Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megvádolnak kutya gyilkolás...

Ha megvádolnak kutya gyilkolásért, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Van két nagy testű kutyám ( 50-50 kg ). Kis zoktam velük menni a határba sétálni, kizárólag kosárral, és pórázzal. A határban a szukát pedig kizárólag hosszú pórázon engedem mozogni.

Az utcánkban lakik egy család, akiknek három kutyájuk volt. Egy nj. és kettő yorki keverék. A kutyák állandóan kint vannak az utcán, randalíroznak, bemennek mások kertjébe is. Így történt, hogy tavaly nyáron amikor ki akartam tenni a lakásból a saját kutyáimat az udvarunkon lévő kenelbe, későn vettem észre, hogy bejött az egyik yorki keverék. Ill. nem én vettem észre elsőnek hanem a szuka kutyám. Azonnal kitépte magát a kezemből, sajnos nem számítottam erre, hogy ez elő fordulhat. Annyi időm volt csak, hogy a kanra rácsuktam a kenel ajtót. Odarohantam a szukához, ráüvöltöttem, és ki is köpte a kiskutyát. Kihívtam a dokit aki elvitte a rendelőbe, de sajnos a kiskutya elment..... :-( Nagyon sajnáltam szegényt! Az állatorvos meg szörnyűlködött amikor meglátta a kiskutyát, hogy még ennyire bolhás kutyát eddig még nem is látott a praxisa alatt.

Most kb. egy hete dolgozni mentem az öreg kutyámmal. Éppen a buszon voltam amikor apum hívott telefonon, hogy láttam e azt a másik yorki keveréket, ill. hogy mi történt vele? Mondtam neki fogalmam sincs nem láttam. Szal. az történt, hogy a kiskutya holtan fekszik az út szélén,és az orrából folyik a vér. Állatorvost nem hívott ki senki, ezt utólag megtudtam.

A mai napon meg beteg lett a cicánk,és a doki felhívta a figyelmem arra, hogy a kutyáimon mindig legyen kosár, mert előbb utóbb fel fognak jelenteni engem, mert már ennek a családnak két kutyájukat tépte szét az én kutyám..... Hát azt hittem eldobom az agyam! Nálunk alpból kosár és póráz nélkül ki se lépnek az utcára a kutyák, ellenben az ő nj-k a mai napig szabadon rohangál közterületen, és az egyik szomszédba amikor beugrott, ott széttépte a láncon lévő keverék kutyát....

Nem szeretnék bajt, és teljesen tanácstalan vagyok. Mit tegyek?



2013. ápr. 11. 09:56
1 2 3 4 5
 11/41 zsuzsabazsa ***** válasza:
49%
A másik territóriumára ment be a Yorki. Semmiképp sem hibás a kérdező.Az én kutyám sem díjazná ha a kertembe idegen kutya sétálgatna be.
2013. ápr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
95%
zsuzsika drága! Persze, a yorkie besétált, a kérdező kutyája megölte, majd feltűnés nélkül kivitte az árokparta, bement és magára zárta a kaput is, h a gyanú legkisebb árnyéka se vetődjön rá :D
2013. ápr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
37%
Már hogy a jó fenébe ne lenne hibás a kérdező? A kutyája a kérdező jelenlétében ment neki egy másik ebnek! Akár a territóriumán volt a yorki, akár nem, az nem normális, hogy a gazda jelenlétében neki megy egy fajtársának! És egy jól szocializált kutya pedig nem úgy közelít egy másik kutyához (még ha a területén is van), hogy azonnal lefojtja.
2013. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
82%

14:58 nem értetted a kérdést! nem baj... olvasd el újra!

a kérdezőnek nem a lelkiismeretével van a legnagyobb problémája. így a kérdés nem is erre irányult.

máskülönben meg a kutya nagyon is jól cselekedett. ha az ő földjére lép az akinek amúgy nem szabadna akkor mégis mit csináljon egy őrzővédő kutya???

2013. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
32%
Zsuzsabazsa, a legtöbb kutya ezt nem díjazná de a megölés és egy kisebb verekedés között baromi nagy különbség van. Ha pedig a gazda jelen van akkor még annak sem szabadna lenni!
2013. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Nekik ez genetikailag be van kódolva. Kanárik. Erre használták és használják őket. A szuka dominánsabb mint a kan. Még tüzeléskor sem tűr meg idegen kutyát. Amúgy vizsgázott mind a kettő. Utcán ilyen soha nem fordulhatna elő. Náluk már az is nagy szó, hogy üvőltésre ereszt.
2013. ápr. 11. 15:11
 17/41 anonim ***** válasza:
37%
De a modern világot nemfogja érdekelni, hogy ezek ilyen kutyák. Azt fogják mondani, hogy akkor ne tarts olyat vagy úgy tartsd, hogy minden áron meg legyen akadályozva, hogy mást bántsanak (ami ugye nem valósult meg). Amelyik kutya nem tud alkalmazkodni a mai világhoz az nem való a civilizációba, legfeljebb ha kiköltözöl remetének a pusztába....
2013. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
35%
Az, hogy a gazda jelenlétében a fajtársát megölte a kutya, az nagyon súlyos gond, akármilyenek is voltak a körülmények vagy akármilyen fajtáról is beszélünk! Én voltam már a kutyámmal ismerősömnél és az Oroszországból importált moszkvaijánal, a kutyának eszébe se jutott nekimenni se az én kutyámnak, se nekem, míg ott volt a gazdája! Pedig mi is az ő saját területére mentünk be, de ezt teszi a nevelés!
2013. ápr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
62%
Nem mindegy nektek, h egy kutya, ami kint kosárban van, az a saját terrotóriumán belül hogy viselkedik?
2013. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
74%
Hagy döntse már el a Kérdező hogy milyen kutyát tart, és hogy hogyan neveli meg őket. Ameddig közterületen biztonságosak senkinek semmi köze hozzá.
2013. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!