Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier-szobatisztas...

Yorkshire terrier-szobatisztaság. Segitenétek?

Figyelt kérdés
4 hónapos Yorkiemat tanitgatom szobatisztaságra több kevesebb sikerrel..A kutyusnak van a szobájában elhelyezve kutyapelenka.Ha a szobában van, mindig a pelenkára pisil, viszont ha kint van a nappaliban, akkor néha ott pisil, akol rájön.. nem tudom hogy tudnám leszoktatni erről.Valamint a kaki..A nappaliban sosem kakil, viszont a szobában néha a pelenka mellé sikerül, vagy a fekhelyére, néha pedig a pelenkába végzi dolgát..Hogy tudnám megtanitani neki, hogy mindig ott végezze dolgát?
2013. ápr. 9. 21:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
48%
SZOBATISZTA!!!! Értelmezd már ezt a szót! Bakker, nem szégyelled magad h a kutyád bent sz@rik meg hugyozik? Vagy ti ennek a szagára izgultok be? Vidd már ki elvégezni a dolgát, az ég áljdon már meg!
2013. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
44%
Nem igaz, hogy ezeknek a hülye kistestű kutyatartóknak a szobatisztaságon jár az eszük.... Könyörgöm tanuljátok már meg, hogy ha nincsen időd a kutyádra ne is tarts! A rohadt életbe.... Nem macska ez.
2013. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
70%
Amíg pelenka van, nem lesz szoba tiszta. Dobd ki, és vidd ki az udvarra, meg vidd sétálni. A pelenka azt jelenti hogy lehet neki a lakásban. Ne csodálkozz hogy ott végzi a dolgát ahol éppen van. A szobatisztaság pedig azt jelenti, hogy a lakásban nem végzi a dolgát. 2-3óránként engedd ki, meg vidd el sétálni.
2013. ápr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
24%

Az enyémnek is volt kutyapelenkája, egész addig, amíg nem mehettem ki vele. Ő onnantól kb. soha többé nem ment rá, mindig, mindennel megvárta a sétát. Ha nálatok nem megy, akkor egyszerűen tedd el a pelenkát, a kutyust pedig vidd le 2 óránként sétálni, lehetőleg olyan helyre, ahol más kutyák is vannak.


Little Red, te pedig igazán bunkó vagy. Idáig normálisabbnak gondoltalak...

2013. ápr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

egyetértek az utolsóval. én is pelenkával kezdtem (azelőtt kertes házban éltem). az orvos nagyon durván rámszólt/figyelmeztetett így hát jól megijedtem és maradt a pelus. igaz én mindig AZONNAL cseréltem éjjelente is (ez legalább két alkalom volt), ugy éreztem magam mintha csecsemőm lenne, minden budi után peluscsere , alatta fertőtlenítős takarítás. egy idő után már félálomban is tökéletesen ment.


volt egy áttérési hetünk utánna minden csodásan működött lent is.


ennek ellenére egyet kell értsek a felháborodott válaszolókkal is ugyanis egy négy hónapos kutyát (tudtommal) már ki lehet vinni hiszen megvannak az oltásai. azt sem igen hiszem hogy a kérdező valóban 24 órás peluscsere ügyeletet tartana (ilyen erővel akkor már le/ki is vihetné) ugyanis nekem saját otthoni munkabeosztásom van (nem csak a háztartásra gondolok), tehát nem lényeg mikor fekszek vagy kelek, de még így is nagyon durva korszak volt ezt fenttartani. ha bealudtam is a párom mindig felébredt a zajra és már automatikusan megbökött hogy dolog van. de még a kutya is olyannyira megszokta hogy azonnal fel van takarítva hogy még volt hogy ő is felébresztett miután elvégezte a dolgát. alig pihentem egy normálisat egyhuzamban ebben az időszakban pontosan ezért. úgy vártam az utolsó oltását meg utána a tíz napot mint a gyerek a karácsonyt. szóval megértem alázadozó válaszadókat, ahhoz hogy az ilyesmi a lehető leghigiénikusabb legyen nagyon sok energiát kell belefektetni és ilyen esetben akkor már (tudom tapasztalatból) százszor jobb lerohanni vele egy kört. nah meg persze a kutyusnak ígyis ugyis szükséges a séta, tehát itt megintcsak nem értem minek a pelus 4 hónapos kutyának?


szóval hogy a kérdésre is válaszoljak. ha használt a pelus, legyen azon akár egy pisi folt, a kutya nem szívesen végzi el a dolgát rajta (tudom, mert az elején velem is megesett hogy nem figyeltem szó szerint 0-24ig oda és nem cseréltem le a pisis pelust egyből) így mellé végzi el, ahol tiszta a hely. persze én ezt akkor tapasztaltam amikor két hónapos volt és lépten nyomon ürített, idővel, főleg négy hónapos korára ez egyértelműen ritkult.


