosodnia kell egy kutyának életében,hogy boldog legyen,vagy mert az ismerőseik szeretnének ingyen kiskutyát,a többit meg eladják.
2013. ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam, hogy törzskönyv=szűrt kutya. :P


Én azt nem tudom megérteni, hogy ha már eldöntötted, mit fogsz tenni, minek kérdezel róla?

2013. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy törzskönyves, még nem egyenlő azzal, h eü szűrése is van. A törzskönyv a kölykök hazavitelekor a kezükben van, az eü szűréseket később kell megcsináltatni.
2013. ápr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
én ezt írtam hogy = ? xD na mind1 köszi !
2013. ápr. 8. 21:38
 27/29 anonim ***** válasza:
67%
Attól, hogy egy kutya Tk-s attól még nem biztos, hogy szűrt. Pl. az én kutyám Tk-, de nincsen szűrve, mert nem akarok tenyészteni. A szűrést nem a tenyésztő csinálja ha nem a tulajdonos. Attól még, hogy a szülők tk-ek attól a kölyköknek még lehetne betegségei, ha a szülőpár rokonok. A tenyésztők (az igazik nem a az ilyen szaporítók) nem véletlenül válogatják meg, hogy melyik kanhoz passzol a szuka. Amúgy egy törzskönyvet kb. öt perce kerül hamisítani. Szóval 1 szónak is 100 a vége én nem vennék egy ilyen bizonytalan helyről kutyát, de ez a te döntésed, hogy az olcsóbb, de ismeretlen egészséggel rendelkezőt választod, vagy az egészségeset. De emlékezz majd arra, hogy sokan óvva intettek egy ilyen kutya megvételétől mikor majd itt fogsz siránkozni a gyakorin, hogy egyik orvostól viszed a kutyád a másikig. Hidd el régen én is így gondoltam, hogy a TK egy papír darab amit amivel a sok pénzes zsák menőzik, de miután a karjaimban halt meg betegség miatt a 3 éven kutyám azóta csak tenyésztőtől.
2013. ápr. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

"ha a szülők tks ergo egészséges fajtatiszta szűrt kutyák "


nálad az ergo mit jelent? mert általában azt, hogy =

tehát a törzskönyv és a szűrés egymástól teljesen független.

2013. ápr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Már megvan :-D
2013. ápr. 9. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!