Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha veszélyben...

Mit lehet tenni, ha veszélyben érzem magam és a kisfiamat két rottweiler miatt?

Figyelt kérdés

Fél éves kisfiammal gyakran kell elmennem sajnos egy olyan ház előtt, ahol két rottweilert tartanak. Hiába megyek el a lehető leghalkabban, a két kutya eszeveszett módon ugrál a fejem magasságában!!! Mivel a kerítés nagyon alacsony, rettenetesen félek, hogy egyszer kiugranak és egyenesen bele a babakocsiba...bele se merek gondolni! A másik oldalon nincs járda, így max. az úttesten tudom tolni a picit, ami nem túl biztonságos, mivel főútról van szó.

Ilyen esetben mit lehet tenni? Hova kell mennem ilyen problémával?


2009. szept. 24. 10:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
70%
Nem fognak kiugrani, de ha annyira félsz, még mindig tarthatsz egy kést és egy peppersprayt a táskádban.
2009. szept. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
40%
Menj másfelé. Figyelj, ha holnap mondjuk kitalálod, hogy a szomszéd néni szőkére festett haja veszélyezteti a gyermeked egészséges fejlődését, követelni fogod, hogy azonnal vágassa kopaszra?!? Semmi közöd hozzá, hogy valaki más hogyan él, mit tart a SAJÁT kertjében, a kerítése mögött. Ennyi erővel az illető is panaszt tehetne RÁD, amiért minden nap ott tolod a babakocsit, és ez őt pl. zavarja a TV-nézésben... Gondolkodj, mielőtt követelőzni kezdesz!
2009. szept. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm,h. ennyire komolyan vesztek. Nem tudok másfelé menni, különben megtenném.

Nem vagyok túl aggódós anyuka, de féltem a picit, és nem szeretném, ha valamelyik kutya a gyerekemen vagy a torkomon landolna.

2009. szept. 24. 10:24
 4/30 anonim ***** válasza:
60%
Ha egy roti neked jön, úgyse sokat tehetsz. A babakocsinak zárd le a fedelét ha arra mentek, így ha mégis kiugrik a kutya, legalább a gyerek védve van.
2009. szept. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%

Fegyverboltokban kb 2500-3000 forintért árulnak kutyák elleni sprayt, (a neve anti hund) [link] . A másik tényleg az, hogy kikerülöd ezt a környéket. Az hogy a két kutya ugat nem bűncselekmény, még csak nem is szabálysértés.

A mi kertszomszédunk kb 6-7 kaukázusit tart mert szerinte aranyosak. Ezek az aranyoskák kb 3 hónap alatt lebontották a drótkerítést és átjártak hozzánk esténként. Képzelheted mekkora öröm volt a saját portánkon lopakodni hogy észre ne vegyenek :S Amikor meguntuk ezt kicseréltük fa lapokra a drótkerítést és azóta azt kaparásszák. Persze ezt mi fizettük, a gazdájuk semmit. Kellemetlen érzés lehet félteni a picit, de nem tudsz mit csinálni.

Esetleg próbálj meg beszélni a gazdájukkal hogy ezek nem foxik, kicsit toldja meg a kerítését.. lehet hogy csak legyint, de én már sok helyen láttam azt hogy a kerítés vasait felfelé meghosszabbították és azt is összekötötték deszkákkal.

2009. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

Csak a tulajdonossal beszélhetsz, bízva a megértésében (talán tényleg meg tudná toldani a kerítést), hivatalos szervhez nem fordulhatsz, semmi szabálytalan nincs a dologban.

Amúgy csatlakozom az előttem szólókhoz, én is elkerülném az utcát (ha megoldható),és vennék magamhoz kutyariasztót.


Ninu

2009. szept. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%
Ha tényleg olyan nagyon nagyon alacsony a kerítés, vagy ha 2 lábra állnak és úgy gond nélkül a kerítéshez közel haladód akár elkaphatják is, akkor bejelentheted a helyi önkormányzatnál és ők kötelezhetik a kutyák gazdáját a kerítés megerősítésére ill. magasítására. A kerítésnek olyannak kell lennie, hogy a kutya pofája a réseken sem férhet ki, nehogy elkapjon v.kit. Az önkormányzattól a bejelentést követően kimennek és ők is látni fogják,hogy az a kerítés necces. Ezeket a dolgokat szigorúan veszik, csak be kell jelenteni.
2009. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%

Itt mindenki olyan tanácsokat ad hogy te vigyázz, (menj másfele, zárt le a babakocsit, spray-t vigyél magaddal...stb) Persze ezek is megoldások.

De Én a helyedben becsengetnék abba a házba, beszélnék a gazdikkal. Mond el nekik a problémádat hogy mitől félsz...ha szerencséd van ételmes emberek és megértenek téged (lehet azt mondják hogy nem kell tőlük félned,és lehet ez így is van, mert ugye nem minden kutya egy vadállat, attól függetlenül hogy ugat) esetleg barátkozz össze a kutyusokkal, simogasd meg őket, amikor arra sétálsz vigyél nekik valami finomságot.

Mindenképpen beszélj a gazdival!!!

Megoldás lehet az is hogy megcsináltatják a kerítést(nagyobbra) esetleg segíthetsz nekik ebben.

Jobbat sajnos nemtudok tanácsolni.

Mindenesetre vigyázz magatokra!!!!

2009. szept. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Venni fogok spray-t, a biztonság kedvéért. Nem szívesen bántanék állatot, mivel nagyon szeretem őket, (nekünk is van kutyánk, macskánk) de a gyerekemért bármit megtennék.

Egyébként ha csak ugatnának, a legkevésbé sem zavarna, de hangtalanul rontanak a kerítéshez és veszett módon ugrálnak.

2009. szept. 24. 10:46
 10/30 A kérdező kommentje:

Kedves 2. hozzászóló hamar megfutamodott...

Köszönöm a tanácsokat, de sajnos nem tudok másfele menni, csak arra. Ha nem változik a helyzet, megpróbálok beszélni a gazdival hátha megértő lesz.

2009. szept. 24. 10:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!