Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hoztam egy Staffordshire...

Hoztam egy Staffordshire terrier szukát, nagyon sovány,8 hónapos, hizlalni szeretném, többit lent írom (? )

Figyelt kérdés
Ahonnan hoztam ott nem nagyon etették, nagyon sovány. Adtam neki vizet meg tápot és csak úgy eszik, hogy odamegy néha eszik egy kicsit, otthagyja utána megint eszik egy kicsit.... 10 percenként kb. Mit adjak neki amitől gyorsan összeszedi magát?
2013. ápr. 16. 15:24
 1/7 Firestorm ***** válasza:
100%
Főzz ki neki rizst és sertés vagy marha szívet (ez utóbbit persze vagdosd össze neki úgy hamarabb megfő,lehet bele tenni neki összekockázott vagy reszelt répát is) csinálj neki egy kis szaftot aztán keverd össze az adni kívánt adagot és add oda neki.Reggel,este etesd.Ha nem hajlandó enni akkor szépen felveszed a tányért és elteszed,majd este megint leteszed,hidd el hamar rájön,hogy ennie kell.A miénk ettől az ételtől kezdett el szépen hízni.
2013. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó,hogy nem akar egyszerre sokat habzsolni.Vedd el előle a kaját,ne legyen egész nap előtte,inkább napjában 3-4 alkalommal kínáld meg.

Jó minőségű kölyöktápot adj neki,ilyen pl.az Acana.Olcsóbb,de jó a Brit vagy a Josera.

2013. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 16. 16:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosnál már voltál vele? Féreghajtót mindenképp kéne neki adni.
2013. ápr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Féregtelenített a kutya szerintem, mert megkapta az összes oltását, féregtelenített, chippelt..... A féreghajtó nem védi egy évig? Sajnos annyira nem értek az ilyenekhez, lehet rosszul mondom : )
2013. ápr. 16. 17:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3 havonta lehet a féreghajtót adni neki.

Belsőségeket nyugodtan adhatsz neki főzve rizzsel, azok zsírosak: máj, szív, lép, tüdő. Nem kell sokat adnod még így az elején neki, hisz valószínűleg össze van szűkülve a gyomra. Reggel-este etesd, és ne hagyd előtte az ételt. Nekünk a mentett kutyánk volt, hogy 2 napig egy maroknyit evett kb.

Aztán nem értettük, miért nem hízik. Kiderült, hogy van egy enyhe bélgyulladása. Először azt kellett "rendbe rakni" diétás kajával, utána lehetett csak hizlalni.

2013. ápr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp féregtelenítsd és naponta kétszer etesd.
2013. ápr. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!