Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador, Golden Retriver...

Labrador, Golden Retriver ingyen elvihető kölyökkutyát hol találok?

Figyelt kérdés

Én egy 16 éves lány vagyok. Még soha nem volt kutyám, ám most úgy adódott hogy lehet. Már keresgéltem az interneten, de sajnos eddig csak pénzért találtam. Ingyen szeretnénk elvinni. Nem muszáj, hogy fajtatiszta legyen, de ami fontos, az az, hogy Labrador vagy Golden Retriver legyen legalább az egyik szülő. Kertes házban lakunk és az utcánk végén van egy park + járok lovagolni egy héten egyszer és oda is kivinnénk futkározni, tehát jó körülmények vannak a sétához. Azonban van egy öreg (10 év körüli) cicánk.

Meg tudná szokni azt, hogy egy kutya is van a háznál?

Van erre van valami módszer, hogy összeszokjanak?

Általában egy hétre elmegy nyaralni a család Balatonra, ahol kibérelünk egy önálló házat. Le szeretnénk vinni a kutyát is.

Egy idegen környezettel mit kezd egy kutya, hogy ha mi lemegyünk fürdeni és ő egyedül marad?

A kiskutyát mikortól lehet elvinni sétálni?

Az utolsó kérdésem az, hogy mi az amit rögtön meg kell venni egy kutyának?

A fekhelyét, pórázát, nyakörvét, kutyaházát, ugye a kötelező oltások és a chip, meg a kajája. Valamit kihagytam?



2013. ápr. 20. 09:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

És a kiskutyát mennyi időre kell az elején elvinni sétálni? Mert azt tudom, hogy először egy keveset.

Amikor kicsit nagyobb és mondjuk először engedem el, akkor nem fog elszaladni?

2013. ápr. 21. 09:00
 12/19 anonim ***** válasza:
Szia! Én kb. 2 hónapos korától vittem sétálni. (labim van) Nem vittem túl nagy sétára, mert tavaly júliusban volt és hát elég meleg volt még estefelé is. Lakott területen belül én sosem engedem, hogy futkozzon, pedig nagyon jól nevelt, intelligens kutyus. Ha réten vagyunk vagy töltésen akkor elengedem, de ha már látok egy másik kutyát, akkor rögtön ráteszem a pórázt, nem azért mert bántaná, hanem mert itt ahol lakom nem szeretik túlzottan, ha vki póráz nélkül sétáltat kutyát..
2013. ápr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Igen nálunk a parkban se lehet elvileg de mindenki elengedi futkározni.

Esetleg tudtok valamilyen oldalt ahol Labrador vagy Golden Retriver keverék kölyökkutyákat lehet ingyen elvinni? :)

Én sajnos tegnap egész nap nézegettem, amit találtam azt meg már elvitték. :( Zsömle színű szukát szeretnénk. 2-3-4 hónaposat.

2013. ápr. 21. 11:55
 14/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező !


Állatmenhelyen nézz körül , ott 100% hogy találsz olyat ami tetszik Neked !:)

A cicákat nagyon nem tolerálják , sőt ha lehet széttépik őket ! Ez elég nagy probléma lehet ! Van egy kis esély hogy megszokják egymást,csak a macskák sem bírják a kutyákat ! Tehát oda-vissza meg van ez az utálat sajnos!

Módszer nincs rá , SEMMI ! Az viszont nagyon jó hogy ilyen sok helyre el tudod vinni a kutyát sétálni , nagyon jó hatással van rá a sok új hely , az új szagok....

Az új helyeket gyorsan megszokja , csak néha túlságosan is magukénak érzik a területet !!Szétrágnak mindent amit elérnek összepisilnek,ürülékeznek mindent(a kanok főleg , mindent össze vissza pisilnek,a szukák meg ha éppen tüzelnek mindent összevéreznek)!!

"Mit kell rögtön megvenni a kutyának?"

