Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha veszélyben...

Mit lehet tenni, ha veszélyben érzem magam és a kisfiamat két rottweiler miatt?

Figyelt kérdés

Fél éves kisfiammal gyakran kell elmennem sajnos egy olyan ház előtt, ahol két rottweilert tartanak. Hiába megyek el a lehető leghalkabban, a két kutya eszeveszett módon ugrál a fejem magasságában!!! Mivel a kerítés nagyon alacsony, rettenetesen félek, hogy egyszer kiugranak és egyenesen bele a babakocsiba...bele se merek gondolni! A másik oldalon nincs járda, így max. az úttesten tudom tolni a picit, ami nem túl biztonságos, mivel főútról van szó.

Ilyen esetben mit lehet tenni? Hova kell mennem ilyen problémával?


2009. szept. 24. 10:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó előtti. Azok a rotik nem csinálnak semmit csak urgálnak a kerítésnél... Ez neked miért probléma? A legtöbb kutya ugat ha elmennek a háza előtt... Nem az utcát őrzi, hanem figyelmeztet hogy onnantól már az övék. Nem őrjöngtek mert még csak ilyet sem említett a kérdező. És ettől még nem csengetnek be minden nap hozzájuk! Ha valami tényleg szabélyelleneset fel tud mutatni, akkor piszkálja őket! Nem igaz, hogy eddig minden ott elhaladó embernek megfelelt a járda, de most egy anyucinak nem tetszik valami!
2009. szept. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
37%
Azért mert egy járóklelőnek gyerek van, a kutya még ugassa meg ugyanúgy, mert mindenki elől őrizni kell a házat... Nehogymár az összes kutya szabályellenes és fenyegető azért mert ugat a kerítésnél!
2009. szept. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem mondtam,h. zavar a kutyaugatás, erről szó sincs. Mivel nekem is van kutyám, természetes, ha megugat valakit, ez teljesen normális.

Ezek a kutyák viszont nem ugatnak, amint már írtam is, csak hangtalanul rontanak a kerítéshez.

2009. szept. 25. 10:40
 24/30 anonim ***** válasza:
32%
Akkor jelentsd fel mert hangtalanok! Úristen! Ilyenek és kész. Valaki meg őrjöng... Mi evvel a bajod? Akárhány rotit ismerek, mind hangtalan vagy csak hörög egy kicsit... Mi ezen a probléma. Komolyan mondom olyanokból tudnak bajt csinálni.. -.-" És ha úgy ugrálna, hogy közben ugat akkor nem is lenne baj?
2009. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
32%
Van olyan kutya amelyik kifejezetten nem ugat. Na akkor most mi van? Téged is piszkálnak, ha nem olyan vagy mint a többiek? Egy rotit sem láttam még őrjöngeni.
2009. szept. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

A rotikban kifejezetten erős a területvédő ösztön, teljesen normális hogy őrzik a házat, teljesen mind1 hogy hangtalanul rontanak-e a kerítéshez vagy ugatva.

Ha beszélsz a tulajjal ne a kerítéssel hozakodj elő neki mert én spec. a helyében akkora sértésnek venném hogy menten elzavarnálak. Mutatkozz be, mond el a helyzetedet és kérdezd meg megismerkedhetnél-e a kutyusokkal abban a reményben hátha legközelebb felismernek és másképp reagálnak. Egy próbát megér.

2009. szept. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Annak, akit esetleg érdekel a folytatás: pont került a történet végére.

Elmentem és beszéltem a tulajjal. Kiderült, hogy egy volt osztálytársam szülei költöztek oda (bár alig ismertem meg a palit) és hihetetlen jól elbeszélgettünk. Sok minden szóba került, a fia, munkája, kisfiam, stb., a kutyákról teljesen meg is feledkeztem, csak furcsállottam,.h sehol sincsenek. Udvariasan rákérdeztem, hol vannak a kutyák, mire szomorú fordulatot vett a beszélgetésünk. Elmondta,h. még télen meg akarták mérgezni őket (halkan jegyzem meg, akkoriban még nem jártam arra) és gyakran dobáltak be hozzájuk köveket, faágakat, piszkálták a kutyákat. Az utóbbi időben pedig újra megfenyegették őket,h. megmérgezik őket. Így kénytelen volt a kutyákat elkeríteni, amikor kiengedi őket, akkor pedig meg vannak kötve,h. ne érjenek el a kerítésig. Hát, nem örülök neki, hogy így alakult, nem vagyok híve a kutyák kikötésének, de inkább ez, minthogy megmérgezzék őket.

Viszont felajánlotta, hogy jövőre szeretné pároztatni őket és ha szeretnék, jutányos áron kaphatok egy fajtiszta rotit. :)

Köszönöm annak a pár embernek, aki használható választ adott, a többieknek pedig le lehet vonni a konzekvenciát.

2009. okt. 1. 10:32
 28/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülök, hogy megoldódott a dolog. Kutyusoknak sem lett bajuk, neked sem és a gazdájuk sem kap büntetést, felszólítást.

2009. okt. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Örülök neki, hogy részedről megoldódott a probléma.

Halkan megjegyzem ha az enyémek lettek volna a kutyák sóspuskával álltam volna őrt éjszakánként és aki csak egy botot bedobott volna azt tuti segbelőttem volna. Ki hallott már olyat, hogy valaki nem tarthatja a kutyáit úgy a saját portáján ahogy akarja. Tudjátok ti mi lesz megkötve azzal a 2 szegény kutyával?? Teljesen meg fognak kattanni, agresszívek lesznek, a saját gazdájukra is egy idő után. Szegények..

2009. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Igen, ez szomorú. Mi sose tartottuk egyik kutyánkat sem megkötve. De ezzel ők (is) védve vannak, már amennyire lehet.
2009. okt. 5. 20:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!