Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Szüleim kennelbe...

S. O. S. Szüleim kennelbe akarják zárni az eddig bent tartott kutyáim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
egy közepes és 2 kistestű kutyusról van szó. Egyik sem bírja a bezártságot...egész nap(!!!) sírnak fesztelen.. a szomszédoknak ez nyilván nem tetszik ezért télen bnt voltak... most megint ki akarják őket tenni egész napra a kertbe sem engedhetem ki őket (pedig nagy a kert) most még kint lehetnek... de miután kennelbe lesznek csak napi 1x vihetem ki őket akkor is csak sétálni... mit tegyek hogy bent maradhassanak? (azért nem engedik a további bentlétjüket mert 1. akutya nem házba való 2. kutyaszaguk van elvileg...)

2013. ápr. 16. 20:19
1 2
 11/18 anonim válasza:
83%
Ha menhelyre viszed egyenlő a halálos ítélettel.Menj el egy menhelyre és nézd meg némelyik csak fekszik és nem érti mit csinált rosszul hogy ide jutott.Az ember szíve megszakad a látványtól.
2013. ápr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted innen bárki is meg tudja változtatni a szüleid hozzáállását? Nincs varázsszó. Nincs varázspálca, hogy megoldódjon a gondod. Magadnak kellene megoldani. Mennyi idős vagy? Jobban járnának azok a kutyák, ha gazdát keresnél nekik.
2013. ápr. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4156154-mit-c..


itt még azt írtad, pitbull..

elég hihetetlen egybeesések sorozata lenne, ha ezt a kérdést nem te tetted volna fel..

2013. ápr. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
És ha pitbull lenne, az mit változtatna a helyzeten?
2013. ápr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
jézusom, semmit. csak azt írtam, hogy sztem nagyon rossz ötlet bezárni két másik kutyussal együtt egy kennelbe szerencsétlent. erre válaszolta, hogy nem pitbull, én meg nem értettem, hogy hirtelen miért nem az, ha eddig az volt. ennnyi.
2013. ápr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Hát igen,ha a szülők nem akarták,akkor miért engedték.Csökkenteni kellene a kutyuk számát.Ha szobatiszták és kisebbek,könnyebben lehet gazdit találni,olyat aki jó is.A másik pedig,hogy miért ne vihetnéd naponta többször.Ha lemozgatod őket,jobban viselik a kenelt,de a séta lemozgatás rá nem alkalmas.A kakit meg naponta fel lehet szedni,de ebben muszáj vagy teljesen megfelelni,ha ez az igény.Szóval te is tegyél kompromisszumot,és akkor talán a szülők is nyitottabbak lesznek.
2013. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

namármost. az én véleményem hogy 3 kutya egy lakásban azért valljuk be, nem semmi. nekem egy pitbull van lakásban és marha sok időt invásztálunk a lemozgatásába.


amit én nem tudok megérteni első sorban hogy egy kutya miért is bömböl megállás nélkül ha valóban le van fárasztva? félreértés ne essék, én se zárnám kennelbe a kutyámat, de ha belegondolok az itteni rendszerbe tulajdonképpen csak aludna egy kennelben is ha muszály lenne. amikor az enyém még kölyök volt félve mentem el dolgozni eleinte mert azt gondoltam hogy a folyamatos bőgésével kiidegeli majd a szomszédokat. mindig le volt fárasztva különös tekintettel meló előtt. az első pár napban volt egy rövid sirdogálás de hamar abbahagyta mert nem volt erre energiája.


nem tartom kizártnak azt sem hogy a kutyasulit amiatt érzi pénzkidobásnak a szülő mert semmi foganatja nincsen. pl. ha neveletlen ugyanúgy a kutya. sokan csak járnak a kutyasuliba, megtanítják a kutyájuknak az ül parancsot teszem azt, a többit meg fel sem fogják ami a fő lényeg lenne ahhoz hogy egy kutyával gond nélkül lehessen együtt élni.


az enyémet, mint már írtam nagyon keményen lemozgatjuk mindig. sokat játszunk is vele. és nem utolsó sorban nagyon sok lakásbeni szabályt állítottam fel. tudni kell hogy amikor a páromhoz költöztem én maximálisan tisztában voltam azzal hogy itt nem elfogadott a kutyatartás de főleg nem lakásban, egy légtérben ne legyél a kutyával. szóval amivel számoltam az két dolog volt:


1) soha semmilyen körülmények között ne legyen sem útban sem zavaró tényező a kutyám fizikálisan