szóval a pelenkát minden esetben (sokan ha pisil a kutya azt még nem cserélik le) azonnal le kell cserélni és alatta fel kell minden cserekor fertőtleníteni. így mindig pontosan oda fogja végezni a dolgát. a kutyák alapvetően tiszták, nem szeretnek mocsokban élni, így ha már bent kell végezni a dolgát legalább annyit tegyél meg hogy tisztaságot tartasz fenn. a saját helyére egész biztos azért kakil mert amikor a pelus mellé kakilt akkor te minden bizonnyal (ne adj isten durván) megbüntetted. mivel a pelus nem tiszta, demellé sem lehet így akkor elvégzi a saját helyén ahol már csak nem lesz gond hiszen az az ő helye.


a nappaliba vagy kiteszel oda is pelust vagy pedig pozitív megerősítéssel megtanítod neki hogy a pelusra menjen be és ott végezze el a dolgát. ez azt jelenti hogy figyeled a kutyádat és amikor látod az egyértelmű testbeszédét hogy itt toalett lesz akkor szépen beterelgeted a pelusra. ha a jó helyre végzi dicséret, ha rossz helyre és rajtakapod szigorú fújj, vagy nem. ezt következetesen és türelmesen kell, így egy idő után leesik neki a tantusz.


bár őszintén szólva magam sem értem miért nem viszed le inkább mert ez az egész szitu nekem is nagyon igénytelennek tűnik. levinni sokkal egyszerűbb mint folyamatos tisztasági ügyeletet fenntartani, nem beszélve arról hogy a kutyának szüksége van a mozgásra, az ingerekre, a külvilágra. ha elzárva tartod könnyen félőssé esetleg agresszívvá válhat. a szobatisztaság felburálásáról (könnyen megeshet ha idősebb lesz és főleg kan hogy még nagyobb mocsok lesz) pedig nem is beszélve.

2013. ápr. 10. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
36%
23:00-ás! Igen, bunkó vagyok, mert unom már a sok idiótát, akinek totálisan fogalma sincs a kutyákról, de neki kutya kell. Nem veszi a fáradtságot h utánanézzen. Magához vett egy terriert, ami minden lesz, csak nem cuki meg ölbebaba, aztán majd jön ide megint rinyálni....
2013. ápr. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
62%
Little Red-nek igaza van.(Ráadásul gyanús hogy a kérdezőnek nem ez az első kérdése ez miatt, akkor kicsit másképpen adta elő a dolgokat (bocsi ha mégsem), akkor még nagyobb felháborodást keltett, na mindegy is lehet hogy csak nekem ennyire ismerős a szitu). Sokan tényleg nincsenek tisztában, hogy mivel jár egy kutya, mindegy hogy milyen méretű, akkor is kutya. Vannak olyan, akiknek a yorki, csivava típusú kutyájuk még napfényt nem látott, mert hogy veszélyes sétálni vinni is akár.
2013. ápr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen annak a 2 hozzászólónak, aki kulturáltan tudta megfogalmaznia a válaszát.A többieknek meg csak annyit: nem, a kiskutya még nem kapta meg az összes oltását,és én enm fogok kockáztatni. Nem azért választottam a kutyapelenkát mert annyira igénytelen vagyok. Napi többször is felmosok és a pelust is cserélem,úgyhogy ha nem látod h bánok a kiskutyával, ne szólj bele, főleg nem bunkón:))Az meg totál hülyeség, hogy nem szánok elég időt a kiskutyára,már elég sokmindent megtanult..(lehet okosabb is mint itt 1 ember:))És képzeld,utánanéztem nem csak akartam egy kiskutyát divatból. De nem is tudom minek magyarázkodok ilyen segitőkész embereknek:)Büszkék lehettek magatokra, ezért tart itt a világ, mert mindenki tele van jóindulattal.
2013. ápr. 10. 21:50
 9/34 anonim ***** válasza:
29%

Little Red, mi a fenéért olvasod a gyik-et, ha felhúzod magad a kérdéseken, és megbántasz másokat a stílusoddal?!

Szerintem nem gond, ha valaki segítséget kér. Én is úgy vettem anno yorkshire-t, hogy nem csak a fajtáról nem tudtam semmit, de kb. a kutyákról sem.

Ehhez képest a most 6 éves yorkim terápiás kutya, és down kóros gyerekekkel foglalkozunk. És én is ugyaninnen indultam, ahonnan a kérdező...

2013. ápr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Szerinted engem mennyire zavar, h másokat megbántok-e vagy sem? Megsúgom: SEMENNYIRE :D
2013. ápr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!