Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsaitokat szeretném...

Komp kérdése:

Tanácsaitokat szeretném kérni: mit tegyek, hogy ne "szaporítók" közé legyek sorolva?

Figyelt kérdés

Tavaly novemberében nagyon-nagy örömünkre, legkedveltebb kutyafajtánkkal,(bernáthegyi)9 kölyökkutyusnak adott/(tunk) életet anyakutyánk.Mindkettőnknek,neki,s nekünk is az első szülés volt! Természetesen "együtt" szültünk!Az én "SAJNÁLATOS" tapasztalatom az, hogy a gazdajelölteket egyre inkább nem érdekli a tk., a lényeg számukra, hogy minél olcsóbb legyen, -("hiszen válság van")-...rosszul vagyok egyébként ettől a h'lye dumától,akkor minek akar min.15 évre kutyát vállalni?!!Na ekkor legyen bölcs az, aki valóban tisztességes módon szeretne az általa kedvelt fajtiszta kutyájával almot vállalni,-tk-vel?!,vagy anélkül????!Bátran állítom, amilyen hozzáállással,türelemmel,szeretettel, eügyi felelősséggel(kenetvizsgálat,ultrahangok,vitamininjekció,

fedezés előtti "minőségi túrbótáplálás",fedeztetés költsége,s nem utolsó sorban az első 3 oltás,féreghajtók,prémiumtápok(Achana)neveltük,gondoztuk őket, az anyára is különösképpen figyelemmel, 15 héten keresztül,kevés TENYÉSZTŐ VÁLLALJA BE!!! Amikor a törzskönyvet ajánlottam, 10 érdeklődőből 10 tartózkodott, "nem-nem, inkább adja olcsóbban...!" Kérdem én: ezek után miért tartanak felelőtlen szaporítónak? Tudomásom szerint minden 3.tüzelést ki kell hagyni az anyakutyánál, így, mivel nagyon szépen felerősödött,regenárálódott ez alom után a kutyánk, a mostanában várható tüzelésnél ismét fedeztetnénk,az apajelölt is "várja", de nagyszavakat kerülve: valóban tisztességesen szeretnénk eljárni, de TANÁCSTALANOK VAGYUNK: a leírtak feletti költségeken kívűl invesztáljunk-e a tk. kiállítására ilyen érdeklődések után? Minden jóindulatú választ nagyon várunk, s köszönünk!



2013. ápr. 14. 01:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem igazán értem..tenyésztő vagy? van kenneled? milyen kutya fedezte be a szukát múltkor?

fura, hogy nem tudod leírni a tápnak a nevét, amivel elvileg minden nap etetsz. lehet persze, hogy ez nem jelent semmit.

hát ha nem kéred ki rájuk a törzskönyvet, akkor szaporító vagy slusszpassz, ez van. leginkább azért, mert egy lelkiismeretes tenyésztő nem is ad el kutyát ilyen jelentkezőknek, nem hogy még ő alkalmazkodik hozzájuk. Amúgy nem is értem a problémát. A törzskönyv csak pár ezer forint, ha nem váltod ki, a kutyák ára egyáltalán nem csökken olyan mértékben, hogy meggyőzze ezeket az embereket.

2013. ápr. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem nem azon múlik, hogy valaki "szaporító" vagy "tenyésztő", hogy vevői kérésre eltekint a törzskönyveztetéstől vagy nem, hanem attól függ, hogy milyen körülmények között tartja az állatot, figyelembe veszi-e az állatok érdekeit vagy kizárólag az anyagi haszon miatt mintegy "túlhajtja" az állatait, hogy minél kevesebb idő és költségtényező mellett minél több kiskutya szülessen.


De attól még nem kell ledegradálni senkit sem "szaporítóvá", mert rugalmas és egy kizárólag házikedvencnek szánt kutya esetében eltekint a törzskönyvtől.

Nekünk is van egy ilyen kutyánk, aki full fajtiszta, az összes felmenő törzskönyvéről megvan a másolat, de mi sem kértük (8 éve volt 2005-ben), mert csak ithhoni családtagnak vettük és a törzskönyv árából inkább megvettünk minden felszerelés neki, hogy mire elhozzuk, teljes "jól-lét" várja őt itthon. És azóta is minden oké, a másolatok megvannak a szülők törzskönyvéről déd vagy ükszülő magasságig és ez nekünk is elég volt. Pedig akitől elhoztuk, nem egy haszonleső kutyagyáros volt... Sőt!


