Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 éves tks szuka...

Van egy 2 éves tks szuka német juhászunk, és most egy 3 hónapos tks kölyök kan német juhászunk! Ivartalanítás elkerülhetetlen?

Figyelt kérdés
sokan úgy vélik hogy barbarizmus a 21dik században ivartalanítás a szájkosaras pórázvezetés mellet! Valamint olvastam egy német juhászos könyvet ott is le van írva hogy jobb inkább elzárnia tüzelő szukát! valamit eben a könyvben az is szerepel hogy az ivartalanított szuka hajlamos a petefészek gyulladásra szóval maximum a kant ivartalanítanánk. nektek mi a véleményetek meglehet oldani a szuka elzárásával! félreértés ne essék nem akarjuk őket szaporítani nem azért vettünk mellé kant csak szintén ebben a könyvben szerepelt hogy inkább két különböző neműt válasszunk mert pl 2 szuka közt jobban előfordul bunyó mint 1 szuka és 1 kan között . Szóval mi egyáltalán nem akarjuk őket szaporítani hisz az plusz gond lenne meg a szukát is megterhelné. de őszintén szólva ivartalanítani se szeretnénk. szal kérdésünk vélemények ? megoldható elzárással ?
2013. ápr. 19. 13:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
ja és nálunk 3 szuka van. Nagyritkán amikor túlmennek a határon egymással szemben, akkor egy-egy morgással elintézik, a másik tudomásul is veszi hogy hülyeséget csinál, nem szoktak bunyók lenni, ha mégis előfordult 2mp alatt leállítottam a bulit.
2013. ápr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Bazseee_ ***** válasza:
én is azon emberek közé tartozok akik hisznek benne hogy 20 év múlva már csak sírunk az ivartalanításon. nem magamat akarom fényezni de szintén német juhász tulajdonos vagyok 2nj van nálunk abból 1 szuka és 1 kan persze nincsenek ivartalanítva. Ha tüzel a szuka elzárom ( ja am nálam érdekes módon nem szökött ki a szuka a kanhoz mint ahogyan az írták pedig 6 éve megvannak) lényeg az hogy én egy paranccsal lehívom a kant a tüzelő szukáról :) ha nekem megy nem értem másnak miért nem ! ja és nem volt szaporulat :)
2013. ápr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
nem tudom, miért pontoztátok le azt, hogy kérdezzen rá a dokinál a dologra ha ivartalanítja a szukát..
2013. ápr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
ott állnak kiéhezve ? a falkába se állhat össze kedvükre egy pár szaporulatra!
2013. ápr. 20. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!