Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen körülmények között is...

Ilyen körülmények között is elérhetem, hogy én legyek a falkavezér a kutyám szemében?

Figyelt kérdés
6 hónapos keverék (szuka) kutyánk van. Mivel egyetemre járok a hét felét nem töltöm itthon, így nem tudok minden nap a kutyámmal lenni. Ilyenkor 2 személy is van vele, tehát összesen 3 "gazdija" van. 8 hetes kora óta van nálunk és azóta nagyon akaratos, hiába próbáljuk nevelgetni. Még mindig van, hogy bepisil, ugat és morog (néha vicsorog) ránk, ha eszünk és nem adunk neki belőle és elzavarjuk, vagy ha rosszat csinál és rászólunk. Gyakran hágó mozdulatokat végez rajtunk, ugrál...és a kézharapdálásról sem szokott még le. Igaz, hogy abba hagyja ha rászólunk, de jelzi nem tetszését. Bántani sem bántott még minket szándékosan, de zavar, hogy egyáltalán így mer videkedni. Ha visszamorgok neki és hirtelen felé mozdulok amikor vicsorog stb, akkor lesüti a szemét és meghátrál, de amint visszamegyek újból csinálja. Ha lemegyünk vele sétálni és elengedjük, nem jön vissza ha hívjuk vagy csak néha (pedig van nálunk jutalomfalat), viszont ha a többi kutya gazdija hívja akik idegenek szánára akkor odamegy. Nyilván nem tisztel minket eléggé és ezért van. Sajnos nem tudom elérni, hogy mindenki ugyanúgy reagáljon dolgokra (ha jót, ha rosszat csinál) mint én, de ha én betartok mindent ami a falkavezérséghez szükséges akkor elérhetem, hogy legalább nekem engedelmeskedjen és tiszteljen?
2013. ápr. 12. 09:14
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy vagy Cesar Millannal. Itt most nem a tv-sorozatra gondolok, mert ha csak azt nézed, abból csak részinformációk jönnek át. Ha bírod a fickót, akkor tudom javasolni, hogy olvasd el a könyvét, mert sok mindent világosan elmond a falkavezérségről, módszerekről stb. Mire lesz huzamosabb időd foglalkozni vele, képben leszel. :) Ha gondolod, írj privátban és elküldöm a könyvet. Plusz van fenn szinkronizált előadása a youtube-on 'emberképzés kutyákhoz' címmel, ezt is tudom javasolni.

Én úgy látom, egy erősen domináns kutyával van dolgotok. Az általad írt jellemzők a tipikus "tünetegyüttesbe" tartoznak. Uralkodik. :) Mint írtad, olykor pillanatnyilag meghunyászkodik. Ezt az állapotot kéne állandósítani, amint rá tudod szánni az időt. Képletesen szólva, ha magadat akarod falkavezérré tenni, meg kell "küzdjél" vele. Az ennyire domináns hajlamú kutyák nem adják fel könnyen. Kiváló kiindulási pont, hogy nem érzel félelmet, és hogy meg szeretnéd tenni. Ja még valami. Írtad hogy néha hallgat rád, néha meg fütyül arra, amit mondasz neki. Ilyen esetekben célszerű keményebben fellépni vele szemben (nem kell megverned), mert úgy látszik, ezen a szinten nem vesz teljesen komolyan. A falkavezér nem engedi meg neki, és ő sem engedheti meg magának, hogy ne engedelmeskedjen. Ha ilyenkor ráhagyod, azt győzelemnek könyveli el, és tovább növeli az egóját.


Egyszóval, ha per pillanat nem tudsz vele kutyaiskolába menni, viszont szeretnél felkészülni és tudást nyerni, javaslom neked, hogy olvasd el a fent említett szakirodalmat. Ha bármi konkrét kérdésben még tudok segíteni, írj nyugodtan privátot.

2013. ápr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!