Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsaitokat szeretném...

Komp kérdése:

Tanácsaitokat szeretném kérni: mit tegyek, hogy ne "szaporítók" közé legyek sorolva?

Figyelt kérdés

Tavaly novemberében nagyon-nagy örömünkre, legkedveltebb kutyafajtánkkal,(bernáthegyi)9 kölyökkutyusnak adott/(tunk) életet anyakutyánk.Mindkettőnknek,neki,s nekünk is az első szülés volt! Természetesen "együtt" szültünk!Az én "SAJNÁLATOS" tapasztalatom az, hogy a gazdajelölteket egyre inkább nem érdekli a tk., a lényeg számukra, hogy minél olcsóbb legyen, -("hiszen válság van")-...rosszul vagyok egyébként ettől a h'lye dumától,akkor minek akar min.15 évre kutyát vállalni?!!Na ekkor legyen bölcs az, aki valóban tisztességes módon szeretne az általa kedvelt fajtiszta kutyájával almot vállalni,-tk-vel?!,vagy anélkül????!Bátran állítom, amilyen hozzáállással,türelemmel,szeretettel, eügyi felelősséggel(kenetvizsgálat,ultrahangok,vitamininjekció,

fedezés előtti "minőségi túrbótáplálás",fedeztetés költsége,s nem utolsó sorban az első 3 oltás,féreghajtók,prémiumtápok(Achana)neveltük,gondoztuk őket, az anyára is különösképpen figyelemmel, 15 héten keresztül,kevés TENYÉSZTŐ VÁLLALJA BE!!! Amikor a törzskönyvet ajánlottam, 10 érdeklődőből 10 tartózkodott, "nem-nem, inkább adja olcsóbban...!" Kérdem én: ezek után miért tartanak felelőtlen szaporítónak? Tudomásom szerint minden 3.tüzelést ki kell hagyni az anyakutyánál, így, mivel nagyon szépen felerősödött,regenárálódott ez alom után a kutyánk, a mostanában várható tüzelésnél ismét fedeztetnénk,az apajelölt is "várja", de nagyszavakat kerülve: valóban tisztességesen szeretnénk eljárni, de TANÁCSTALANOK VAGYUNK: a leírtak feletti költségeken kívűl invesztáljunk-e a tk. kiállítására ilyen érdeklődések után? Minden jóindulatú választ nagyon várunk, s köszönünk!



2013. ápr. 14. 01:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi is a problémád?

Hogy némelyek "szaporítónak" tartanak, mert nem váltasz törzskönyvet? Na és?

Amúgy gondolom, azért ellettél, hogy el tudd adni a kiskutyákat és némi pénzt szerezzél magadnak.Mert, ugye, így a kutya mégis csak "keres" valamennyit vissza ráköltött tartásból. Nem kötelező elletni. Van annyi kutya az országban szinte minden fajtából, hogy kielégítik az igényeket.

Van-e pl dp szűrése a kutyádnak? Az "apa jelöltnek?

Ha eszed van, nem elletsz. Ma már aki kutyát akar, lehetőleg ingyen kellene neki. A fajtád pedig amúgy is nagytestű, sokat evő, csontozat problémás fajta. Aki olcsón akar kutyát, általában nem fogja megfelelően táplálni, tartani a kölyköt ahhoz, hogy probléma mentes felnőtt váljon belőle.

2013. ápr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy gondos gazda szeretnél lenni, de tenyésztő nem vagy...

elég kusza nekem a kérdés, van egyáltalán kennelnév? kértél le törzskönyveket...?


a tenyésztőnél úgy működik a dolog, hogy nem a liebling szuka ellik, hanem az, amelyik olyan kiváló minőségű és jó vérvonalból való, hogy a megfelelő kannal összerakva várhatóan saját magánál is jobb kölyköket (jobb, mint szebb, egészséges, jó karakterű) fog produkálni.

