Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő után lehet érzékeln...

Mennyi idő után lehet érzékelni a kutya iskola hatását a kutyán?

Figyelt kérdés

egyenlőre még csak terápiára járunk, mert a kutyám más nagytestű kanokkal agresszív, de a suliban meg úgy viselkedik mint egy kis angyal. Holnap lesz az utolsó ilyen terápiás foglalkozásunk, május elejétől meg kezdjük a kutya sulit aztán hiszem 5 hetes a suli kb.

Olyan problémáink vannak h nem tudom vissza hívni, hogy nagyon domináns és ő érzi magát falkavezérnek, ha valami érdekes illat van akkor elekzd húzni, és nem tudom pl erdőbe szabadon engedni mert félek h neki megy a többi kutyának. Csak a nyugodt kutyikkal jön ki. Az lenne a kérdésem h mennyi idő amíg elfogom tudni engedni az erdőben végre anélkül h a pulzusom az egekbe lenne?



2013. ápr. 18. 10:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az, hogy milyen rászólás a jó, függ a helyzettől is (mennyire vonzó, amiről le akarod tiltani), a kutya alap érzékenységétől (bulldog nem egy törékeny lelkületű kutya) és a gazda kisugárzásától.
2013. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy utcán is merj rászólni a kutyára (pláne hogy ott ötször annyi izgalmas dolog van számára, mint otthon). Bennem is voltak bőven ilyen félszek, de pl. az én kutyám egy halk-visszafogott nemszabadra semmit sem reagál (sőt..). Kénytelen voltam beletanulni a magabiztos rákiáltásra akkor is, amikor az utcán furcsán néznek emiatt, mert pl. egyedül ezzel tudtam a minden-szemetet-feleszik problémát megoldani.

A suli hatása tényleg nagyban függ attól, hogy sulin kívül mennyit gyakoroltok. Nekem pl. először nagy fejlődés volt, aztán éles visszaesés, mert a kutyából a tanfolyam közepén előjött a kamaszos dac, én pedig nem kezeltem ezt jól, bizonytalankodtam, stb. Mostanra egész jól vagyunk, de nekünk ehhez kötődési tréning is kellett és nagyon sok türelem (és még gondolom, jó sok kell majd a továbbiakban is).

2013. ápr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha nem vagy biztos magadban, akkor egy 5-10 méteres hosszú póráz csodákat tud tenni, mivel tudod, hogy a kutya felett van hatalmad és nem tud eltűnni :)
2013. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
szoktam 3 pórázt is össze kötni :) tényleg ad egy biztonság érzetet. Tegnap fura volt, este 10 fele levittem még sétálni 1 órát. Imád "éjszaka" a sötétben nyomulni , ilyenkor van a "vadászati" időszak. Abban reménykedik minden alkalommal, hogy elfogunk egy macskát, vagy egy madarat :) persze ilyenkor húz ám a pórázon mikor meg lát valamit. De nem is ez a lényeg. mikor mentünk már haza felé, (nem forgalmas helyen lakunk), úgy voltam vele h ledobom a földre a porázt, jöjjön láb mellett mellettem. És lááám... jött szorosan a lábamnál, mikor picit előrébb ment annyit mondtam h csitt, vagy h héj, egyből tudta h lekell lassítani. ÉS így sétáltunk még bent otthon a parkban is. hál isten macska nem votl a láthatáron. De miért van az pl h póráz nélkül jön mellettem szépen, pórázzal nem annyira???
2013. ápr. 19. 08:37
 15/18 anonim ***** válasza:
Póráz nélkül az ember jobban összpontosít, hogy az akaratával tartsa maga mellett a kutyát. Ehhez képest a póráz zavaró tényezőként jelenik meg közted és a kutya között. Az én kutyáim is szebben mennek póráz nélkül "laza pórázon", mint pórázzal. xD De azért, ilyenkor figyelni kell, hogy egy macskára rá ne cuppanjon. Persze, van, hogy az ember kellemesen csalódik...
2013. ápr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Jah, de amúgy nekem csak most esik le, alapfokú tanfolyamtól ne várjál sokat ilyen tekintetbe.. Sokat segít de rengetek otthoni gyakorlásra van szükség, és inkább a középfokú tanfolyam foglalkozik a kutya helyes "korlátozásával" amire neked van szükséged.


Amúgy 7hetes egy tanfolyam.

2013. ápr. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak, a középfokú sem fog olyan nagy változást hozni. Ami nagy változást fog hozni, az a tudás, amit a kezedbe adnak, és az önálló problémamegoldóképesség, amire képes leszel ennek a tudásnak a birtokában. Én kijártam az alap- és a középfokot, de egyik sem hozott azonnal látványos változást. Viszont szépen lassan egyre több helyzetre ki tudom magamtól találni, hogy mit kéne csinálni, és általában bejön. Képes vagyok felismerni a saját hibáimat, és korrigálni azokat. Ez főleg az ideiglenes kutyámon mutatkozik meg, akinek 2 hét után már elég egy rászólás, és nyargal felém, míg az első kutyám két hét után teljesen semmibe vett anno.
2013. ápr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Sokat segítettek. Én remélem, hogy megfogom tudni tanulni, hogy hogyan bánjak a kutyámmal. Sajnos tényleg nem egy érzékeny tipus, lehet vele kiabálni, ő nem fog megsértődni attól... úgyh továbbra is gyakorolunk, pénteken kaptam egy 10 méteres nyomkövető pórázt az oktatótól, legalább erdőbe "eltudom" így engedni és könnyebb gyakorolni a behívást.
2013. ápr. 22. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!