Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belga juhászról tapasztalat?...

Belga juhászról tapasztalat? (tervuerenről)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék egy belga juhász kiskutyát, csak sokan leakarnak róla beszélni, mert hogy állítólag nehéz kezelni őket.

Nem most szeretném, mert most jelenleg van két kutyám, de az egyik már eléggé idős, és majd ha ő nem lesz(remélem nagyon sokára) az ő helyére jönne a pici.

A két kutyámmal rendszeresen foglalkozok, agility, engedelmes, meg mindennap ahova megyek, oda jönnek ők is.

A belgával agility mellett ÖV-re is szeretnék járni, szóval nem azért kell, mert szép és cuki, hanem mert lehet vele "dolgozni".

A kutyázás nálam egy fanatizmussá vált hobbi, szóval nem lenne éppen rossz dolga a kutyának, csak azt mondják, hogy a mostani kutyámhoz képest sokkal nehezebb eset (Szibériai husky-m van, aki engedelmes, és vele is agilityzek,és szerintem egy belga egy huskynál lényegesen kezelhetőbb lenne.)

Ezért szeretném tapasztalt belga gazdik véleményét kérni, hogy ők mit mondanak a fajtáról.


2013. ápr. 13. 09:11
 1/2 anonim ***** válasza:
A tervueren az egyik legkönnyebben kezelhető a belga juhászok között. Szerintem igazi őrző-védőre nem alkalmas, arra inkább a malinois. Nem hiába alkalmazzák segítőkutyaként, békés és barátságos. Nem tudom ki mond neked ilyen butaságokat, de szerintem akármelyik munkakutyát ezerszer könnyebb kezelni mint egy husky-t. Mert ők dolgozni akarnak és megfelelni.
2013. ápr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát, mondták, hogy nem bírnék vele, mert lány vagyok...na de mind1, igazából nem érdekel, csak kíváncsi voltam egy "idegen" véleményére is.

ÖV-özni csak hobbi szinten akarok vele, csak hogy azt is kipróbáljam, de a fő sport az agility lesz majd.

2013. ápr. 13. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!