Igen , nagyon rengeteg dolgot kihagytál ami kelleni fog még!!Pl.:kutyasampon.És most csak egyet írtam le a millió dologból ami kellhet még.Ha beteg gyógyszer kell,na meg persze előtte kutyadokihoz kell vinni hogy megállapítsa mi a baja!!Úgy hogy még hozzá sem nyúlt a kutyához,csak megnézte , min.:5000ft! Ha kell röntgen az még 15.000ft! Ha kell gyógyszer az min 5000ft! Ezekbe is gondoljatok bele , ne csak a kajába , meg a cuki nyakörvbe.....

Ha nagyon harapós vérmes lesz (kívánom hogy ne)kutyasuli,az alkalmanként 2500ft!Abból min.15 alkalom kell.Az máris 37.500ft!!Szóval nagyon gondoljátok át ezeket is!!Nekem két fajtatiszta labradorom van , rájuk sokszor havonta 15000-et is költök,mondjuk Eukanubát esznek!!

Remélem egy szép, egészséges kutyát kapsz!!

Sok sikert kívánok Neked!

2013. ápr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. ápr. 21. 14:48
 16/19 anonim ***** válasza:
Expresszen, vaterán, apródon, jófogáson, ebadtán, vagy csak írd be a google-ba, és az oldalakon amit kiadott keresgélhetsz. Keverék kölyköket pár nap, max 2 hét alatt találsz, ha idősebb kutya is jó, akár még fajtatisztát is találhatsz. Jól nézzétek meg, honnan, és milyen kutyát visztek haza, mert az olcsó kutya, drága kutya (is lehet). Sajnos tapasztaltam a saját bőrömön.
2013. ápr. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. ápr. 24. 14:03
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem itt mindenképp érdemes körbenézni:

[link]

Bár az itteni kutyák többsége már felnőtt, de ők ismerik a kutyákat, biztosan azt kapod, amire számítasz, és hasznos tanácsokkal is el tudnak látni. Express-ről, meg hasonló helyekről semmiképp se vegyél kutyát, drágábban fog kijönni később az állatorvos, mintha egy minőségi tenyésztőtől vettél volna.

Az meg hülyeség, hogy macskával nem lehet összeszoktatni. Nekünk két labink van, és mindkettő imádja a macskát, és a macska is szereti őket. Egy 10 év körüli macskát már nehezebb hozzászoktatni egy kutyához, de a kutyának mindenképp meg lehet azt tanítani, hogy a macskát ne bántsa (vagy legalább, hogy a saját macskát ne).

Valamelyik válaszban olvastam a samponról. Labradorok esetében a samponnal fürdetés kifejezetten nem tesz jót a szőrnek, ha nagyon koszos, a legjobb elvinni egy tisztább vizű tóhoz (ahol lehet kutyát fürdetni), és ott megúsztatni egy kicsit.

Balatonnal kapcsolatban meg csak annyi, hogy azt csak akkor fogod tudni, hogy leviheted-e, ha már meglesz a kutyus. Labradorok általában kifejezetten jól viselik a környezetváltozást, sőt valószínűleg örülni is fog neki, hogy veletek nyaralhat. Azt sokkal nehezebben viselik, ha otthon hagyják őket. Arra viszont nagyon figyeljetek, hogy ott, ahova mentek a kerítés jól meg legyen csinálva.


Szerintem mielőtt bevállalsz egy kutyát, mindenképp olvass előtte még sokat a fajtáról, kutyanevelésről és tartásról. Ez nem egy olyan döntés, ami pár nap alatt születik, egy kiskutyára alaposan fel kell készülni. Inkább keresgélj minél többet,mire rátalálsz az "igazi"-ra, minthogy az első menhelyről elvigyél egy kutyát csak hogy legyen.

2013. máj. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Miss Cute válasza:
a mi labradorunkat is menhelyről hoztuk ingyen és fél a macskáktòl:D
2013. júl. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!