Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megvádolnak kutya gyilkolás...

Ha megvádolnak kutya gyilkolásért, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Van két nagy testű kutyám ( 50-50 kg ). Kis zoktam velük menni a határba sétálni, kizárólag kosárral, és pórázzal. A határban a szukát pedig kizárólag hosszú pórázon engedem mozogni.

Az utcánkban lakik egy család, akiknek három kutyájuk volt. Egy nj. és kettő yorki keverék. A kutyák állandóan kint vannak az utcán, randalíroznak, bemennek mások kertjébe is. Így történt, hogy tavaly nyáron amikor ki akartam tenni a lakásból a saját kutyáimat az udvarunkon lévő kenelbe, későn vettem észre, hogy bejött az egyik yorki keverék. Ill. nem én vettem észre elsőnek hanem a szuka kutyám. Azonnal kitépte magát a kezemből, sajnos nem számítottam erre, hogy ez elő fordulhat. Annyi időm volt csak, hogy a kanra rácsuktam a kenel ajtót. Odarohantam a szukához, ráüvöltöttem, és ki is köpte a kiskutyát. Kihívtam a dokit aki elvitte a rendelőbe, de sajnos a kiskutya elment..... :-( Nagyon sajnáltam szegényt! Az állatorvos meg szörnyűlködött amikor meglátta a kiskutyát, hogy még ennyire bolhás kutyát eddig még nem is látott a praxisa alatt.

Most kb. egy hete dolgozni mentem az öreg kutyámmal. Éppen a buszon voltam amikor apum hívott telefonon, hogy láttam e azt a másik yorki keveréket, ill. hogy mi történt vele? Mondtam neki fogalmam sincs nem láttam. Szal. az történt, hogy a kiskutya holtan fekszik az út szélén,és az orrából folyik a vér. Állatorvost nem hívott ki senki, ezt utólag megtudtam.

A mai napon meg beteg lett a cicánk,és a doki felhívta a figyelmem arra, hogy a kutyáimon mindig legyen kosár, mert előbb utóbb fel fognak jelenteni engem, mert már ennek a családnak két kutyájukat tépte szét az én kutyám..... Hát azt hittem eldobom az agyam! Nálunk alpból kosár és póráz nélkül ki se lépnek az utcára a kutyák, ellenben az ő nj-k a mai napig szabadon rohangál közterületen, és az egyik szomszédba amikor beugrott, ott széttépte a láncon lévő keverék kutyát....

Nem szeretnék bajt, és teljesen tanácstalan vagyok. Mit tegyek?



2013. ápr. 11. 09:56
1 2 3 4 5
 41/41 Szilvi & Argos ***** válasza:
Oké, akkor megdumáltuk :)
2013. ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!