Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsaitokat szeretném...

Komp kérdése:

Tanácsaitokat szeretném kérni: mit tegyek, hogy ne "szaporítók" közé legyek sorolva?

Figyelt kérdés

Tavaly novemberében nagyon-nagy örömünkre, legkedveltebb kutyafajtánkkal,(bernáthegyi)9 kölyökkutyusnak adott/(tunk) életet anyakutyánk.Mindkettőnknek,neki,s nekünk is az első szülés volt! Természetesen "együtt" szültünk!Az én "SAJNÁLATOS" tapasztalatom az, hogy a gazdajelölteket egyre inkább nem érdekli a tk., a lényeg számukra, hogy minél olcsóbb legyen, -("hiszen válság van")-...rosszul vagyok egyébként ettől a h'lye dumától,akkor minek akar min.15 évre kutyát vállalni?!!Na ekkor legyen bölcs az, aki valóban tisztességes módon szeretne az általa kedvelt fajtiszta kutyájával almot vállalni,-tk-vel?!,vagy anélkül????!Bátran állítom, amilyen hozzáállással,türelemmel,szeretettel, eügyi felelősséggel(kenetvizsgálat,ultrahangok,vitamininjekció,

fedezés előtti "minőségi túrbótáplálás",fedeztetés költsége,s nem utolsó sorban az első 3 oltás,féreghajtók,prémiumtápok(Achana)neveltük,gondoztuk őket, az anyára is különösképpen figyelemmel, 15 héten keresztül,kevés TENYÉSZTŐ VÁLLALJA BE!!! Amikor a törzskönyvet ajánlottam, 10 érdeklődőből 10 tartózkodott, "nem-nem, inkább adja olcsóbban...!" Kérdem én: ezek után miért tartanak felelőtlen szaporítónak? Tudomásom szerint minden 3.tüzelést ki kell hagyni az anyakutyánál, így, mivel nagyon szépen felerősödött,regenárálódott ez alom után a kutyánk, a mostanában várható tüzelésnél ismét fedeztetnénk,az apajelölt is "várja", de nagyszavakat kerülve: valóban tisztességesen szeretnénk eljárni, de TANÁCSTALANOK VAGYUNK: a leírtak feletti költségeken kívűl invesztáljunk-e a tk. kiállítására ilyen érdeklődések után? Minden jóindulatú választ nagyon várunk, s köszönünk!



2013. ápr. 14. 01:07
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő tanácsaitokat, de valóban volt amit nem jól értelmezhető? Ismét idézem: "a most 11 hónapos kan bernáthegyi kutyánkat 50 e Ft-ért kinálták,egy percet sem alkudtunk,de ha tk-et is kérünk az+20 e Ft-ba került.(240 km-t utaztunk érte!)Ezt is szó nélkül elfogadtuk. Ebből nem értelmezhető, hogy a 20 ezret is elfogadtuk? Tehát 70ezer Ft-ba került a kutyusunk, ami lehet, hogy van aki szerint sok, de számomra lényegtelen, mit minek nevezünk, összességében 70 ezer volt a tk-s gyönyörű kan bernáthegyi kutyánk.Éppen azért tartottam egyértelműen szükségesnek a tk-t, mert NEM SZAPORÍTANI SZERETNÉK VELE!!! Tisztában vagyok vele,igencsak megtapasztaltam,hogy milyen ktsg-el jár a fedeztetés,s az alom vállalása, de mint írtam, a KUTYÁKRÓL SZÓL AZ ÉLETEM/TÜNK! Kutyasuliba is látogatunk, kettesével visszük őket, mivel mint írtam 7-en vannak...! Azért megfogadok minden ésszerű tanácsot, hiszen számunkra ŐK a LEGFONTOSABBAK!Ha megnézitek a facebook oldalamon, (Kolozsváriné Peresztegi Éva) feltett képeket, láthatjátok, hogy nem "csak" a bernáthegyiek gyönyörűek, hanem a menhelyről, utcáról befogadott kutyusaink is a nálunk töltött idő alatt lettek ilyen szépek! Érdemes pár percet rááldozni,s látva a képeket,szerintem több kommentálra nincs is szükségem! Nekünk minden kutyánk a szívünk egy darabja, ha fedez,ha almot hoz, ha nem!!!! Azt hittem ez kiszűrődött már az előző soraimból! Az alomhozatalra felkészülés fontosságát pedig jogosnak tartom, de mivel 4 évesként még nem ellett az anya bernáthegyi, nem akartam, hogy korban már előrehaladott legyen ehhez, és sokak (állatorvos vélemény is) szerint ha idősebb korban ellik, méhgyulladás esélye valószínűbb! Ezért volt ilyen "spontán" döntésünk az alomhozatal,de való igaz, SOHA TÖBBET NEM HAGYOM, HOGY AZ ÉRDEKLŐDŐK SZABÁLYOZZÁK A TÖRZSKÖNYVIGÉNYÜKET! ADOK, ÉS KÉSZ, S ASZERINTI AZ ÁR!Most magamra haragszom, hogy nem voltam elég határozott, de Nektek köszönhetően már NEM LESZ ALKUDOZÁS, AZ TUTI!!!
2013. ápr. 18. 00:54
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el kiállításokra járni a törzskönyves kutyáiddal, hogy szakember véleményét is megismerhesd! Nem azt mondom, hogy rögtön az ország másik végébe, de a közeledben rendezett kiállításokra mindenképp érdemes ellátogatni!
2013. ápr. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!