Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti miért tartotok kutyát?

Ti miért tartotok kutyát?

Figyelt kérdés
Alapvető kérdés, de kíváncsi vagyok és örvendenék ha megosztanátok. :)
2013. ápr. 19. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert szerettünk volna egy aranyos négylábú családtagot :) Elgondolkodtattál :D 15,5 évvel ezelőtt megláttuk ugrálni őt és a testvéreit egy nagy ház udvarán és egyből azt mondtuk hogy ő kell nekünk. (Ki volt írva hogy ajándékba elvihetők a kiskutyusok). Hazahoztuk, azóta megöregedett... Most azért tartjuk hogy az utolsó hónapjai gyönyörűek legyenek :)

Tényleg családtagként tartjuk, mert úgymond házőrzésre nem igazán volt alkalmas fiatal korában sem, de ugatni ugat és ugatott mindig szerencsére.

2013. ápr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Firestorm ***** válasza:
100%

Egyszerűen szeretek foglalkozni az állatokkal,tanítani,nevelni és szeretgetni őket.

Ők azok a lények akik feltétel nélkül szeretnek és mindig örülnek,ha haza érsz,soha nem támadnak hátba,nem hazudnak és nem szidnak le,ha valamit rosszul csinálsz.Bármikor,ha olyan a kutya sportolhatsz vele,kirándulhatsz,minden jó buliban benne van :)

Régebben a hobbym az volt,hogy ahány kóbor kutyát találtam az utcán haza vittem és addig voltak nálunk,amíg nem sikerült gazdit találnunk nekik,szerencsére mindnek lett szerető rendes gazdája.Azt hittem,hogy a legnagyobb kihívás egy Kaukázusi lesz,de Ő egy nagyra nőtt maci volt :) Viszont egy Német juhásszal megszenvedtem,nem szerette a cigányokat és rémálom volt vele a séta,ha meglátott egyet is :) Ők ketten is talált kutyák voltak,a többit nem sorolnám fel,mert holnap reggel is itt ülnék :)


Szóval egyszerűen így érzem egésznek az életem,ha van mellettem egy kutya.

2013. ápr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Három kutyám van, az elsőt 8 éve találták a gyerekeim novemberben. Pici, felfújódott hasú talán pointer keverék. Nem votam boldog tőlle, de azért maradhatot. A másodikat egy menhelyen láttuk meg nyilt napon, csontsovány agár keverék, borzasztó félénk, szonorú szemekkel, 7 éve csatlakozott hozzánk. A harmadik egy boxer kölyök a fiamé, de én is sokat foglalkozom vele. Az első idökben nem voltam jó gazda, úgy gondoltam elég negy a kert elférnek. Persze eljátszottam velük, kaptak enni, ha kellet akkor orvoshoz vittem őket.

Kb 5 éve kezdetem komolyabban venni a kutyázást. Addigra ez első kutyám már úgy döntött ő a falkavezér. Kutya suli, és minden ami ehez tartozik. Rövid idő alatt rájöttem, hogy nekem az a fajta oktatás nem kell. Elkezdtem megtanúni a kutyáimat. Mostanra én vagyok a fönök és a család minden tagja a kutyák fölött van. Mostmár nem tudom elképzelni az életem kutyák nélkűl. Az erdei séták, a leleks üdvözlések, az okos kérdő szemek nélkűl. Vagy amikor valamit tanítok nekik és végre rájönnek mit is szeretnék, szinte kibújnak a bőrükből:-)

A boxer pl vele kicsi kora ótta komolyan foglakozunk, tanítjuk. Szinte látom ahogy forognak a fejében a kerekek ahogy próbálja érteni mit akarok. Néha annyira koncentrál hogy beráncosodik a homloka, és folyik a nyála. Aztán egyszer csak kattan a gomb, rájön. Én felkiáltok, ügyes, ő meg pattog, hentereg a földön. Aztán bökdös:még, csináljuk.

