Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újfundlandi élettartama?

Újfundlandi élettartama?

Figyelt kérdés
Sok vebhelyen olvastam de mindegyik mást ír valamelyik 8-10 évet valamelyik meg 10-14 évet is. személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi
2013. ápr. 8. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm újfundlandija 15 évet élt mondjuk igaz lakásban tartották meg mindenhova vitték magukkal pl kirándulásra lehet hogy ez is beleszámított náluk a kutya hosszú élet titkába amúgy a legtöbb fajta kutya átlagosan 13-15 évet él
2013. ápr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. ápr. 8. 20:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb rövideb ideig él mint az átlag kutyák mivel elég nagy méretűek! Nekünk 9 évet élt.
2013. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok függ tőled, én a 8 és a 14 éves is reális lehetőségnek látom. Honnan veszed a kutyát, mivel eteted, mennyit mozog, stb. Olyan mint az embereknél is az egészséges életmód. Mindig van kivétel, de általában nem a rendszeresen sportoló, egészségesen étkező, normális testsúlyú emberek halnak meg 50 évesen szívrohamban.
2013. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az animalen azt mondták, hogy átlag 9 évet, mert méretei miatt szívbetegségre hajlamos.


De ez nyilván egyed függő is.

2013. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyémet 14 évesen altattuk el, rákos volt. Egyszerű családi kutya volt, semmi extra betegséggel. Fülgyulladáson kívül semmi baja nem volt.
2013. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!