Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleménytek arról, hogy...

Mi a véleménytek arról, hogy a kutyám a 61. ( 66. ) napon sem mutatja semmi jelét annak, hogy szülne? 7 kiskutya van benne.

Figyelt kérdés
Szóval, fedeztettem a kutyámat, saját kannal. 5 napon keresztül megtörtént a dolog. Most az első fedeztetéshez képest a 66 napon van, de még semmi jele annak, hogy szülni akarna. Az utolsó naphoz képest így a 61. napon van. A hője nem ment le (38 és 37,5 között mozog kb 2 hete), folyása továbbra is visszafogottan van és átlátszó, kedve jó, de nem vackol. Csak pihen. 7 kiskutya van benne, az Uh szerint és a tapasztalatom az, hogy ennyi kölyökkel már beindul a szülés a 60. napon. Kicsit kikészít a dolog és nehéz várni. Túl aggódom vagy túl aggódom? :) Valakinek hasonló tapasztalat, ötlet?
2009. szept. 24. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Csak nem egy híres tenyésztő van itt? :) Vagy csak hajrá szaporítók? :D

Na mindegy... Az én kutyám egy héttel később szülte a 3 kölykét, előtte még sétált, játszott, aztán gondolt egyet és kapart kettőt erre bevittem a helyére, és megszült. Ennyi. Na persze ő egy egészséges pásztorkutya. Nem tudom neked milyen van. A hőjét meg nem méregettem soha egyiknek sem, baromség evvel piszkálni szegényt. Ha baj van azt nem a hőjéből látod, és az esetek többségében azért nem séta közben potyognak ki belőle, szóval időben észre veszed. Különben is a terhesség kb 63 nap. De ha ennyire aggódsz akkor vidd az rovsodhoz vissza, ha tisztességes kutyás vagy és nem szaporító akkor ez már jusson eszedbe.

2009. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Egy tenyésztőnek ilyen esetben az az ötlete támad, hogy felhívja az orvost, esetleg ki is hívja. A szaporítók ilyenkor a hiányos tudásukkal a még náluk is hülyébbeket kérdezik anonim internetes oldalakon. Holott a kutyájuk egészségéről van szó. Bár az egészségét amúgy is veszélyezteti az elletés. Szóval, te melyik vagy?


A kérdésre a válaszom: Az a véleményem, hogy ilyenkor az orvossal kell konzultálni a problémáról!

2009. szept. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szaporító :) Meg lehet nyugodni. Nem ez az első almom , van tapasztalatom, túlhordással kapcsolatban viszont még nem találkoztam. Konzultáltam állatorvossal, azt mondta, hogy várjak. Csak pont ez a nehéz. A kutya semmi olyan jelet nem mutat, hogy probléma lenne, csak én aggódós vagyok.
2009. szept. 24. 14:21
 4/11 anonim válasza:
75%

Nem vagyok túl tapasztalt a témában, mert egyszer fiatal a kutyánk, utána ivartalanították. Akkor azonban alaposan utánaolvastam a dolgoknak: attól is függ, hogy hány napra jönnek a kölykök, hogy milyen testű a kutya. De általában 58 és 71 nap között, ebbe még simán belefértek :-)

A mi kutyánk a fialás napján délelőtt még boldogan ugrált a kerítés mentén és du-n kettőre megvoltak a kölykök. Szerintem ne parázz, nem lesz semmi baj!

2009. szept. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Középtermetű kutyáról van szó, neki ez az első ellése. Ennél a fajtánál jellemző, hogy a 60. nap környékén kezdődik a szülés, illetve nagyobb alomnál kicsit hamarabb. Vélhetően nem volt még időben az első fedezéseknél, de az utolsóhoz képest már itt az ideje, hogy neki kezdjen.

Köszönöm a válaszod, próbálok nyugton maradni és várni, főleg, hogy semmi aggasztó jel nincs.

2009. szept. 24. 15:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

MAgad írtad, hogy az utolsó fedezés 61 napja volt, így simán beleér még a 63 napba.

Nem kötözködésből írom, de általában a fedezést 2X szokták ismételni, 2 nap külömbséggel.

Úgy látszik, Te nagyon biztosra akartál menni azzal az 5 fedezéssel.

Viszont ha megfogant az elsőnél, és az utolsónál is, akkor a picik fejlődésében nagy külömségek lehetnek.

A nagy alomszám is arra utal, hogy nemcsak egy fedezés volt sikeres.

A kutyák peteérése folyamatos ugyanis, több napíg tart.

Valószínű, hogy ez az oka a szülés kitolódásának, nem mindegyik kölyök érett.

Első ellésnél 7 kutya az sok egy tapasztalatlan kuytusnak, valószínű a teje se lesz elég, a szülésnél is nagyon kell majd figyelni, nehogy elpusztuljanak a kiskutyuk.

Írj majd, mi lett, kíváncsi vagyok nagyon.

Üdv.

2009. szept. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem holnapra meglesz! a vizslánk 62. napra szült 7 kölyköt. előtte nem vackolt, nem látszott rajta semmi.
2009. szept. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ja, és a vizslánk egyszer szült, elsőre lett 7 kölyke, mindet szoptatta, semmi baja nem volt. többet nem is lettek kölykei, nem vagyok szaporító és nem tudom minek riogatni az embert, és miért lenne sok elsőre a 7. ez fajta függő!
2009. szept. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, biztosra akartam menni, így annyiszor engedtem rá a kanom amennyiszer akarta. Így 5 napon át, napi 1x volt összeragadás.A korábbiakban kisebb alom számunk volt, a maximum 5 volt.Engem is meglepett a nagy létszám.Fel vagyok készülve magára az ellésre , nem egy szülést vezettem már le sikeresen. Tudom mi a dolgom. Továbbra is mérem a hőmérsékletét, ezt fontosnak tartom, mert ha nem csökken hanem feljebb megy akkor az problémára utal. 37,9 volt neki most is, tehát nem csökken egyelőre.Köszönöm annak aki nem támad hanem normálisan válaszol. Természetesen szólok ha van valami fejlemény.
2009. szept. 25. 00:17
 10/11 A kérdező kommentje:
Tegnap megszülettek a babák. Mindenki jól van. Hosszú vajúdás után , fél óránként jöttek a picik. :)
2009. szept. 27. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!