Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha veszélyben...

Mit lehet tenni, ha veszélyben érzem magam és a kisfiamat két rottweiler miatt?

Figyelt kérdés

Fél éves kisfiammal gyakran kell elmennem sajnos egy olyan ház előtt, ahol két rottweilert tartanak. Hiába megyek el a lehető leghalkabban, a két kutya eszeveszett módon ugrál a fejem magasságában!!! Mivel a kerítés nagyon alacsony, rettenetesen félek, hogy egyszer kiugranak és egyenesen bele a babakocsiba...bele se merek gondolni! A másik oldalon nincs járda, így max. az úttesten tudom tolni a picit, ami nem túl biztonságos, mivel főútról van szó.

Ilyen esetben mit lehet tenni? Hova kell mennem ilyen problémával?


2009. szept. 24. 10:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
77%
Ok és ha jogos a panasz, akkor nyugodtan be lehet jelenteni az Önkormányzatnál a jegyzőnek. Szerintem a kutyatartás meglehetősen szigorúan szabályozott dolog Mo-on, ezért ha szabályszegés történt, akkor megfelelően szankcionálható a dolog.
2009. szept. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
55%

Tenni:

Eldöntheted, tényleg megalapozott-e a félelmed. (kipipálva)

Sajnos a kutya megérzi a félelmet, mivel kitűnő a szaglása.


Én is a gazdával való beszédet/cetli bedobását javaslom, bár sok reményt nem fűznék hozzá. Jó esetben is otthon kéne lennie és fegyelmezni a kutyáit ilyen esetekben, hiszen tudnia kell a kutyának, hogy csak a kerítésen belüli terület az övé.

Rossz esetben a gazdába nem szorult hajlandóság, és/vagy nem törődik a kutyáival nem tudva, hogy főleg munkakutyánál napi munka és séta kell (nem elég az udvar), hogy kiadhassa a fölös energiáit. Egyébként kiképzés szempontjából sem előnyös, hogy egy kutya egy másikban kedvesebb pajtásra találjon, mint a gazdában (motiváció, de ez már nem ide tartozik).


Mint gazda, marhára nehezményezném, de: meg kéne pl. egyedül állnod a közelükben, nyugalmat erőltetve, szemükbe nem igazán nézve, közömbösen. Esetleg lehiggadnak egy idő után. A nehezményezett nem ez, hanem, ha véletlen étel is volna nálad és közben ennél, persze úgy, hogy feltűnjön nekik... Esetleg megnézed, hogy az étel felmutatására felismerik-e, hogy "ül" ? Ha igen, lesz két rottweilered.. (nyilván jutalmazandó a helyesen végzett gyakorlatuk..) Persze egy idő után a vesztegetés elhagyható lesz.

Kutyánál hatalom az is, hogy ki eszik először és az is, ha utána ad/átengedi a falka következő tagjának.


Talán így elérhető (ha gazdával ez nem működik), hogy ne légy idegen, bitorló az "ő területükön" (területi agresszió).

2009. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem meg halálos sértés, ha valaki egy idegen kutyát próbál etetni! Ne tedd ezt!

Menj másfelé, vagy menj a másik oldalra, vagy menj ki addig az útra.

Ha a kutyák csak felfelé ugrálnak és nem nyúlnak ki, akkor bizony nem tesznek semmi szabályellenest így nem szólhatsz nekik. Engem is idegesítene ha valaki kihívna, hogy csináljak valamit a kutyáimmal, mert felfelé ugrál és őrizni meri a házat (de persze sosem ment még ki és mások sem mondanak róla rosszat- mert ugye ilyeneket nem említettél)... Én is láttam már másik rotit hangtalanul, lehet hogy ez a szokásuk, és nem azért van, mert fenevadak. Lehet hogy kicsit túlságosan aggódsz. Az én kutyám majdnem egy hülye ősanya miatt halt meg :@ Mert neki nem tetszett hogy arra megyek sétálni és a gyerek felébred mert a kutyájuk ugatja az enyémet. Így hát megmondták, hogy rámuszítják és egyszer kint hagyták (idegbeteg roti) és majdnem megölte a kutyám mert pórázon volt! És máshol is uszítgatják rám a kutyákat a gyerekes szülők! Visszavehetnének.

