Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megvádolnak kutya gyilkolás...

Ha megvádolnak kutya gyilkolásért, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Van két nagy testű kutyám ( 50-50 kg ). Kis zoktam velük menni a határba sétálni, kizárólag kosárral, és pórázzal. A határban a szukát pedig kizárólag hosszú pórázon engedem mozogni.

Az utcánkban lakik egy család, akiknek három kutyájuk volt. Egy nj. és kettő yorki keverék. A kutyák állandóan kint vannak az utcán, randalíroznak, bemennek mások kertjébe is. Így történt, hogy tavaly nyáron amikor ki akartam tenni a lakásból a saját kutyáimat az udvarunkon lévő kenelbe, későn vettem észre, hogy bejött az egyik yorki keverék. Ill. nem én vettem észre elsőnek hanem a szuka kutyám. Azonnal kitépte magát a kezemből, sajnos nem számítottam erre, hogy ez elő fordulhat. Annyi időm volt csak, hogy a kanra rácsuktam a kenel ajtót. Odarohantam a szukához, ráüvöltöttem, és ki is köpte a kiskutyát. Kihívtam a dokit aki elvitte a rendelőbe, de sajnos a kiskutya elment..... :-( Nagyon sajnáltam szegényt! Az állatorvos meg szörnyűlködött amikor meglátta a kiskutyát, hogy még ennyire bolhás kutyát eddig még nem is látott a praxisa alatt.

Most kb. egy hete dolgozni mentem az öreg kutyámmal. Éppen a buszon voltam amikor apum hívott telefonon, hogy láttam e azt a másik yorki keveréket, ill. hogy mi történt vele? Mondtam neki fogalmam sincs nem láttam. Szal. az történt, hogy a kiskutya holtan fekszik az út szélén,és az orrából folyik a vér. Állatorvost nem hívott ki senki, ezt utólag megtudtam.

A mai napon meg beteg lett a cicánk,és a doki felhívta a figyelmem arra, hogy a kutyáimon mindig legyen kosár, mert előbb utóbb fel fognak jelenteni engem, mert már ennek a családnak két kutyájukat tépte szét az én kutyám..... Hát azt hittem eldobom az agyam! Nálunk alpból kosár és póráz nélkül ki se lépnek az utcára a kutyák, ellenben az ő nj-k a mai napig szabadon rohangál közterületen, és az egyik szomszédba amikor beugrott, ott széttépte a láncon lévő keverék kutyát....

Nem szeretnék bajt, és teljesen tanácstalan vagyok. Mit tegyek?



2013. ápr. 11. 09:56
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

16:05 nem érted!:D

a kérdező a dolog jogi oldala miatt aggódott és nem pedig azért hogy ő most megnevelte-e a kutyáit!

2013. ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
31%
Nem mindegy, mert mi vagyunk veszélyben miatta! Mi van ha elromlik a kerítés vagy elszakad a póráz... Plusz baromira nem szeretném ha pl egy aprócska kis hiba miatt az én kutyáim vagy macskám végeznék ki, csak azért mert ártatlanul a közelükbe mennek. Azon kívül én vagyok olyan állatszerető, hogy az idegen állatokat is sajnálom, és nem érdemelték meg, hogy így haljanak meg.
2013. ápr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
60%
Ja meg ilyen alapon a többi kérdésnél sem kell problémázni a kutyák viselkedésén, hisz tök mindegy hogy viselkedik belül. Kissé ellentmond nem?
2013. ápr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
67%
Ha elszakad a póráz, mint már írta a kérdező ott van a szájkosár rajtuk. Nem a kérdező kutyái mentek ki, hanem idegen kutya ment be a telekre, most akkor miért is lenne veszélyben mindenki ? És az hogy bemegy valakinek a kutyája egy idegen telekre pedig nem egy apró hiba hanem súlyos gondatlanság, és nem az idegen gondatlansága hanem a kutya gazdájáé!
2013. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki szokott hibázni. Aki azt mondja, hogy nem, az hazudik. Senki sem tökéletes gazda. De ez nem azt jelenti, hogy a kutyája kegyetlen halált érdemel. És aki a veszélyes kutyákat tartja, az is hibázhat és nagyon nem szeretnék én lenni az elszenvedője.
2013. ápr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Jézusom! Te hogy tudsz kitalálni ilyeneket, hogy elszakad a pórázom? Láttál már vizsgázott kutyát közlekedni? Szerintem nem! Csak hogy tudd: A kutyának láb mellett kell mennie, laza pórázon. Kicsit olvass utána. Ez alap. Másképp nem vizsgázhat egyetlen kutya se!

Viszont nem is egyszer jártam már úgy, hogy nekiment a kutyámnak ilyen mis görcs. nem tudta visszahívni a gazdája. Kapott egy sallert a kosárral, és mindjárt rohant vissza gazdihoz....


Más: a moszkvai kutyának egészen más feladat volt régen, mint a kanárinak. A kanári kutyát a mai napig kirakják a csorda mellé, és a juhot borjút rabolni akaró idegen kutyával végeznie kell. moszkvai soha nem agresszív, jelző kutya és őrkutya. Vagyis az őr feladát segíti.

