Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Makacs, hisztis kölyköt hogy...

Makacs, hisztis kölyköt hogy neveljünk?

Figyelt kérdés

A kutyusunk most 3 hónapos. Szuka, husky. Rettentő makacs és hisztis, amit eddig egész jól kezeltünk. De most pár napja megkattant. Teljes erejéből harap, ugrál ránk, hatrap ahol ér. Rászólunk, még inkább csinálja. Ugat, van hogy morog is minket. Ha eszünk hisztisen követeli hogy adjunk neki. Hiszti alatt azt értem hogy két lábra áll, az ölünkre támaszkodik és ugat nekünk. Itt leszögezném hogy mindezt úgy teszi hogy SOHA nem kapott még tőlünk kaját az asztalnál, soha nem engedtünk a kunyerálásának.


Teljesen begőzöl játék közben. Esélytelen leállítani. Sérüléseket okoz nekünk.akkor rendben volt minden amikor egész nap otthon voltam(akkor is művelt ilyet, de nem ennyire durván). De dolgozok, így napközben párommal van otthon, kint a kertben. De ez akkor sem állapot hogyha akar valamit akkor erőszakosan mindent bevetve szétszed bennünket.

Sétára is szoktuk már vinni. Egyszerűen minden nelelési tippet kipróbáltunk és semmi. az ütés, erősen rászólás nem segyít. kapott már a seggére, méginkább csinálja utána. olyan mintha örülne annak, hogy sikerült felhívnia a figyelmét ránk. Ez azért kellemetlen mert ha szobában vagyunk, akkor max kiteszem a szobából ha már nagyon kezeletlen, de kint az udvarban mit lehetne tenni? Játszani pedig esélytelen vele.


Ti mit tennétek a helyünkben? Adjatok kérlek tippeket mert már nem csak párommal és velem ilyen, hanem másokkal is. Próbáljuk nevelni, de valamit egész biztos rosszul csinálunk. Igyekszünk nyugodtan, higgadtan, kitartóan elérni amit akarunk, de nincs javulás.



2013. febr. 20. 20:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Esetleg nem történt valamilyen változás pl családon belül?(kisgyerek, új házikedvenc?) Féltékenységből is csinálhatja.

Próbáljátok meg lefárasztani minél jobban. Vigyétek ki parkba, játszatok vele, esetleg kocogni lehet vele..lényeg, hogy nap végére fáradjon ki,s ha pár napig úgymond " elfelejti" ezeket a dolgokat, akkor szerintem le fog szokni róla..

2013. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Vigyétek kutyák közé!
2013. febr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Fárasszátok le, nap mint nap rendesen. Játék közben ha harap és durvul, abban a pillanatban tiltás, és abba hagyni a játékot, el kell tőle fordulni, nem hozzászólni. Ha hisztizik ne foglalkozzatok vele. Kaja kunyerálásnál is ugyanez. De esetleg lehet hogy amint elkezd hisztizni a kajáért, kizárjátok az étkezőből. Ha nagyon kezelhetetlen akkor tiltástok ki a falkából úgy mondd. Napokig ne szóljatok hozzá, nem kell vele játszani, etetitek, sétáltatjátok ennyi. Egyébként mintha ott sem lenne.
2013. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Lehet az a gond hogy kevesebb időnk lett rá. Ma én is későn értem haza. a héten tényleg el vagyunk havazva. De mégis hogy tiltsam, milyen módszerrel?
2013. febr. 20. 20:28
 5/18 anonim ***** válasza:
Próbálkozhattok a kutya sulival is. Ha van a környéken.
2013. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen, a nem figyelek oda módszer bevállik, az feltűnt. csak a gond az hogy az udvarban hiába fordulunk el, ugrál harapdálja a lábunkat. Erősen, nem fogja vissza magát. Félek hogy felnőttként vadállat lesz belőle.
2013. febr. 20. 20:30
 7/18 anonim ***** válasza:

Pl. keményebben rászólsz hogy nem ( gondolom ennyit már ért a kutya:), esetleg az orrára koppintasz, és ott is hagyod azonnal, és utána mintha ott sem lenne.


De viszont ha keveset vagytok vele, akkor lehet hogy ez a gond.

2013. febr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Simogatni sem lehet mert már harap.
2013. febr. 20. 20:31
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem akarjátok más állat közelébe vinni?
2013. febr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Most megpróbálom minden nap elvinni sétálni munka után. Remélem lenyugszik. És tényleg ez a gond. Nem tudom mit tehetnénk :(
2013. febr. 20. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!