Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámban kullancs van/volt!...

A kutyámban kullancs van/volt! Lehet baja?

Figyelt kérdés
A hátánál volt 2 db amit kiszedtek de nagyon bágyadt volt akkor és most szintén az ugyhogy megnéztem és a fejénél van egy kullancs. még nem olyan nagy de én inkább nem nyúlok hozzá mert 13 éves vagyok és félek elrontanám!! állatorvoshoz meg nem tudom vinni mivel a legközelebbi is egy óra autóval és senki nincs otthon. Ha várok 6óráig mig a szüleim hazajönnek addigra nem lesz baja??:(:'(

2013. ápr. 19. 14:35
 1/5 anonim válasza:
Szerintem csak vakarózni fog! Aztán szerintem vigyétek el az állatorvoshoz, és nekünk a kutyánkba van ilyen amit azt hiszem évente csöpögtet bele az állat orvos, ilyen kullancs írtó. Szerintem nagyon jó, mert eddig még egy se volt benne!
2013. ápr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi majd érdeklődöm állatorvosnál:(
2013. ápr. 19. 14:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Este 6-ig nem lesz baja,de ha nem veszitek ki egyáltalán egyre jobban megszívja magát. Azt javasolnám, hogy orvoshoz vigyétek el. Este, kérjetek az állatorvostól Lyme kór elleni oltást, úgy tudom utólag be szokták adni ha kullancs volt a kutyában.


Advantix-t szoktam rakni a kutyánkra, a kullancs nem tud még megkapaszkodni sem a szőrén és nem tud belebújni.

2013. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké,minndenképp elvisszük,csak hogy akkor nem -e lehet baja addig. Meg még egy kérdés bocsi hogy itt,de lehetséges hogy bennem is van akkor? mert vele alszok általában(westie kutya) és ha igen hogyan tudnám átnézni a teljes testemet? pl hát stb?:( Bocsi hogy ennyire sok kérdésem van amik elég butusok de nagyon rettegek a kullancsoktól
2013. ápr. 19. 14:52
 5/5 anonim ***** válasza:

A Lyme kórnál talán nagyobb veszély a babesiosis.Az a kullancs csípése után 2-3 nappal kezdődik,bágyadt,kedvetlen,lázas a kutya.

Mindenképp érdemes megmutatni orvosnak,mert ez a betegség életveszélyes lehet.

2013. ápr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!