Kell ennél több:-)

2013. ápr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy lassan 2,5 éves kan goldim. 3 hónaposan fogadtuk örökbe, mert a tenyésztőt baleset érte, és már nem tudott foglalkozni a kutyákkal.:( És azt gondolta, hogy a megmaradt 2 kutyust elajándékozza, de tk. nélkül. Szóval ingyen kaptuk.:) Nagyon ragaszkodó,hűséges, engedelmes kicsit félős, de ha kell megvéd!


Másik kutyám egy 8 éve szuka collie. Ő már a 3. generáció nálunk:) Nagyon domináns, de engedelmes, bátor, és nagyon védelmez engem. Gyönyörű a bundája, és nagyon szép.


Nélkülük nem tudnám elképzelni az életemet, ők az életem részei. 16/F

2013. ápr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert szeretem az álatokat és kutya melet nőttemfel mindig volt kutyánk az első saját kutyám egy keverék volt igazi utcai vegyes ő 10 éves korában pusztult el megmérgezte az eggyik kedves szomszédunk sajnos a doki nem tudot segíteni utána let egy németjuhász kutyám de adiggra aszomszéd bácsi meghalt most már akutyáim nyugodtan élhetnek :)

A németjuhászopm most 8 éves és van mellette egy keverék amit az alkoholista gazdájától menekítetünk meg éheztete és állandóan rugdosta a három hónapos keverék kutyust most ez akis keverék 5 éves :)

2013. ápr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, szerettem volna őszintén, önzetlenül csinálni valamit. És egy kutyának - vagy akármilyen állatnak - számára kellemes életet biztosítani talán ilyen dolog. Nem egy világmegváltó cselekedet, de szerintem jó. Az emberek mind haszonból vagy érdekből foglalkoznak egymással (hány anyuka mondja, hogy azért is jó, hogy gyereke van, mert az majd segít neki öreg korára). Nos, a kutyám nem fog nekem segíteni öreg koromra, mert ő sem él addig. Nem fog nekem pénzt kölcsönadni, nem fog rám főzni. Mégis számomra a legnagyobb boldogság jobbá tenni az ő életét.
2013. ápr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert ez az egyik legnagyobb öröm számomra, a kutyáim között mindig el tudom felejteni a saját gondjaimat-bajaimat, és segítenek közelebb kerülni a természethez. Nincs annál felszabadítóbb érzés, mint mikor meló vagy suli után kimegyek velük a mezőre, és semmin nem gondolkodom csak szimplán jól érezzük magunkat, hülyülünk, játszunk, tanítom őket. Nagyon sok dolgot tanulok tőlük arról, hogy mik az igazi örömök az életben.
2013. ápr. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindig is volt kutyám, aztán volt egy év ami kimaradt, egyszerűen üres volt úgy az életem, amint volt lehetőségem vettem egy kutyát. Most így visszagondolva nem is tudom, hogy bírtam ki azt az egy évet.Rá egy félévre vettem még egyet. Imádom ezt a kutyás életet. Igazi barátokat szereztem mellettük, akiknek a kutyázás szintén egy életforma. Szabadidőmben nem a szobában ülök, hanem kint vagyok az udvaron, parkban vagy kirándulunk. Látni őket játszani vagy csak nézni ahogy szaglásznak, járkálnak olyan élmény amit egy olyan ember aki nem ismeri, szereti a kutykat sosem fog megérteni.Rengeteg örömteli pillanatot, napokat, éveket szereztek nekem :) Volt egy ismerősöm akinek nincs kutyája, átjött hozzánk egy kiülős, beszélgetős estére és azt mondta, hogy annyira jó, hogy itt vannak körülöttünk a kutyák, olyan mintha a dzsungelban ülnénk és a fekete párduc járkálna mellettünk :D A nekem megszokott apró kis dolgaikat ő újdonságként,élményként élte meg, bár ha belegondolok én is úgy nézem őket akár egy kis gyerek, még ha csak egy hangot figyelnek, vagy legyet vadásznak is le.
2013. ápr. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!