Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök nevelése vegyes étrenden?

Kölyök nevelése vegyes étrenden?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemsokára lesz egy közepesre növő kölyökkutyám, és az etetésén gondolkozom. A BARF szimpatikus, de majd felnőtt korában. Kezdetben a tápot nem akarnám elhagyni, így arra gondoltam, hogy a Brit Care Puppy mellé készítenék neki "házit" is, plusz néha-néha konzerv.


A házikosztnál viszont nem szeretném teljesen megfőzni a húst-belsőséget (zöldséget nyersen, pépesítve kapná), mert akkor minden kifő belőle. Az járható út, hogy csak átforrázom, max. kevés ideig párolom a húsokat? A táp mellett (azt mindenképp adni szeretnék) nem terhelné meg a gyomrát?


Köszi a segítséget! :)



2013. ápr. 16. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Táppal együtt semmiképpen. max reggelire ez vacsira az. Ha BARFozni akarsz akkor nem kell megfőzni neki had szokja a nyerset, kölyök korban sem lesz tőle baja. Bár én is úgy vagyok vele, hogy amíg kölyök addig tápozok. Egy éves kor után váltottam BARF-ra
2013. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
Egy éves korig tökéletes lesz a brit care. Szoktathatod a húshoz (bár e legtöbbjüket nem nagyon kell :)) úgy, hogy pár naponta, vagy heti pár alkalommal "házi kosztot" kap a vacsora helyett - ha nagyon parás vagy (én is :)), csinálhatod azt, hogy hideg vízben (vagy 1:1 hígított húslevesben) felrakod a husit, és megvárod, amíg felforr. Ha felforrt, le is veheted, hagyod a vízzel hűlni kicsit és úgy adod oda (ettől függetlenül az előzetesen fagyasztott nyers hústól sem lehet semmi bajuk, az egyetlen, amit főzni kell, az ugye a sertés).
2013. ápr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt sose értettem, hogy valaki miért akar mindenféle étrendet keverni? Száraztáp, házi koszt, konzerv. E mögött van valami vélt tudományos koncepció, vagy mi? Miért nem lehet kiválasztani egyet és úgy etetni?
2013. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó: nincs tudományos koncepció, egyszerűen azt szeretném, ha mindenevő lenne, és nem kapna hasmenést felnőttként egy adag házi vegyestől (természetesen nem fűszeres pörköltre gondolok) vagy nyers farháttól csak azért, mert egész odáig tápos csirkeként élt.


Többiek: Arra gondoltam közben, hogy 4-5 hónapos korától, amikor már edzettebb a gyomra, fokozatosan bevezetem a heti pár konzervet/párolt húst+zöldséget, aztán napi egyik étkezése az lesz, felnőttként pedig szép lassan átállunk a barfra, de addig nem kap tök nyers húst, hogy ne okozzon emésztési problémákat a táppal együtt (még ha külön étkezéskor kapná is), ahogy írtátok.


Alapjáraton nem vagyok táp párti, de kezdetben ez tűnik a legbiztosabb alapkajának.

2013. ápr. 19. 15:20
 5/6 anonim ***** válasza:
A hasmenés nem ezen múlik. Van olyan kutya ami bármiféle étrend változástól hasmenést kap és van amelyik nem. Az enyémek is csak tápot kapnak, de ha akad valami finom cupák, főtt, sült vagy akár nyers hús, gyümölcs itthon akkor azt is megkapják, mégsincs hasmenésük. Ettől függetlenül etesd úgy ahogy jónak látod, csak nekem felesleges macerának tűnik ennyiféle kaját szándékosan keverni.
2013. ápr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Régen és ma is így etetek.Egyik nap táp másik nap főtt(csak pár percig főzöm, forralom)farhát, nyak stb reszelt répával például.Szoktam adni rizst is zöldséggel és húslében megfőzve.Jah és felháborító, de néha kap maradékot is!!
2013. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!