Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki hozott a kutyája mellé...

Aki hozott a kutyája mellé mégegy kutyát, nem bánta meg? Jó döntés volt? Nem féltetek hogy az első kutyátok féltékeny lesz, és nem fognak jól kijönni?

Figyelt kérdés
Én is szeretnék hozni még egy kutyát az első kutyám mellé. Nagyon aranyos, kedves mind2. De nem tudom hogy hogy fognak kijönni:SS

2013. ápr. 8. 22:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
96%

Szia. Én a 12 éves kutyám mellé hoztam egy kölyköt a nyáron, Az öreg kan először csak szemlélte a kicsit, de örült neki, már első este ki se mászott a kicsi se**éből.

Másnap már várta az ajtóban, hogy kivigyük a kicsit, és ő apáskodott fölötte, bolhászta, nyalogatta, szóval nagyon aranyos volt.

Azóta, a kicsi is majdnem egy éves, egész nap játszanak.

Régen az öreg csak feküdt, ide-oda járkált,de amióta itt van a kicsi, azóta igen akrobatikus mozdulatokat tanult meg a nagy:)


Annyi a negatívum, hogy az öreget örököltem, és vele sose volt foglalkozva, a kicsi meg az első saját kutyám, vele megyek minden nap, tanulunk, kutyasuliba járunk, az öregen meg még póráz se volt sose, de őt is akartam vinni, de retteg a portán kívül, ezért nem erőltetem. Pedig próbáltam már úgy is, hogy együtt viszem őket, de nem mer kimenni a kapun, és ha ki is jön, hiába a finom jutalomfalat, foggal körömmel menne vissza a portára:(

Ezért sajnos lényegesen kevesebbet tudok vele foglalkozni, mint a kicsivel, pedig őt is próbálgatom tanítani, de nem haladunk.

Ezt a foglalkozáskülönbséget úgy próbálom kompenzálni, hogy mindennap külön foglalkozok az öreggel is, simogatom, fésülgetem, vagy játszunk, szóval, hogy ne érezze magát elhanyagoltnak.


Szerintem nyugodtan vágj bele, de azt ne feledd el, hogy anyagilag minden a duplája lesz, illetve a kölyöknek a kezdeti oltások, meg chip meg stb elég nagy kiadások úgy hirtelen. Szóval gondold át jól, hogy be tudod-e vállalni.

2013. ápr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
ÉN mindenkinek "zöld kezeztem".!
2013. ápr. 9. 07:11
 13/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi szépen! Akkor belevágok! (jól állunk anyagilag) :)
2013. ápr. 9. 07:14
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyagilag jól álltok, akkor remélem, hogy idővel is jól vagytok, mert eleinte nagyon sokat kell a kicsivel lenni.

De szerintem mindenképpen megéri!;)

Sok sikert, és jó kutyázást!

2013. ápr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Off! Megint visszatért az idióta lepontozó.

Csak sajnálni tudom az ilyen embereket!

2013. ápr. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Firestorm ***** válasza:
100%

Az Én 13 éves kutyám(yorki) mindig jól viselte,ha jött valami "új" hús :)

Tizenéves koromban az volt a hobbim,hogyha találtam az utcán egy kutyát szépen haza vittem,akár felnőtt,öreg,kölyök és szépen összeszoktak,addig amíg nem sikerült a másik kutyusnak új,rendes,felelősségteljes gazdit találni.Volt már itt Kaukázusi,Német juhász,Tacskó,Fila Brasiero (bár nem értem,hogy ki volt képes egy fajtatiszta 7hónapos ilyen ritka fajta kutyát kidobni az utcára,elférgesedve,csont soványan,tele kullanccsal,mindenesetre pár forintba belekerültek a féreghajtók a vizsgálatok,pukkadjon meg az ilyen felelőtlen ember) és persze jó néhány keverék.

Most legutóbb kaptunk ajándékba egy kölyök staffi pit mix-et és imádták egymást,csak sajnos 2 hónapra rá a yorkit el kellett altatni,leálltak a veséi és ennek a következménye az lett,hogy lelki beteg lett a kölyök kutya.2 hónap telt el azóta és úgy sikerült rehabilitálni,hogy az egyik kedves ismerősöm 2hónapos kutyusára szoktam vigyázni,így már jobban érzi magát valamivel.

Szóval nyugodtan vágj bele :)

2013. ápr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
2 kutyám mellett ideiglenesezek, most is van nálam egy ideiglenes kutya. Tudtam mire számítsak, és pontosan az történt. Ivartalanított kan kutyámmal remekül kijön az új szuka kutya, szuka huskym utálja, de csendes beletörődéssel tűri.
2013. ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A 6 éves szuka collie mellé jött egy 2 hónapos kan golden retriever. Még mindig a collie a főnök. Az elején sokat veszekedtek, verekedtek is. De mára jóban vannak. A collie rájött, hogy jóval gyengébb már a goldihoz képest, és már nem piszkálja.
2013. ápr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!