2) soha ne az én kutyámtól bűzölögjön a lakás ami valóban eléggé ciki


a kutya nem mehet ki a szobaajtón engedély nélkül. a kutyának tabu mások szobája csakis a szobatulajdonosok enegdélyével léphet be más szobájába. a párom édesapjának szobája pl. 100% tabu, ő megtartja a kutyával a 3 lépés távolságot. jelezni lehet, de amint szólok csönd legyen. nem ugatjuk körbe a napot, amit tulajdonképpen nem is igazán tesz meg mert nagyon sokat mozog, főleg alszik inkább. nem ugrálunk nem zavarjuk a másikat kéretlenül csakis ha egyértelmű engedélyt adott rá.


a kutyaszag:


minden nap alaposan át van dörzsizve és kefélve főleg mikor vedlik. (nagy álmom jelenleg egy furminátor). a megengedhető rendszerességgel van fürdetve, nem gagyi, jó minőségű hosszan tartó illatú kutyasamponnal. ha olyan volt a séta hogy "kissé" koszosak lettünk, sima vizes lefürdetés, vagy teljesen vagy csak a nem tiszta helyeken pl. mancsok. szemek, fülek, "olyan helyek" rendszeresen törölgetve, ápolva vannak az erre a célra megfelelő eszközökkel. a helye rendszeresen mosva van, kézzel. a gépben már csak centrizem. az öblítőt nem sajnálom, a lehető legillatosabb és leghosszantartóbb legyen. és nem is öblítem ki teljesen. így marha illatos lesz a helye amibe befekszik. így lesz egy olyan ápolt kutyád aminek kizárt hogy kutyaszaga legyen. az enyémnek is fini édes illata van anélkül hogy naponta fürdetném le.


a szoba és a lakás evidens rendszeresen takarítva van,bár azt mindenképpen meg kell jegyeznem hogy ennyiből mázlim van mert itt sehol nincsen szőnyeg így marha könnyű a tisztántartás.


mindezek után ha te a lakásba belépnél sem szagról sem pedig bármilyen kutyahangról az életben nem jönnél rá hogy itt kutyát tartanak. ha idegen jön akkor is elkezd először morogni ami tuti ki se hallatszik én pedig amint rászólok azonnal abbahagyja. jelenleg is alszik. d.u. 3kor megyünk el vele majd a parta és 6ig alsó hangon egész biztos vissza se jövünk. bár volt már rá precedens hogy 7 után jöttünk. most hogy nem sötétedik olyan hamar és az idő is jó. és zárójelben megjegyezném hogy ez még csak a napi egy sétája ami kiszámolható nem 10-15 perces. mindemelett még van bőven program de azt most nem pötyögöm le.


szóval nem kevés energiát feccölök abba hogy másoknak ne essen nehezére a kutyám, amit szerencsére úgy kapok vissza hogy mindenki szereti is őt. :) a másik lényeg és nagy kérdés, honnan nekem ennyi időm? otthon végzem a munkámat amit szerencsére imádok így marha gyorsan is tudok vele haladni. tehát sokszor vagy nincs is munkám mert elvégeztem mindet hamar , vagy simán belefér hogy dolgozom, elmegyünk kutyival, majd újra dolgozom. főzés, mosás is belefér egy egész napba.


szóval elgondolván az én helyzetemet és plussz három kutyát kizártnak találom (főleg hogy egyértelműen nem vagy még felnőtt, és se suli se meló nem otthon végezhető) te három kutyával úgy helyt tudj állni ahogyan az mindenkinek megfelelő. egy kutya simán lehet kerttiszta ha rendszeresen viszed sétálni és van időd "kertisztává" nevelni. amit logikusan elgondolván egyszerűen képtelenségnek tartok mert a suliban eleve elmegy az egész délelőtt , utánna hazajössz jön a kaki elhárítás a kertben. a szoba, lakás alapos áttakarítása, fertőtlenítése, különös tekintettel az olyan helyekre amerre a kutyák rendszeresen mozognak, bejárásuk van. aztán kézzel kimosni a kutyák helyét, aztán vinni is kellene a kutyákat egy kiadósat sétálni, aztán hazajössz mindegyiket egytől egyig "letakarítani", és mindegyiket egytől egyik alaposan átkefélni, aztán még tanulni is kéne. aztán megint vinni kellene egy kiadós sétára a kutyákat, aztán meg is kell etetni őket. aztán mindegyiket szépen áttörölgetni, leápolni, aztán behozni a helyüket, ha nem száradtak még meg akkor elővenni a tartalék kutyafekhelyeket...



szóval szerintem is marha sokat vállaltál be.

2013. ápr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha az ember egyedül, vagy másik "kutyabolonddal" él együtt, akkor nem szükséges annyi óvintézkedés, mint amit az utolsó válaszoló leírt. De ha "kényes" emberekkel laksz egy családban, Neked kell MINDENT megtenned, hogy egy szavuk ne lehessen a kutyád ellen. Vagy vállalod ezeket, vagy a kennelben tartod őket napi 3 hosszú sétával, játékkal, neveléssel. Vagy elajándékozol 1-2-t
2013. ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!