Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát ugye pórázzal lehet...

Kutyát ugye pórázzal lehet csak vezetni! De szájkosárral mi van? Az is kell ha én emberek közé viszem?

Figyelt kérdés
pl teszem azt én elmegyek a városba vele sétálni ! kell szájkosár ? mit ír elő a törvény ? ha nem kell és a másik embert megkapja a kutyám akkor mi van ?
2013. ápr. 18. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szájkosár, csak tömegközlekedési eszközökön kötelező, meg az agresszív kutyákra. Ha nem vérengző fenevad a kutyád, de tudod róla, hogy könnyen megkaphat bárkit, akkor inkább érdemes rárakni és megelőzni a bajt.
2013. ápr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és mi van akkor ha a kutyám szelíd , de akad egy vadbarom aki mondjuk felé rúg és megkapja ? nyilván egy egészséges kutya se tűri el hogy egy idegen felé rúgjon vagy megrúgja
2013. ápr. 18. 18:06
 3/5 zsuzsabazsa ***** válasza:

Figyel oda ne legyen rá alkalom.

Szerencsére ritka aki szándékosan provokálja a kutyát.

Esetleg a részegek de azt te is látod.

2013. ápr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy van hogy a szájkosár csak támadó természetű kutyának kötelező. azt meg a gazda tudja milyen a kutyája. Én úgy vagyok vele hogy ha olyan helyen járunk, ahol sok ember, például főutca vagy hasonló én felteszem rá. Egyébként amstaffom van, sokan beszólnak hogy hol a szájkosár, de elengedem a fülem mellett. Nagyon kezes kutya, de biztonság kedvéért ráadom. Amúgy mindig minden sétánál nálam van, bármi jöhet és jó ha ott van
2013. ápr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
Gondolom ismered a kutyát. Legyen nálad a sétákon, és ha úgy ítéled meg, hogy gond lehet, inkább tedd rá!
2013. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!