Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagy testű kutyát...

Milyen nagy testű kutyát ajánlotok kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés

Nagy kertbe őrző kutyának kell, de olyan ami jól kijön a 2 kislányommal. Ugat, jelez vagyis jó házőrző.

Tudom minden nevelés kérdése is, de jó alaptermészetűt keresek. A Leonbergi sajnos túl drága nekünk.


2013. ápr. 11. 19:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nagyon el vagy tévedve kutyavásárlás ügyileg. 20 ezerből a kölyök alap ellátása se jön ki, nemhogy a járulékos költségek! Még egy yorkie vagy csivava is 70-80-ról indul, vagy még többről. Azt írod, hogy "egy jobb alomból" ami megintcsak felviszi az árat. "Egy jobb alomból" bármelyik nagytestű megüti a 150-et, de akár a 250-et is. 20-30-ért csak szaporított kutyát kapsz. A kölyök ellátása kerül ennyibe havonta, ha az óriásokat nézzük (leo, newfie, bernáthegyi). Esetleg a magyar fajtákat lehet kicsit olcsóbban megkapni, de az is 50 felett kezdődik.
2013. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Firestorm ***** válasza:
Ragaszkodsz nagyon a fajtatisztához?
2013. ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Az utolsó előttinek: Itt most konkrétan a kutya vásárlási áráról beszéltem. Díjnyertes Kaukázusi kennelből 30 ezerért el lehet hozni egy szukát. Tökéletes vérvonal, csak már most látszik, hogy nem fog versenyezni. Ezt nem csak úgy mondom, hanem voltam náluk. Mint írtam, volt már kutyánk, így tudom milyen járulékos költségeik vannak, ezért sem fér bele egy 100+ ezres kutya nekünk.


A keverék kutya is szóba jöhet, volt is már nekünk. Velük leginkább az a gond, hogy nem tudják megmondatni milyen fajta keveréke.

Amit úgy hoztunk el, hogy nagy testű őrző kutya, az alig lett akkora mint egy roti, ráadásul nagyon labilis volt, sajnos.

2013. ápr. 13. 08:43
 14/17 Firestorm ***** válasza:

Értem.

Rhodesiai,Argentin dog.

Bullmasztiff (Őt nagyon ajánlom,amikor még kicsi voltam (egyszer 6 hónapos a másodiknál 6 éves voltam,ilyenünk volt végtelelenül kedves és béketűrő,viszont idegenekkel szemben bizalmatlan)

Ha nem ragaszkodsz kölyökhöz,akkor szívesen utána kérdezek egy ordas német juhásznak,a telephely bezár és május 1-ig el kell hozni sajnos.Vannak vizsgái (őrzővédő),nem idős kutya,azt tudom,hogy a kan kutyákat nem szereti,de utána kérdezek neked,ha érdekel.

Pl:Gyerekekkel milyen a viszonya a pontos korát és amit szeretnél még róla tudni.

2013. ápr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Firestorm ***** válasza:
Ja igen és ingyen lehet elhozni,mert sehova nem tudják elhelyezni,panelba meg nem adják.
2013. ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de még él a kaukázusi és az is kan. Ha nem szereti a kanokat akkor az sajnos probléma.


A legfontosabb, hogy a gyerekekkel jól kijöjjön, mert két 10 év alatti lányom van.

2013. ápr. 14. 07:53
 17/17 Firestorm ***** válasza:

Akkor Ő elvetve :)

Nézz körbe menhelyeken,hátha.Mancsuk alapján kiderítheted mekkorára fog nőni kb.

2013. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!