Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát javasoljak a...

Milyen kutyát javasoljak a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Keverék szóba sem jöhet!


Az a helyzet, hogy mindig volt kutyánk, mióta az eszemet tudom. KArácsonykor meghalt a bernink. És most szeretnének ey új kutyát, de nem bernit, mert nem szeretnék, hogy az előzővel összehasonlítgassák...stb. Ez sem vita tárgya, berni kizárva.


Nagy kertjük van, erdő mellett laknak, kirándulni járnak kutyával is...stb.


Viszont nem egy kutyanevelő fenomének, és elég sokat is dolgoznak. Van egy kis tacsijuk és cicájuk is.


Ami engem aggaszt, hogy épp Akitát néztek ki maguknak, de szerintem abból semmi jó nem sülne ki... a macskára nézve sem.


Milyen másik alternatívát ajánljak nekik, ami van olyan szép és különleges, mint az akita vagy a berni, de alapvetően inkább a bernire hajaz jellemben- vagyis nem enné meg a macskát, és alapvetően nem domináns természetű.


Előre is köszi a válaszokat.



2013. ápr. 16. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Újfulandi esetleg, nagy, nyugodt, emberbarát.
2013. ápr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akitát semmiképp ha nem elég határozott,kemény kezű gazdik,rengeteg nevelés kiképzés kell neki és inkább egy gazdás kutya.

Ha szép és egyben okos kutyát akartok aminek remélem a munka mellett eleget sétáltatnátok és tanítanátok akkor pl a Skót juhász jó lenne nektek,kertben is jól el van,imádja a gazdi közelségét is, igen okos kutyák ezért könnyen szocializálhatjátok macskával is, nem mellesleg szerintem egyik legszebb kutyafajta.


[link]


Nem jellemző rá a dominancia, barátságosak általában mint minden kutya persze neveléssel,és mindennap vigyétek sétálni.

2013. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én is az újfundlajnir felé hajlok kedves hatalmas kutyusok egy az akiták sokkal töb foglalkozást igényelnek


itt egy videó az újfundlandiról

[link]


és az akitáról

[link]

2013. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Újfundlandi, vagy moszkvai őrkutya.
2013. ápr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A sorhoz még hozzácsapnám a leonbergit is. xD
2013. ápr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!