a tenyésztő nem lehozza az almot, és utána próbálja eladni, hanem megtervezi a párosítást, felteszi a honlapjára, meghirdeti az alomtervet jó előre! hónapokkal a tüzelés előtt szokták már hirdetgetni a párosításokat, hogy tudjanak róla a fajtabeli ismerős tenyésztők és a fajta kedvelői (hisz járnak rendezvényekre, vannak eredményeik, ahol óhatatlanul is összeismerkednek a fajta többi rajongójával) és elkezdi felvenni a kölykökre az előjegyzéseket. vannak olyanok, akik ki is írják a honlapjukra/alomterv hirdetésre, hogy csak akkor hozzák le az almot, ha lesz megfelelő számú foglalás! mások bevállalják úgy is, ha csak komoly érdeklődők vannak ez már egyéni döntés. a jó párosításból való kölyköket általában már néhány hetes korban kiválasztják a gazdáik, aztán 8 hetesen már viszik is haza. ha valaki mégis visszamondja, akkor ott a foglaló a tenyésztőnek, abból finanszírozza a kölyök további tartását amíg nem talál neki gazdát. de alapvetően fel van rá készülve, hogy akár az egész almot felnevelje, ha nem lesz gazdijuk. a tenyésztő nem fogja expressz-áron adni a kiskutyákat csak azért, hogy kerüljenek el a háztól, esetleg a nagyon ígéretesnek tűnő gazdajelöltnek ad részletfizetést, vagy olyan szerződést köt vele, hogy visszaad kölyköt, vagy társtulajdonban marad a kutya, stb. de elkótyavetyélni nem fogja, pláne nem olyan gazdáknak, akik azzal kezdik, hogy nem kell a törzskönyv...


amit ti csináltok az amolyan fifi-gazdis szaporításnak tűnik, nem minőségi munkának, de javíts ki, ha tévedek...

szűrések megvoltak a szülőpárnak? garanciát adtál a kicsikre?

2013. ápr. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, s azt külön, hogy a segítőkészség,jóndulat érződött soraitokból!Egy szóval sem gondoltam eddig sem,hogy megillet a tenyésztői "titulus",de a válaszotokat olvasva sok segítséget kaptam,hogy egyértelmű legyen a jövőbeni hozzáállásom a fedeztetéssel,alommal kapcsolatban:NEM FEDEZTETEK MOST, EZ BIZTOS,S A TANÁCSAITOK SZERINT KENNELNÉVVEL, HONLAPPAL,IGÉNYFELMÉRÉSSEL,S AZ ISMÉTELT ANYAGI FEDEZET MEGLÉTÉVEL FELKÉSZÜLÖK a jövő évben várható fedeztetésre. Ugyanis,nem hiszem, hogy megleplek benneteket,de hasznunk a 2012.nov.alomból annyira minimális volt,hogy ha erre néznék,örökre lemondanék minderről...!Szinte kivétel nélkül jogosnak,józan észre vallónak itéltem meg segítő válaszotok!Nekünk még soha nem volt részünk ilyen "ÉLMÉNYBEN",szerettük volna megtapasztalni, alkalmasak vagyunk-e türelem,az ezzel járó több hónapos gondviselés, stb.figyelembevételével arra,hogy hosszabb távon "igazi" tenyésztőként foglalkozzunk a kutyusainkkal.Sokat kell még tanulnunk,én közel egy éve szinte napi szinten,igyekszem "okosodni",s tanulmányozni mindent,ami nem csak a bernáthegyi fajtával,hanem miden kutyával kapcsolatos hasznos információ, hiszen,mint említettem, 7 kutyusunk van,melyből vannak menhelyről befogadott keverékek is,-gyönyörűek,s nem értéktelenebbek számunkra, mint a labradorunk, és bernáthegyik.-Igen-,megtartottunk egy kislányt az almunkból,most 5 hónapos,makk egészséges tünemény!Remélhetőleg soraimból kitűnik, hogy nem a jövedelemforrás volt az oka e legelső alom vállalásának, hanem az "ismerkedés",s a saját kontrolálásunk! Vállalkozást sem kezdünk mestervizsga nélkül,mert akkor csak "kontár" szolgáltatást nyújtanánk!Na,ezt szerettük volna elkerülni!)Említeném,hogy a tenyésztéssel kapcsolatos "kevés tudásunk,tapasztalatunk okaként" a most 11 hónapos kan bernáthegyi kutyánkat 50 e Ft-ért kinálták,egy percet sem alkudtunk,de ha tk-et is kérünk az+20 e Ft-ba került.(240 km-t utaztunk érte!)Ezt is szó nélkül elfogadtuk.Abban a hitben voltunk,hogy valóban ennyibe kerül a tk.,de mint írjátok,messze nem,csak kissé meglettünk vezetve,mert gondolom sugárzott rólunk a kutyák iránti "szerelmünk".S mivel ez nem múlandó, ezért sem volt nehéz döntenem,s nem hezitáltam mindazon a tanácsokon amit leírtatok,s ezeket be is tartjuk,s mégegyszer közönjük szépen!Hála Istennek a vállalkozásainkból (takarítási cégünk-,ingatlanértékesítés) élünk,a kutyusok ára nem a "kenyerünket" fedezi.Kutyakozmetikusnak is készülök,szeptemberben vizsgázom,ha "csak" a 7 kutyink élvezik majd ennek gyümölcsét,már akkor is értelme volt ebbe is invesztálnom!Továbbra is böngészője maradok a gyakori-nak, mert ebből is sokat tanulok! Üdvözöllek Benneteket!
2013. ápr. 16. 02:10
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
ez pozitiv hozzáállás, és mindenki elkezdte valahogy. De szerintem ne itt akarj még tudást szerezni a gyakorin, mert a 80 % laikus.
2013. ápr. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
29%