Úgyhogy tudom milyen rossz amikor nem csinálsz semmi szabályellenest, és mégis bántanak. Olyan nincs hogy nem lehet másfelé menni. Amúgy gondolom, hogy nem csak neked meg a gyerekednek kell arra menni és a kutyák is megvannak már egy ideje, majd pont a te kedvedért most hirtelen megvadulnak... Két dolgot tanultam meg kutyásként. 1, a kutyás nem ember hanem féreg, semmi joga nincs ebből következik, hogy még akkor is ő a hibás ha nem tett semmit...

2009. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
59%
Azt viszont nem lehet tudni,mikor megy egyszer mégis ki.Kutyáról van szó,nem lehet kiszámítani.
2009. szept. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
43%
Egy normális kutya nem kizsámíthatatlan... Ez kb azt jelenti, hogy sose bízz egy kutyában... Hogy gonldhat ilyet egy kutyás? Amúgy meg ha ki akar jönni akkor nem a nagyobb kerítés fogja megakadályozni. Szóval amíg nem tesz semmi szabályellenes dolgot addig az anyuka kicsit visszafoghatná anyai ösztöneit. Gondolom más nem érzi magát veszélyben és megtudja oldani az ottani elmenetelt különben már nem lennének ott azok a kutyák. De őnagyságának nem tetszik akkor intézkedni kell.
2009. szept. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Nekem is van kutyám (pumi, szóval nem kell részleteznem a vérmérsékletét) és már párszor leordították a fejem, amikor anyósomék kutyáját sétáltattam, szóval tapasztalatom van ebből, sajnos. Éppen ezért nem szeretném én is így lereagálni, de akinek van gyereke, az talán megért. Beszélek a tulajjal (megpróbálok) és ha nem jutunk dűlőre, marad az úttesten való tologatás. Na meg bízom a kutyákban, hogy a helyükön maradnak.
2009. szept. 24. 15:18
 17/30 anonim ***** válasza:
86%
beszélj a tulajjal és utánna légyszi mond el hogy mi történt
2009. szept. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
24%

"Kedves 2. hozzászóló hamar megfutamodott...

Köszönöm a tanácsokat, de sajnos nem tudok másfele menni, csak arra. Ha nem változik a helyzet, megpróbálok beszélni a gazdival hátha megértő lesz.


A komment megírásának időpontja: ma 10:48"


Húú, te liba... (elnézést a libáktól!) Álmodban sem tudsz olyat elképzelni, ugye, hogy van, aki dolgozik? Ugye, nem? Azt képzeled, te szerencsétlen, hogy "megfutamítottál".... :DDDDDDD Jajj, menj, és nézd a Mónika-showt, pont neked való :)))

2009. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
22%

Lehet kutyásként okoskodni a kiszámíthatóságról, meg a területvédésről, de bízzák ezen emberek a saját családtagjaik épségét a kutyájukra.

Az utca nem a kutyáé, azt ne őrizze és egy őrző-védő fajta még családi kedvencként SE fenyegessen babakocsis/kisgyermekes anyát, gyerkőcöt, stb-t. Ezek a gazdák mind azt hiszik, velük nem történhet meg, és nagyon ismerik a fajtát amit tartanak.

Rottweilerünk van, jónéven vennék egy ilyen megkeresést és megbeszélnék egy szimatolást a járókelővel hasonló esetben. Nem a fajta hibája ez.

2009. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
45%
szerintem csengess be és mondd el, hogy félsz és kérdezd meg, hogy nem akarják-e megerősíteni/megmagasítani a kerítést és ha te higgadt és udvarias vagy nem fognak elzavarni. ha az illető azt mondja nincs pénze, esetleg ajánld fel, hogy besegítenél a költségekbe. ha megér neked ennyit. vagy ha a férjedet rá tudod venni, hogy egyik hétvégén kerítésezzen egy kicsit
2009. szept. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!