Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szem körüli szőrét ti levágnát...

Szem körüli szőrét ti levágnátok a kutyámnak? Sokan piszkálnak, hogy le kéne. Vélemény?

Figyelt kérdés
[link]
2013. ápr. 11. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Milyen fajta ez a kutyus? Vannak olyanok akiknél nem szabad kivágni mert gondot okozhat a kutyánál ilyen a puli, komondor, bobtail. Ezért kérdeztem a fajtáját. De szerintem kérdezd meg kozmetikustól, nem biztos hogy jó ötlet ha te próbálod otthon megoldani, ha egy kicsit elrántja a fejét csúny sérülés lehet belőlle.
2013. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
22%

Szia!

Fajta függő. Pulinál pl. nem szabad.

Ha mégis bizonytalan vagy állatorvost kérdezz meg.

2013. ápr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Ki mondta nektek ezeket az irdatlan hülyeségeket? MINDEN kutyánál lehet vágni a szőrt a szemnél és mindenhol.


Kérdező, hogy neked is válaszoljak: én a belső szemzug résznél kicsit megrövidíteném, mert úgy ő is jobban lát, illetve karakteresebb is :) de ez én vagyok :)

2013. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
1-es vagyok, bocs a téves infóért, nekem kutyakozmetikus mondta.
2013. ápr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
A pulinál nem,mert fényérzékeny,de ettől igazítani lehet.A lényeg,hogy ne csupaszra vágd körbe,hanem ami irritálhatja.Maradjon a szem feletti részen szőr,ami nem lóg bele,de még árnyékol.Egyes fajtáknál kötelezöen vágni kell a közvetlen környezetét pl.szemzug,mert gyulladást okozhat.
2013. ápr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Jó szakember lehet....


Látod, pl ő se vakult meg:

[link]


Rengeteg ember lenyiratja tavasszal a pukiját. Egyik se vakul meg. Van, amikor hagyunk pamacsot a fején, van amikor nem. Ahogy a kutya formája adja, na meg persze ahogy a gazdi kéri.

2013. ápr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy westie kutyám van, és mindig kivágom neki, szerintem baromira zavarja is, ráadásul neki egy tincs szőr mindig befelé kunkorodik, és alig látni olyankor a szemét.
2013. ápr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Sztem Little Red tudja rosszul: a pulinak roncsolja a szemét a napfény, hogyha teljesen ki van vágva onnan a szőr.
2013. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az összes puli, amit valaha nyírtam vak, sőt, a világ össze pulija vak, amit megnyírtak :D


Annak a kutyának lehet kissé furcsa, ami már idősebb, de sosem vágták. Max pár percig zavarja a fény, de nekik is sima, "egyszerű" szemük van, a napfény nem roncsolja. De neked se jó, ha a tök sötét szobából kimész a napra, te is hunyorogsz pár percig. Ennyi.

2013. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Keverék kutya. :)
2013. ápr. 11. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!