Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kissé vadócabb gyerekek...

Kissé vadócabb gyerekek anyukái, ti hogy kezelitek ezeket a helyzeteket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 és fél éves, játszótéren előfordul, hogy ellök más gyerekeket, mondjuk, ha elveszik a játékát, és nem tetszik neki, vagy olyan is volt, hogy játszóházban fejbe csapott más kisfiút, mert épp azzal játszott, amivel ő szeretett volna... Ti mit tesztek ilyen helyzetben, hogy kezelitek ezeket a dolgokat?
2012. jún. 8. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Magamban!!! kiakadok,HA anyuka még csak rá sem szól a történtek után....ha rászól és látom nem bír vele,akkor nem foglalkozok vele...de arrébb viszem az én gyerekem.
2012. jún. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

lehet félreértettem a kérdést:)

szóval ha az enyém vadóc,akkor mindenképp rászólok és próbálom megmagyarázni neki,hogy nem szabad és ez rossz dolog!!!A lányom egyébként csendesebb "jobb"gyerek a fiam viszont a "vadócba" tartozik:(

2012. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Sajnos az én kisfiam is eléggé temperamentumos gyermek.Igaz még csak másfél éves,de vannak vele egykorú barátai.Ő nagyon szereti megszerezni mások játékát,és ha nem kapja meg akkor,képes magát a földre dobni.Ezt elnézem nem érdekel a gyötrődése,de ha a másik gyerkőccel nagyon durvul,elveszem tőle és vissza adom a játékot,vagy mást..Az azt követő hisztisorozatnál,már kiabálok vele,sőt kap a pelusra is.Igyekszem kordában tartani őt és tényleg úgy gondolom,hogy inkább most egy két nyakleves,mint később teljesen kezelhetetlenné váljon.Bár mi kis közösség vagyunk,így ismerjük egymás gyerekének a viselkedését gyakran összejárunk,mi nem cikizzük egymást a nevelésben,maximálisan támogatjuk a másik anyukát.Ez fontos,mert sokan akik közösségbe viszik a gyereküket,ilyen esetben inkább nyelnek és haza mennek,mert nyílvánosan nem mernek kiakadni a gyerekre,mert akkor mit szól a többi szülő.Nálunk nincs ilyen szerencsére.

2012. jún. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Az én fiam (szintén két és fél éves) ugyanilyen. Ha épp olyan kedve van, fellök más gyerekeket, vagy elveszi a játékukat. Az elvett játékot mindig visszaadatom vele, ha nem akarja, akkor kiveszem a kezéből és én adom vissza. Ha látom hogy el akar lökni valakit, vagy odacsapni, akkor fogom és "visszarántom". Ha nem voltam elég gyors, akkor elnézést kérek és közlöm a gyerekkel, hogy "nem szabad". Egy-két ilyen eset után mindig mondom, hogy "Még egyszer ellöksz / megütsz stb. valakit, akkor hazamegyünk." És ha tényleg ilyen van. akkor megyünk haza.


Viszont igazából nem vagyok dühös a gyerekre. Egész egyszerűen pici és nem fogja, hogy ez "rossz". Van egy gyerekpszcihlógus ismerősöm, ő mondta hogy a heves vérmérsékletű gyerekek így (is) ismerkednek a világgal. Kíváncsiak arra, hogy mi történik, ha ő egyszer odaüt, vagy fellök valakit.


Nekem inkább abból van elegem, hogy a szőke, szelíd tipikus "jógyerekek" (főleg lányok) anyukái hogy reagálják le a dolgot. Volt olyan, hogy a gyerek csak annyit tett, hogy egy kislány szemébe húzta annak a sapkáját. A kislány húszperces sírógörcsöt kapott az esettől, anyuka meg nekem támadt, hogy nem nevelem a gyerekemet és milyen agresszív, biztos tőlem tanulta. Persze ez szélsőséges eset volt, de sokszor látom, hogy más természetű gyerekek anyukát teljesen fel vannak háborodva, és nyilvánvalóan azt képzelik, hogy az én gyerekem abnormális és valószínűleg szíjjal verik otthon, vagy valami hasonló hogy ilyen lett. Ez eleinte bántott, de most már nem érdekelnek az ilyenek.

2012. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az en fiam is vadoc sokszor veszeljes is. Barhova megyunk rohangal es pillanatok alatt szetszedi az illeto dolgait ha nem figyelek oda. Igy mindig resen kell lenni. A baratnomnel egy pillanatt alatt szedte szet a kertbe a ruhaszritot es lekapkodott rolla par csipeszt amit eldobott es sajnos pont egy masfel eves kislanyon landolt. En olyankor elviszem onnan vagy felreultetem egy picit. Sokszor nem akartbol csinalja csak egyszeruen ilyen vadoc. A bolcsibe van egy nagyon jo kisbaratja. Kb. 22 honaposan ismertek meg egymast. Szinte elvalaszthatatlanok. A boclsis nenik mondtak, hogy a masik kisfiu is hasonlo temperamentum. Vadoc mint a fiam. Sokszor az udvaron kepesek orakig rohangalni fel-ala. Az egyik elkialtja, hogy rohanas es szaladnak egyik helyrol a masikra vagy rugjak a labdat. a tobbi gyerkoc nyugodtan jatszik: talicskat pakol, kerteszkedik, csuzdazik, gyongyot fuz... De ok ketten a vad veszedelem. :)) Sok kisgyerekes baratunk van es rengeteget jarunk ossze hetvegeken a gyerekekkel minden hetvegen mas program vagy valakinel grillezunk a kertbe. En mindig lemaradok a sztorikrol vagy elvagyok mindig mindennel maradva mert felpercenkent kell felpattannom, hogy a fiam ne szedjen szet valamit es ne dobjon valakit fejbe. :)
2012. jún. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kicsit magamra vettem a kérdést, én amásik oldalon állok, szőke, igaz kisfiam van, aki egy kis nyámnyila:)

Én megtanultam kezelni a helyzetet, ha bőg, hadd bőgjön, egyszer majd csak megtanulja, h nem vezet semmire.

