Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan kezelitek az ilyen...

Ti hogyan kezelitek az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

Nem akarok novellát írni, de hozzátartozik a dolgokhoz:

Magambaforduló, szűkszavú, nyúl típusú nő vagyok. Emellett kéz és lábremegős vagyok, kerülöm és nagyon nem szeretem a stresszforrásokat.


Szóval, a történet: Nemrég költöztünk jelenlegi helyünkre. Város, telis-tele családiházakkal. Szokásos sétánkra indultunk, az egyik kerítésnél van egy kuvasz és egy puli, idősebbek. Mondanom sem kell, hogy talán még sosem láttak pórázt, utcát és embereket is csak belülről.

Minden egyes alkalommal, amikor ott elhaladunk, a 2 kutya (meg a többi az utcában) őrjöng, mint a veszedelem. Az udvarban volt a gazda, egy idősebb pali volt és a fülem hallatára mondja vkinek (anyja, apja, felesége...nem tudom), hogy és szó szerint "Nem tudom, hogy mi a francért kell mindíg itt sétáltatni a HÜLYE DÖGÖT" és mindezt olyan stílusban, hogy vmi katasztrófa. :(

Hirtelen úgy éreztem, hogy ha kicsit közelebb lenne a kerítéshez és a kezem beérne odáig, akkor én úgy pofán qrom, hogy a feje lerepül.

Szerintetek? Hogy lehet vki ennyire paraszt, bunkó?


2013. ápr. 8. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

hát így. sok ilyen van családi házaknál. ő sose sétáltatja a kutyáját mert csak kutya, vizsont a kutyát nyilván zavarja ha egy másik kutya ott "koborol" a gazdát meg zavarja a lárma ami ebből adódik.

ha teheted sétálj másfelé

2013. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
hihi:) ez még annyira nem is kirivó:) nekem egyszer egy nő jött ki, hogy ne sétáljak el előttük, mert a kutyája ugat. Megjegyzem egyedül voltam:)))
2013. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Sehogy. Nézd levegőnek. Majd megszokod. Nem lesz vége a világnak ettől. Én 12 éve sétáltatok kutyát, és azóta hallgatom. Nem kell minden bunkó embert magadra venni.

Amúgy halkan megjegyezném, hogy az ugatás meg a kutya normálissága nem függ össze. Nekem engedelmes vizsgás, szocializált, iskolába járó, versenyző kutyáim vannak. Ha jön egy kutya, ugyanúgy megugatják. Egyszerűen védik a területüket. Egy kuvasz és egy puli meg főleg olyan típusú.

2013. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

ha nem bírofd tovább, mondd meg neki, hogy ez közterület, és az mindenkié.


Csak vigyázz, hogy rád ne engedje a kutyáit.

Ha ezzel fenyegetőzik, vágj vissza, hogy feljelented, és több százezerre megbüntetheti.


Én sem vagyok alapból erőszakos, és mivel írod, hogy nyúl vagy, inkább te is készülj fel egy ilyen szitura...

2013. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy abba az utcába ne sétáltassam többet a kutyám, mert hiába szedem fel a kakit idézem " nem tudod felnyalni teljesen a fűről" és gyerekek is járnak itt... Na én itt akadtam ki, hogy beszélhet valaki ilyen stílusban...

Próbáltam higgadtnak tűnni és elmagyaráztam neki, hogy az utca nem az övé, hanem közterület és ha majd a szomszéd Gizi néninek is így elmondja a problémáját meg az összes többi szomszédjának akik még csak össze sem szedik na majd akkor nem megyek többet arra, de addig még bármikor összefuthatunk és mosolyogva távoztam :D

2013. ápr. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


"Amúgy halkan megjegyezném, hogy az ugatás meg a kutya normálissága nem függ össze." Persze, az ugatással, jelzéssel nincsen semmi probléma. Az én kutyám is ugat, jelez, ha vki a kerítésünk előtt megy el, de azzal a lendülettel abbahagyja, ahogy arrébb megy. Nekünk pl. nincsen csengőnk, mert nagyon tudom, hogy mikor áll vki a kapuban. :) De ezek tényleg dilisek, vagy nem tudom. Nem simán ugatnak, hanem szó szerint döngetik a kerítést, aztán úgy bepörögnek.... Gondolom azért van a pali kibukva, mert nem tudja kezelni a helyzetet és a kutyákat. De ahogy belegondolok, erre nem divat kutyát sétáltatni. Az utcában van egy 5 éves berni pásztor kan és egy fiatal bullterrier szuka. Csóri szuka már 2 hónapja non-stop kennelbe van zárva, merthogy nemsokára tüzelni fog. Mondanom sem kell, jó ha egy nap egy órát foglalkoznak vele. De legalább van annyi eszük, hogy nem akarnak kölyköket.


De azt hiszem tényleg az a megoldás, hogy arra többet nem megyünk. Az a baj, saroktelken lakunk és csak 2 irányba lehet menni. Az egyik amikor simán kilépek a kapun és balra megyek, a másik meg, hogy jobbra fordulok a sarkon (erre vannak a dilisek). Van egy 3. lehetőség is, de akkor a temetőn keresztül kéne menni.

Nem tagadom, szoktam is a kutyámmal néha erre menni. De inkább kerülöm ezt a lehetőséget. Múltkor az egyik sírásó vagy ki a szösz leteremtett, hogy kutyának ott semmi helye (szigorúan pórázzal megyünk mindenhol a városban). Én meg megkértem arra, hogy akkor először szóljon Fifike gazdájának is és hogy kutya nélkül sétáljon végig az utcában és ha nem fossa össze magát a düledező kerítések meg a vicsorgó kutyák látványától, akkor fizetek neki egy rekesz sört. Erre az volt a válasz, hogy "Hát igen, ja"

2013. ápr. 9. 08:40
 7/9 anonim ***** válasza:
A kutyák mindenhol ugatni fognak. Ha máshol is beszólnak (és be fognak, mindig beszólnak valamiért) akkor mit csinálsz, nem mész többet sétálni? Neked jogod van arra menni, ha ugat a kutyája, az az ő baja.
2013. ápr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell foglalkozni vele,vagy máskor menj egy feérfi társaságában,hogy lássa.Nem fog beszólni.
2013. ápr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ne foglalkozz az ilyen idiótákkal, szótlanul menj tovább. Semmi értelme...

Egyébként az én kutyám is többszörös vizsgás, jól nevelt, szocializált, a kert ellenére naponta kétszer sétálunk...mégis ha akár ismerős kutyával haladnak, akkor rohan őrjöngve és baromira ijesztő tud lenni :D Ha megállnak, akkor simán összeszimatol a kintivel

2013. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!