Ma divat lett ezzel a sztereotípiával vagdalkozni, hogy "szaporító" és mindenre, mindenkire rá akarják húzni.

2013. ápr. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Salx Narval ***** válasza:
59%
Mi ezt a problémát nem tudjuk megoldani, vásárlókat neked kell szerezned. Csakis rajtad áll, hogy mit teszel, ha felelős tenyésztőként TK-el nem tudod eladni őket, akkor hagyd abba, válts fajtát, vagy vállald, hogy szaporító vagy és kész, ettől még nem dől össze a világ. Amúgy igaza van az első hozzászólónak, nem jelent akkora plusz költséget a TK, hogy ez tartson vissza valakit. Azt hiszem akkor járnál jól, ha végeznél egy kis piackutatást, lehet, hogy el sem tudod adni őket.Ha van rá igény, akkor már a tenyésztés előtt megkereshetnéd a leendő vásárlóidat és nagy vonalakban megállapodhattok. Ne aggódj, akik komoly szándékkal akarnak TK rendelkező kutyát, kivárják az időt,ha tetszik nekik amit látnak nálad.
2013. ápr. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Egy tenyésztő nem azért hozza le az almot, hogy eladja a kölyköket, hanem hogy a fajtát alakítsa, a saját kedve szerint. De nyilván az összes kölyköt nem tarthatja meg, ezért a legtöbb tenyésztő minél kisebb alomszámra is törekszik.
2013. ápr. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Figyelj ilyen nincs, hogy tk. nélkül. Akkor szépen elküldöd. Minden kiskutyának előbb utobb megjön az álomgazdi, csak ki kell várni. még ha ez azzal is jár, hogy tovább marad az alomban. Akkor a megmaradt kiskutyákat neked kell kivinni szocializálni, pórázhoz szoktatni, emberekhez forgalomhoz stb. Nagy munka, de a tenyésztéshez ez is hozzátartozik. ha viszont gond volt már az előző alomnál is, akkor én nem hoznák le ujabbat. vagy ha tényleg nagyon jók a kutyák, akkor nagyobb marketinget kellene neki csinálni.
2013. ápr. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az alapvető megközelítéssel van itt probléma. A tenyésztő a fajta érdekében tevékenykedik, ennek csak egy része, hogy elégedett gazdik legyenek. Sokkal fontosabb a minél jobb, szebb és egészségesebb kiskutyák létrehozása. Ha valakinek nem kell a tk, az nem biztos, hogy igénytelen, lehet, hogy csak tudatlan. Ezt egy beszélgetéssel ki lehet szűrni. Ha igénytelen, akkor nem szabad neki kutyát adni akkor se, ha a hármoszorosát is ki tudná fizetni érte. Ha tudatlan, akkor meg tanítani kell. Megkérdezheted, hogy ha nem kell a tk, akkor 5.500 forinttal olcsóbban már megvenné a kutyát? A többi költség azonos. Ha valóban tenyésztő vagy, akkor nem eladásra gyártod a kiskutyákat és ha kell, akkor egy fél almot is felnevelsz te magad akár fél-egy éves korukig, amíg meg nem érkezik az álomgazdi. Sőt, álomgazdi akár ingyen is kaphat kiskutyát. A tenyésztő nem azt nézi, hogy mennyiért tudja eladni őket. Egyetlen jogos elvárás, hogy ne legyen túl nagy minuszban.
2013. ápr. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha tisztességesen szeretnél eljárni, ahogy magad írtad, akkor ne adj el tk nélkül kölyköt, válts ki kennel nevet, körültekintéssel adj gazdihoz kölyköt, és ha tavaly novemberben voltak kölykök, akkor most ne fedeztesd be újra. Minden 3. tüzelést kihagyni, különben elletni, ez biztos, hogy nem a kutyád érdeke. Tartottál meg kiskutyát az előző alomból? Meg akarsz tartani a következőből? Van már újabb 9 felelős gazdajelölt? Ha ezekre a válasz nem, akkor miért kell a kutyát kitenni egy újabb alomnak? Tk nélkül egy csomó fajta jellegű keveréket gyártasz. Ha nem a fajtáért, hanem a pénzért csinálod, akkor megválaszoltad a kérdésed magad.
2013. ápr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

9 kölyök felnevelése után illik legalább egy tüzelést kihagyni. Ez borzasztóan kimeríti a szuka szervezetét, ne fedeztesd.


Ahogy előttem is írták, egy tenyésztőnél a tk nem opció, hanem jár a kutyához. Attól, hogy szeretetben és odafigyelésben neveled fel a kutyáidat, még nem leszel tenyésztő...ehhez sokkal több minden kell.