a kommentedből arra következtetek, hogy nincs törzskönyves szukád. törzskönyv nélkül nem lehet eredményeket elérni, nem lehet nyomon követni a vonalakat, vagyis törzskönyv nélkül nincs minőségi tenyésztés.

ha bernáthegyiket szeretnél tenyészteni, kezdd azzal, hogy veszel egy jó minőségű párosításból származó szukát, kifejezetten tenyészcélra, aztán kezdj el kiállításokra járni. ott majd rengeteget fogsz még tanulni! ismerkedj, nézegesd a fajtát, tanulj, és ha az a szukád 2 éves lesz, elérte a szükséges eredményeket, mentes a fajtára jellemző betegségekre, kiváltottál egy kennelnevet, van terved a párosításra ami a fajtát előrevinné, na akkor gondolkozz almon! a törzskönyv nélküli szukáiddal pedig többet ne szaporíts.

2013. ápr. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy egy szuka tenyésztésre alkalmas legyen, rá kell költeni a szűrésekre, kiállításokra és a kutya felkészítésére minimum félmilliót, de ebben nincs benne az etetés és azok az alap dolgok, amiket egy átlagos családi kutya amúgy is megkap. Ja meg persze a vételár sincs benne. Sőt, még az is előfordulhat, hogy menet közben derül ki valami, ami miatt az adott kutya nem is alkalmas tenyésztésre és az addigi kiadások veszendőbe mennek. Szóval nem olcsó szórakozás. Nekem mondjuk csak kan kutyám van, de nem merem összeszámolni, hogy mennyit költöttem rá, mire tenyésztésre alkalmassá vált. Gyanítom, hogy soha nem jön vissza az a pénz, de nem is ez a cél.
2013. ápr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
18%

07:37, ha nincs türelmed végigolvasni a kérdést, akkor mi a fenének válaszolsz? valószínűleg törzskönyves a kutya, különben nem tudna törzskönyvet kérni a kölykökre..

most írt kb egy A4es oldalnyi szimpatikus választ, gondolom azt se nézted meg, csak nyomatod az okosságaidat.

2013. ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
ja amúgy első válaszoló voltam, úgyhogy láthatod, én sem támogatok semmi szaporításgyanús tevékenységet. de a kérdező abszolút szimpatikusan reagált a válaszokra, és ezt én nagyon tudom értékelni. persze, ha funkcionális analfabéta lennék én is, akkor annyit írnék ide, hogy mocskos szaporíííítóóóó.
2013. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Mindezek tükrében érdekes, hogy a válaszom miért lett ily dicstelenül lepontozva????


2#

2013. ápr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"07:37, ha nincs türelmed végigolvasni a kérdést, akkor mi a fenének válaszolsz? valószínűleg törzskönyves a kutya, különben nem tudna törzskönyvet kérni a kölykökre..

most írt kb egy A4es oldalnyi szimpatikus választ, gondolom azt se nézted meg, csak nyomatod az okosságaidat."


ha nem tudsz szöveget értelmezni, mi a fenének szólogatsz be másoknak?

elolvastam a kérdést, és a kérdező kommentjeit is, sehol nem írta, hogy törzskönyvesek lennének a kutyái, azt viszont világosan leírta, hogy nem kért le a kölyköknek törzskönyvet, ahogy azt is, hogy a kan bernáthegyijét tk nélkül vették, mert úgy 20ezerrel "olcsóbb" volt. ebből arra következtetek, hogy esetleg nem is tudja, mi a törzskönyv lekérésnek módja... ha elhitte, hogy az 20rugó, lehet utána sem nézett sehol. nem tudhatom.

a válaszom pedig egyáltalán nem volt sértő, bunkó, vagy ingerült, csupán tárgyilagos, nem úgy mint ez a beidézett szöveg tőled...

2013. ápr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!