Most olyanokról beszélek, h elveszik a lapátját, erre kijön a homokozóból, és sír nekem.

Ha kérdezem, h miért nem veszi vissza, csak ingatja a fejét.

Azt viszont rendkívül nem szeretem, amikor jön az anyuka, és lehordja a sárga földig a másik imposztort, h miért vetted el, nézd szegényt, h sír, add vissza...


Csak azért írtam ezt le, mert mindkét oldal küzd ám, te a virgonc fiad miatt, én meg a tejbetök fiam miatt:)

2012. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én mindig próbálom kikerülni ezeket a hleyzeteket, de nem mindig tudom, nem tudok mindig a sarkában lenni, és elkapni, hogy ne tudjon ellökni másokat... Nem mindig csinál igy, valamikor szépen eljátszik, nem tudom, hoyg mi hozza ki belőle ezt, nincs állandó baráti körünk, hogy mindig csak ugyanazokkal a gyerekekkel vagyunk. Na szóval ha ilyen történik, akkor mindig szigorúan rászólok, hogy nem szabad, magyarázom neki, hogy másnak az fáj, ha téged is ellöknének akkor neked is rossz lenne, csúnya dolog, ilyet nem csinálunk, és még bocsánatot is kéretek vele. Ma egy kislány ráült a motrára a játszótéren, kisfiam ott teremt, és már fel is lökte motrostul a kislányt, mindjárt mentem mondtam neki, az imént irottakat, plusz még a kislány anyukájától is bocsánatot kértem, erre a kislány anyukája mondja nekem, hogy ő már biztos megverte volna, mondtam neki, hogy én nem verem őt, erőszak erőszakot szül, erre ő azt mondta, de csak a fenekére rápaskolni, nem szabad neki azért mindent megengedni, én erre mondtam, hát nem is engedem meg neki, leszidtam őt, és mondtam, hogy te igy neveled a gyereked, én meg úgy, ezen nem fogunk összeveszni....
2012. jún. 8. 16:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is a másik oldal vagyok, bár nem szőke a fiam. :D A lényeg, ő csak másfél éves, de a játszón odamegy másokhoz, gyorsan keres valamit, és odaadja neki, falevél, faág, lapát, ilyesmi. Volt sajnos példa rá, hogy ellökte egy kislány, olyan is, hogy bele akart rúgni, hogy ne menjen fel a csúszdára, na mindegy. a lényeg, nem várnám el egy anyukától sem, hogy ráüssön a gyerekére, még attól sem, akinek a lánya rúgni akarta a fiam. Szerintem jól kezelted ezt az anyukát, ennyit kell mondani.
2012. jún. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen, 3 éves múlt. Egy éve viselkedik így kb. Sok mindent kipróbáltunk már, a verés tuti nem használ, csak ront a helyzeten. A kiabálás dettó. Mondjuk a "nem szabad, és társai" sem hatnak semmit. Egy év alatt nem értünk el érveinkkel sem sikert. Haladunk, haladunk a kulturált viselkedés felé, de még van mit tanulnunk. Nálunk egyértelműen akkor jön ki, ha nem az történik, amit ő akar. Tehetetlen dühöt érez és csapkod-rugdal olyankor. Leginkább minket, persze (még nem jár közösségbe). A játszótéren már konfliktusaink azért ritkán vannak. Az, hogy a másik fél anyukája nem tetszését fejezi ki, hát, mint mondjak, érthető. Nekem sem tetszik, amit a fiam néha csinál. DE nem ők nevelik a gyereket, nem tudják, mi jó neki, hogy lehet leszerelni, mi hat és mi nem. Ők nem találkoznak ezzel a problémával, úgyhogy könnyen beszélnek. Nem kell velük szerintem érdemben foglalkozni. Jól csinálod, ha nem bántod, és nem vagy feszülten kiabáló anyukája sem, ez mind csak olaj a tűzre. A legtöbb tényleg, amit tehetünk, hogy igyekszünk megelőzni az ilyen helyzeteket, s ha megtörténik pedig elmagyarázni a gyereknek, hogy ilyet nem szabad, mert fáj, stb.
2012. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A lányom 3 éves, ovis vegyes csoportban a legkisebb. Nemrég kezdett el csapkodni, lökdösődni, kizárólag kisebbekkel. Nyilván őt is csépelik az oviban.


Ha ilyet tapasztalok, leültetem büntibe 3 percre. Nem ordítok, de azért mérgesen és határozottan beszélek vele. Belül állatira kiakaszt ez az egész egyébként. És utána is sűrűn mondogatom neki, hogy nagyon szégyelltem magam miatta és szomorú vagyok - és ez igaz is. Ja és játszóra indulás előtt előre tisztázzuk, hogy akkor indulunk el, ha nem lökdösődik.


Nem durván csinálja egyébként, csak jelzésértékkel, egy egy picikének az is elég...


Ami a fordított helyzetet illeti: sose az zavar, ha egy gyerek mondjuk olyat tesz, amit nem kéne, hanem ha a szülő nem reagál erre megfelelő módon.

2012. jún. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!