Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador, Golden Retriver...

Labrador, Golden Retriver ingyen elvihető kölyökkutyát hol találok?

Figyelt kérdés

Én egy 16 éves lány vagyok. Még soha nem volt kutyám, ám most úgy adódott hogy lehet. Már keresgéltem az interneten, de sajnos eddig csak pénzért találtam. Ingyen szeretnénk elvinni. Nem muszáj, hogy fajtatiszta legyen, de ami fontos, az az, hogy Labrador vagy Golden Retriver legyen legalább az egyik szülő. Kertes házban lakunk és az utcánk végén van egy park + járok lovagolni egy héten egyszer és oda is kivinnénk futkározni, tehát jó körülmények vannak a sétához. Azonban van egy öreg (10 év körüli) cicánk.

Meg tudná szokni azt, hogy egy kutya is van a háznál?

Van erre van valami módszer, hogy összeszokjanak?

Általában egy hétre elmegy nyaralni a család Balatonra, ahol kibérelünk egy önálló házat. Le szeretnénk vinni a kutyát is.

Egy idegen környezettel mit kezd egy kutya, hogy ha mi lemegyünk fürdeni és ő egyedül marad?

A kiskutyát mikortól lehet elvinni sétálni?

Az utolsó kérdésem az, hogy mi az amit rögtön meg kell venni egy kutyának?

A fekhelyét, pórázát, nyakörvét, kutyaházát, ugye a kötelező oltások és a chip, meg a kajája. Valamit kihagytam?



2013. ápr. 20. 09:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Könyv: Jan Fennell, Tükörmódszer, Ceasar Millan... olvasgass, mindent megtudsz a kutyákról.
2013. ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Menhely vagy fajtamentők. Ott is kell fizetni, ingyen sehol nem kapsz szinte kutyát.

Nekünk egy bernáthegyi-golden keverékünk van imádom szeretem de semmi goldenes nincs benne, talán csak a vadászat és a külleme.

Amiket felsoroltál azok mind kellenek a táp mindenképp jó minőségű legyen, amit kihagytál azok talán a játékok. Azok feltétlen kellenek.

A cica két esélyes, de előbb vagy utóbb megszokja majd a kutyád, de ügyeljetek rájuk nehogy nagyon megnyúzza játék közben a kutyus.

Viheted sétàlni nyugodtan, de amég nincsenek meg az oltásai csak kevés időre és olyan helyre ahol nem nagyon járnak idegen kutyák.

Ha hozzá szoktatod az egyedülléthez nem lehet gond a nyaralónál sem, de ügyelj rá hogy a nagy melegben legyen elegendő vize. Egész napra azért ne hagyjátok ott egyedül és a biztonság kedvéért inkább a házban hagyjátok, nehogy valahol kipaszírozza magát a kerítésen.

2013. ápr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hogyha menhelyről hozok kutyát, akkor az be van már oltva, chipezve?

Még azt szeretném, hogy a konzerv mellett elfogad-e házi főzésű kosztot?

2013. ápr. 20. 10:37
 4/19 anonim ***** válasza:

Fajtamentőktől szinte mindig chippelve, oltva lehet elhozni kutyát. Elvileg menhelyről is így kéne adniuk, de hallottam már érdekeseket. Mindkét esetben valamennyit (de tényleg jelképes összeget, 5-10 ezret) kérnek, hiszen Te egy egészséges kutyát kaptál tőlük, pedig amikor befogták őket, gondolom nem ilyen állapotban voltak, szóval állatorvos törődött velük.

A házikoszt szoktatás kérdése, majd kérdezz meg egy állatorvost, vagy a menhelyi gondozókat, hogy mi milyen arányban legyen az ételében.

2013. ápr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. :)
2013. ápr. 20. 12:54
 6/19 anonim ***** válasza:

A macsekkal legkönnyebb kiskutyát összeszoktatni, felügyelet nélkül azonban ne hagyjátok őket az elején, csak ha már haverok.

Módszerről nem tudok, csak fokozatosság, meg talán, hogy jó dolgok történjenek vele a másik közelében, akár együtt kapjanak enni. Jól ellesz, ha lefárasztjátok mielőtt elmentek (Balaton), felfedezi az új környezetet. A kiskutyát az összes oltás megkapása után, ez ideális esetben olyan 12-14 hetes kor lehet vinni sétálni. Fekhelyet nem biztos, hogy kell venni, főleg a bundásabb kutyák szeretik a hideg földet, mert hűsíti őket, de pl láttam hűthető fekhelyet, én azon gondolkodom.

Kihagytad a tálkát, a bolha és kullancs elleni védelmet, a bilétát (neve és a tielérhetőségetek), játékok ugye(legyen valami interaktívabb is). Kutyakefe (hosszú szőrű kutyáknál, akiket kell fésülni már az elején hozzá kell szokniuk). Később a sétához kakiszedő zacskó és jutalomfalattartó.

2013. ápr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Milyen csontot lehet neki adni, mert állítólag a csirke csontot nem eheti?

Milyen húst lehet neki adni, és nyersen vagy főve?

2013. ápr. 20. 15:25
 8/19 anonim ***** válasza:
Így van, a csirkecsont szilánkosan törik, azt tilos adni. Marhalábszár csontot, ami jó masszív és sokáig tart elrágni, azt adhatsz. Húst elvileg lehet nyersen is adni (bár én inkább megfőznék mindent...), a disznót viszont tilos nyersen adni, mert abban elszaporodhat valami baktérium.
2013. ápr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm. :)
2013. ápr. 20. 18:52
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha akarsz neki tuti rágókát, akkor a bikacsököt vagy a malacorrot mondanám.
2013. ápr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!