Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd pitje ma megtámadta...

A szomszéd pitje ma megtámadta a kiskutyám. Nem történt tragédia, de ezt lehet jelenteni valahol?

Figyelt kérdés

A házuk előtt sétáltunk, a kutyám megugatta a bent levő pitbullt, mire az félretolt egy lécet a kerítésen és nekirontott a kiskutyámnak.


Grabancon fogtam a pitet, és a földhöz vertem párszor, de rendesen megcibálta a kutyám, sőt meg is haraphatta, mert nyüszög ha egy ponton hozzá érek, és a térdemen is van valami foglenyomat.


2013. ápr. 9. 19:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%
Az tényleg bunkóság, ha hagyod hogy a kutyád az utcáról acsarkodjon befelé és bosszantsa a többi kutyát!
2013. ápr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
60%
Bizony, itt a te kutyádat kéne fegyelmezni, mert nem ez volt az utolsó eset, ha ingerli a többi kutyát. Az utcán találkoztok egy kóbor ebbel, ugyanez lesz a vége.
2013. ápr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
42%
3-as válaszoló vagyok. A történet röiden:kivittem sétálni a szokásos módon a két kistestű kutyámat /kan tacskó, szuka törpeuszkár/ Már hazafelé tartottunk, közvetlen a kapu közelében a kis tacskó még egy szaglásra odament egy fa törzséhez. Ebben a pillanatban megjelent eg habzó szájú nagytestű kan /pit, roti, vizsla keverék, gazdáját is jól ismertem. Mint kiderült, a mindig kennelben tartott kutyát véletlenül kiengedte a 11 éves kisfiú, a gazda fia/. Ez a kutya teljesen meg volt zavarodva. Érzésem szerint a hirtelen jött szabadságtól. Megszagolta a szuka uszkárt és egy lépéssel odébb nekiesett a kan torkának. A szemem előtt végezte ki. Lehet huhugni, hetetlenkedni, szóról-szóra így történt. Aztán egy tenyésztő ecsetelte nekem, hogy a kan miért nem bántja a szukát. Rengeteg itt az okoskodó, a kutyákhoz keveset, vagy alig értő hozzászóló, aki egy valós történet előadóját a sárba döngöli, mert csak neki lehet igaza.
2013. ápr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Itt ebben a történetben mindenki hibás, hibás a bezárt kutya gazdája is, és a kérdező is. Rossz kutya nincs, csak rossz gazda. Ha egy kutya annyira agresszív más kutyákkal, hogy szétszedje ezért a kerítést is, ott nevelési problémák vannak. Egy kutyát nem azért tartunk elzárva a kertben, hogy mást ne támadjon meg, hanem azért, hogy ne lógjon el és ne lopják el.
2013. ápr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

A kutyám egyáltalán nem hibás. Azért ugatta meg mert fél a másiktól. S mivel sem úttesten sem a patakban nem szerettem volna sétálni, egyetlen alternatíva a hazajutásra a szomszéd háza előtt való elsétálás.


De legyetek okosak, és tudjatok mindent jobban. Látom van aki bele látta a dologba, hogy pikniket vertem a szomszéd háza előtt.


Nem ok nélkül fél sem az én kutyám sem a többi ember kutyája attól a pittől. Állandóan kiszökik, morog a járókelőkre, és mert neki az tök természetes levadássza a macskákat és megöli. De tényleg, én vagyok a fasz, hogy nem tudok levitálni a kutyámmal egyetemben.

2013. ápr. 10. 19:26
 16/19 A kérdező kommentje:
ma 09:11-es, nem lesz az, sosem volt konfliktusunk sem emberrel, sem más ebekkel, csak azzal a döggel. És nem csak nekünk. De légy te az okos. Ez így van rendjén.
2013. ápr. 10. 19:28
 17/19 anonim ***** válasza:
50%

09:25 te nem érted miről beszélünk! A probléma az, hogy te EGYETLEN esetből levonsz egy világméretű következtetést. És ez butaság. A kanok NORMÁLIS esetben jobban megvannak a szukákkal. Kb ennyi az igaz abból amit írtál.

Az én TÜZELŐ szukámat majdnem megölte egyszer egy kan rottweiler. Erről ennyit. Az idegbeteg kutyák nem kiszámíthatók, nem a szabályok szerint cselekednek, ki tudja kit van éppen kedvük megtámadni.

2013. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%

tökéletesen írta az utolsó. ezenfelül pedig két kan evidensebben egymásnak esik egy szuka jelenlétében. ez egy ösztönös reakció, ha úgy tetszik vetekedés a hölgyért, tehát nem meglepő hogy az a kan épp a kan kutyádnak esett neki főleg miután tudomást szerzett a szukáról, az meg már csak hab a tortán ha a szuka tüzelt vagy már abban az időszakban volt amikor hamarosan tüzelni fog, ugyanis ezt is meg tudják állapítani a kanok.


kérdező!


igen, vannak itt olyanok akik jobban értenek a kutyákhoz, én kérek elnézést. bár egy dologban igazad van. nem a kutyád a hibás hanem te! nem mondom hogy sátrat vertél ott helyben de tudod egy normálisan közlekedő kutyával képzeld sokan képesek vagyunk ugató kutyák mellett elmenni anélkül hogy a sajátunk egyet is nyikkanna. ugyanis a cél az előre, így a kutya csak elvétve foglalkozik menet közben az őt kellemtlenül érintő dolgokkal, azt is hangtalanul, a teste beszédével (ezeket most nem írom le) teszi meg úgy hogy közben folyamatosan néz előre és a gazdival együtt halad.


a te esetedben egyértelműen két dolog lehetséges:


1) már messziről ugat a kutyád, nyugtalan. HIBA! az ilyesmit tiltani kell. meg kell tanulnia a kutyának hogy nyugodtan haladjon a gazdi mellett ahogyan azt fentebb leírtam.