2013. ápr. 11. 18:26
 27/41 A kérdező kommentje:
Kerítésre kitérve: Bár nem tartozom senkinek se magyarázattal, de azért leírom a nyugalom kedvéért. A mi kerítésünk full stabil, még egy ló se tudná áttörni. Arról sajnos nem tehetek, hogy a kapu alatt befér a mcska. ill. kistestű kutya. A lényeg, hogy az enyémek nem tudnak kimenni rajta semmi féle képpen.
2013. ápr. 11. 18:36
 28/41 anonim ***** válasza:
41%

Persze hogy mindenki hibázhat, de ami itt le volt írva az nem egy kis hiba a gazda részéről, hanem nemtörődömség. Mindhárom kutyájuk kijár az utcára, kettő már elpusztult de mint a kérdező leírta a németjuhász továbbra is kint kószál az utcán.

Mint írtad ha valakinek véletlenül elszakad a póráza és egy autó elüti azt a kutyát, hiába vétett egy kis hibát a kutya gazdája mert nem figyelt oda hogy rossz állapotban van a póráz, ő lesz a hibás az egészért, és ki kell fizetnie az autóban esett károkat.

Biztosan mindenki hibázott már életében, nyilván én is hibáztam már de még sohasem kószáltak a kutyáim felügyelet nélkül az utcán.

2013. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
35%

Öcsém kicsit eltévedtél! xD Valószínűleg az én kutyáimnak több vizsgája van, többet jártak iskolába és többet versenyeznek mint a tieid valaha fognak. És mellesleg többen is vannak, pórázt pedig csak ünnepnapokon látnak. Ja hát, ha képesek elviselni más élőlényeket, akkor ez nem is olyan nehéz... Ennek ellenére szakadt már pórázunk, sőt LÁNCnyakörv is. A különbség csak az, hogy én anélkül is tudom irányítani a kutyáim, te pedig saját magad írtad, hogy már az üvöltésre eresztés is nagy szám...

Utolsó: figyelj, ennek a témának annyi tényezője van, hogy egyszerűen nem lehet mindig mindent 100%-osan megoldani. Ha csak te meg a kutya élne a földön akkor még meg is lehetne oldani talán, hogy ne hibázzon senki, de ez nem így van.


' kanári kutyát a mai napig kirakják a csorda mellé, és a juhot borjút rabolni akaró idegen kutyával végeznie kell. ' Ja, ez mind szép és jó, de te hol élsz? Mert mi átlag 2013-ban, a városban és nincsen 1000 birkánk meg vérmes rablók akik el akarják őket rabolni. A kutyákat amúgyis el lehet intézni, akármilyen kemények. Az átlag emberektől meg nem értem, hogy miért várják az alkalmazkodást az ilyen kutyák felé, amikor nekik kéne alkalmozkodni a modern civilizációhoz aminek egyik alappillére a normális egymásmellett élés. Az én kutyámat egyszer majdnem megölte egy ilyen típusú kutya. És nem, nem én voltam a hibás. Ők is azt hitték, hogy bombabiztos kerítésük van meg vizsgájuk... A többiek meg könnyen beszélnek amíg fogalmuk sincs milyen az.

2013. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Még egy kutyám sem szökött el, elég jól neveltek ahhoz, pedig a póráznak nálunk csak a táskában a helye, nincs rá szükség. És még egy sem ijedt meg annyira, hogy átrohanjon akár a kerítésen is, de bármi megeshet! Ha pont egy ilyen ember lakna a közelünkbe, mint a kérdező (szerencsére hogy nem itt lakik) és hozzájuk rohanna át valamelyik kutyám, gondolom nem is számíthatnék arra, hogy élve kikerül onnan, akár ott a gazdi, akár nem. Ahogy a 73%-os válaszoló is írta, ez a városi környezetben azért nem elfogadható! Valahogy vannak jól szocializált, kézben tartható kanáriszigetekik is, amiket nem a szájkosár és póráz tart vissza attól, hogy megölje a fajtársait.


És kérdező, milyen munka vizsga ez? Annyit írod ezt és annyira felvágsz ezzel, de mégis mi? BH I? Ugyan már! Bármelyik kutyával meg lehet csinálni pár hét felkészülés után. Másmilyen? Nem lehet valami komoly, ha pórázon zajlik. És az, hogy a kutya tud pórázon dolgozni minimálisan, nem jelenti azt, hogy valóban jól nevelt. Az nem abból áll, hogy melletted gyalogol és le tud ülni, feküdni. Az, hogy egy kutya jól nevelt abban látszik leginkább, hogy minden helyzetben hallgat rád, póráz nélkül is melletted marad és főleg nem veszélyes másokra, legalább a jelenlétedben! Egy kanári szigeteki egy fém szájkosárral is képes komoly sérüléseket okozni mind embereknek, mind kutyáknak.

2013. ápr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!