Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hangya ölőt evett a kutyám,...

Hangya ölőt evett a kutyám, de kis mennyiségben, eddig nem volt baja ugye ezek után sem lesz?

Figyelt kérdés

Anyám most mondja,hogy beleevett a hangya ölő csalétekbe ami mellesleg egy dobozva volt és vhogy kiszedte...délelőtt történt ez,ha ezt előbbb tudom...


amúgy semmi baja megette a vacsoráját,futkorászott egész nap,jó a kedve iszik is rendesen..

szóval ha nem szól anyám akkor észre se venném,hogy evett ilyet..


amúgy kifejezetten pici hangyák megölésére van,nagyobb hangyákat se pusztítja el,gondolom egy 6 kg-os kutyának sem árt..


Ugye ha eddig nem volt semmi mérgezésre utaló jel,akkor nem kell félnünk?


2013. ápr. 8. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nézzétek meg a dobozát, ilyeneken feltüntetik, h milyen hatással lehet más állatokra.
2013. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nincs rajta,csak,hogy olyan keserű anyaggal van bevonva,hogy az háziálltok elkerülik ha hozzá tudnának férni..bár lehet anyám túloz és alig evett bele ,mert ha annyira keserű akkor kizárt,hogy megegye..

a lényeg,hogy tényleg nagyon keveset ehetet bele,meg szét volt szórva...10-11 óta eltelt jó néhány óra,azért gondolom,hogy nem lehet gond,mert evett ivott rendesen játszott egész nap..

2013. ápr. 8. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

nem fog azonnali tübetet okozni a mérgezés!


Nézd meg a dobozon, hogy mit írnak, és a biztonság kedvéért hívd fel a forgalmazót, vagy egy állatorvost (a hatóanyag ismeretében).


Az én kutyám 1 hét után ment majdnem rá a patkányméreg evésre, pedig az állatorvos többször meghánytatta...

2013. ápr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

azért a patkány méreg szerintem erősebb mint a hangyairtó,mellesleg tényleg nagyon kis mennyiséget evett meg..


holnap reggel majd felhívom azért a dokit..

2013. ápr. 8. 22:16
 5/6 A kérdező kommentje:
megtaláltam vmi hivatalos oldalt ahol azt írják emberre és háziállatra nem mérgező!
2013. ápr. 8. 22:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A patkány méreg melegvérűekre hat, a hangya méreg pedig rovarokra. Nem kifejezetten egészséges rovarölőt enni, de komoly baja nem lesz tőle. Nap mint nap kezeljük kutyáinkat a legkülönfélébb rovarölő szerekkel, sampon, spot-on vagy nyakörv formájában. Bár ezeket ideális esetben nem eszik meg, de a spot-ont lenyalhatja a másik kutyáról, az egyik kutyám meg szanaszét rágta a másik scaliborját. Hangyamérget is rágott már szét.
2013. ápr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!