Dicséretes, hogy mindent megadsz a kutyáidnak, de a megfelelő gazdik kiválasztása a legfontosabb a kiskutyák életében. Te hiába adsz meg 8-10 héten keresztül mindent a kölyöknek, ha a leendő gazdi, aki sokallja az árat egy tk-es kutyára, majd akkor is így áll a dologhoz, ha megfelelő táp és kiegészítő vitaminok helyett a gagyit veszi meg, ill. ha beteg lesz, inkább nem viszi orvoshoz.


Gondolkozz! Ha feltetted a kérdést, akkor olvasd végig a tanácsokat. Fogsz kapni jó és rossz tanácsokat, a lelkiismeretedre van bízva, hogy melyiket fogadod meg.


Ha komolyan akarod csinálni, akkor légy profi. Kezdő szaporítókra nincs szükség, abból van elég. De lelkiismeretes tenyésztőre mindig. Biztos, hogy nem 1-2 alom után jön az eredmény, de ha már az első alomnál lesüllyedsz a szaporítás szintjére, akkor ne gondolkozz tovább komoly tenyésztésben.

2013. ápr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

nem tudom ezt valaki írta e már mert csak nagyjából olvastam át a válaszokat, de egy dolgot iszonyúan nem értek:


ha a szuka és a kölykök is nagy minőségben élnek, illetve szűrve is vannak mindenfajta betegségre akkor ott mégis mitől lesz LÉNYEGESEN olcsóbb a tk-t nem igénylő gazdijelölt számára a kutya?


ugyanis pontosan a belefektetett munka, pénz, minőség miatt drága egy fajta tiszta kölyökkutya, a tk az már csak "tartozékként" jön a kutya mellé.


ha belegondolok, két féle vásárló létezik. az egyik amelyik ha kell gyűjt ha kell éveken át. meg sem fordul a fejében hogy a tk nem kellene hogy ólcsóbban kapja meg a kutyáját azzal a kemény pár ezer forinttal mert azon már nem múlik.


a másik aki nemhogy hogy a tk. val nem törődik de még azzal sem hogy szűrtek legyenek a kölykök, mert a lehető legolcsóbban akarja megszerezni a kutyát.


namármost akárhogy is nézem -ne haragudj- de te minden bizonnyal szaporító vagy ugyanis ha valóban a leírtak szerint költesz a kutyákra akkor minden bizonnyal nem alapból 50 ezerért vagy olcsóbbért lenne a kölyök. innentől pedig már alapból nem is állnak valóban szóba veled azok akik nem akarnak tk.-t.


egy fajtatiszta minőségi kutya nem a tk. miatt lesz olyan drága, ezt mindenki tudja. azt pedig már többen leírták nagyon okosan: EGY VALÓDI TENYÉSZTŐ NEM HOZ LE ALMOT AMÍG IGÉNY NINCS RÁ! ÉS FŐLEG NEM AZÉRT FOGJA LEHOZNI HOGY ELADHASSA ELEVE TK. NÉLKÜL.


a tudatlanságról:

emlékszem az első fajta tiszta staffimra. azt se tudtam mi az a törzskönyv, mire való, de mégis MELLÉ KAPTAM. én meg nem is foglalkoztam vele. x összegbe került a kutya és nekem az a kutya kellett. nem álltam le alkudozni akár a piacon , ami nem mellesleg elég igénytelen lett volna a részemről de még a tenyésztőtől is ha ebbe belemegy. ott lapult a fiókom mélyén az a papír, soha nem mentem kiállításra, hobbi kutya volt. az a papír mégsem kért kenyeret csak mert ott volt. néha nézegettem, elolvasgattam a kutya törzskönyvi bután hangzó nevét aztán ennyi. aki az ár miatt azon a papírdarabon áll le alkudozni szerintem csakis egy "igénytelen" vásárló lehet, aki a szaporítókat keresi automatikusan a minél olcsóbb fajtatiszta kölykökért. namost ez esetünkben eleve 15től NAGYON maxi 50 EZERÉRT . ebbe az összegbe akárhogy is nézem sehogy sem fér bele mindaz a tenyésztői törődés amit te leírtál.

2013. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem a problémát. Ha nincs megfelelő igénylő a kutyára akkor nem elleted és ennyi. Vagy valami kényszerít rá? A kutya biztos hogy nem élvezi,ez nála csak ösztön.
2013. ápr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!