2) a kutya amikor odaértetek egy pillanatra megtorpant a teste megfeszült és elkezdett ugatni. HIBA. ha megtorpant akkor te ezekszerint meg is álltál így hagytad azt is hogy a kutya ugasson.


végezetül pedig tájékoztatásul közlöm hogy ha a kutyád fél akkor farkát behúzva próbál minél gyorsabban elhaladni a pites kerítés mellett. az hogy ugat pont nem a félelem jele. az meg hogy még meg is áll az már hab a tortán, egyértelmű felhívás keringőre, tehát ez a támads a te kutyádnak köszönhető de LÉNYEGÉBEN NEKED MERT NEM VAGY KÉPES MEGFELELŐEN NEVELNI/LETILTANI A NEM MEGFELELŐ VISELKEDÉSRŐL A KUTYÁDAT!


ha pedig valóban a félelemtől ugatott, farokbehúzva, görnyedt testel, totál stresszebn akkor javaslom hogy vidd el a kutyádat rehabilitálniugyanis az ilyen mértékű félelem már nem egészséges. bár a nyakamat merném rá tenni hogy nem fél, te meg a buta fejeddel kiatlálod hogy az egy pit a kutyád meg pici szóval tuti fél. sőt az sem kizárt hogy a tied pontosan téged próbált ezzel az ugatással védeni mert minden bizonnyal te tényleg félsz attól a kutyától amit a sajátod meg is érez. a kutyák egyébként nem tesznek különbséget fajták között. ez is csak egy emberi butaság. olyan nincs hogy egy kutya azért féljen egy másiktól mert az pit teszem azt!


sajnos a szóban forgó kutya antiszociális és semmit nem törődnek vele azért ilyen bolond. jelenteni kell a megfelelő helyen és legalább azt elérni hogy a kerítést biztonságosra csinálja meg. te pedig tanulj meg egyszerűen csak elhaladni a kutya mellett. tudom nem egyszerű, nálunk is van egy antiszoc kutya amelyik azt hiszi ővé az utca, de szó szerint kapcsold ki az agyadat, ne figyelj az állandó durva ugatásra mert az kizökkent és félelmet kelt benned, ami a kutyát is kizökkenti a folyamatos előrehaladásból. nézz egyenesen előre. a pórázt fogd határozottan de ne szorongasd félve vagy tudom is én görcsösen. lőjj be az utca végén, vagy ameddig a szemed ellátt egy célt. egy táblát, egy kukát, vagy egy házat akármit és folyamatosan az legyen a fejedben hogy oda kell eljutni, a célról ne vedd le a szemed és így haladj határozott tempóban. ezt még jóval azelőtt kezd el hogy a kutya mellé értek. hidd el ha eléggé koncentrálsz akkor észre fogod venni hogy szépen folyamatosan haladtok. ha esetleg a pórázon át érzed hogy a tied nyugtalankodik pl. feszül a póráz stb. akkor határozottan tilts de ne nézz le ne is állj meg csak haladj tovább a kiszemelt cél felé. fogd fel úgy hogy ha a célról leveszed a szemed, vagy nem haladsz felé folyamatosan megállás nélkül akkor kiesel a játékból, vagy "meghalsz" , veszítesz, tudom is én. a lényeg hogy semmi se zökkentsen ki.

2013. ápr. 11. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem farok behúzva ugatta, s nem is remegett. Csak simán fél, mert mint mondtam sokszor kószál szabadon ez a kutya és ha nem is támad, de arra mutató jeleket produkál, és egy épeszű kutya fél. Én is félek, ha egyedül megyek haza és kint van a másik, vagy ha egyszerűen a kerítés mellett kell elhaladnom.


Tegnap jelentettük a jegyzőnél, meg a rendőrségen is, mondták, hogy sok bejelentés van arra a kutyára/családra és ezzel vége is. Várhatjuk a galambot.


S nyilván nem rendeztük állófogadást a kapu előtt, hanem igyekeztem haza mielőbb. De hagyjuk. Már ott a tart a dolog, hogy 10 szomszéd közül 8 meg akarja mérgezni a kutyát.


Valahol érthető, mert szerintem nem normális dolog, hogy minden arra sétáló kutyás legalább egyszer napjában szemtanúja annak, ahogy a drága pit kibújik a léceken és vicsorog.

Még mielőtt más sétaút alternatívát javasolnátok, zsákutcában lakunk.

2013. ápr. 11. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!