Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon csipásodik a kutyám...

Nagyon csipásodik a kutyám bal szeme. Mitől lehet? Aggódnom kell?

Figyelt kérdés

Reggelente szinte alig lát a csipától.

Viszont napközben tökéletesen lát, és semmi egészségügyi panasza sincs



2013. márc. 5. 22:47
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Számos okból jelentkezhet, hogy a kutyád reggelente csipás.

Mivel a szem nagyon érzékeny, ezért érdemes odafigyelni.

Ugye azt írtad, hogy reggeli időszakban csipás a kutyád szeme.. véleményem szerint ez teljesen normális dolog.

Javasolnám, hogy egy pappírzsebkendővel töröld le a csipát.

Mindig a külső szemzugtól haladj befelé.

Van még egy módszer, a kamillás tea! Belemártod a kendőt és azzal törlöd le a csipát.

Ha komolyabb a dolog, akkor a tiacil szemcseppet ajánlom.

Nem tudom pontosan, de körülbelül 2000 Ft-ba kerül.

Remélem tudtam segíteni.

2013. márc. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért fura, mert csak az egyik szeme.

A csipásodás egyébként nagyon könnyen összekeverhető a száraz szem betegséggel is. Ilyenkor mivel nem termelődik elég könny, ezért egy ilyen nyálkás rétegben gyűlik össze a kosz, ami nagyon hasonlít a csipára.

Illetve kötőhártya gyulladása is lehet. Ha zöldes színű a csipa, akkor gyanúsan az. Bár a színe firissen látszik rendesen, amikor rászárad, már nem.

Szerintem vidd el dokihoz megnézetni.

2013. márc. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:
83%
Langyos kamillateába mártott vattakoronggal (ne pamaccsal, mert abból szakadhatnak le szálak, ha még pluszban az is belemegy a kutya szemébe, azzal inkább csak ártasz, mint használsz) törölgesd le a csipát reggel és még 1-2 alkalommal két napig, ha semmi változás, akkor menjetek dokihoz, de ha a csipásodáson kívül semmi más tünete nincs, akkor egyelőre felesleges. Az enyém szeme a szélre érzékeny, ha előző este szelesebb volt az idő, reggel már anélkül főzöm a teát, hogy ránéznék a kutyára :)
2013. márc. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kötőhártya gyulladáskor volt ilyen tünete. Bár neki nap közben is csipásodott elég vastagon.De ha összeragad a szeme a csipától, az biztosan nem normális.
2013. márc. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem spanim van, nekik mindig csipás a szemük, mert lefelé lóg az alsó szemhéjuk.

Az állatorvos pont azt mondta tegnap, h vegyek bórvizet a gyógyszertárban és azzal tisztogassam.

A kamilla jó tanács. Próbáljátok ki. Ha nem javul pár napon belül, vidd orvoshoz, mert így, h csak az egyik szeme csipás.......

2013. márc. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem az állatorvos azt mondta a kamilla többet árt, mint használ néhány szembetegségnél. Inkább vegyél bórvizet a patikában az fertőtlenít is. Ami nagyon fontos, hogy a két szemét külön vattával pucold, nehogy a másik szemét is megfertőzd.
2016. máj. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!