Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rángatják ennyire a...

Miért rángatják ennyire a kutyákat egy kiállításon?

Figyelt kérdés
Most néztem az idei Crufts-ot, ami ugye egy elég hatalmas show. És hát gyakorlatilag az összes kutyát úgy kellet rángatni, húzni maguk után, vagy vissztartani, alig tudtak egyenesen menni, vagy a figurákat megcsinálni, beállni sem tudtak rendesen, ott is teljesen durván bántak velük, rángatták a farkuk, a szakálluk. Sokon egyértelműen látszott utálja az egészet és retteg... És ezek már nyertes kutyák voltak. Én nem értek a kiállításokhoz, azért vagyok kiváncsi, hogy ez normális? Mert logikát nem látok benne.

2013. ápr. 20. 13:28
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
51%

Kedves utolsó: azok a kutyák több figyelmet kapnak mint bárki más!

Én is rendszeres kiállító vagyok, és tudom mennyit költök illetve mennyit foglalkozok a kutyáimmal, hogy sikeresek legyenek! Ha ketrecet látnak örülnek és maguktól kényszerítés nélkül örömmel ugranak bele !

2013. ápr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Én is írtam, hogy nem fáj neki. De szerintem jóérzésű ember akkor sem bánik így a kutyával. Olyan rideg. Most nem hiszem hogy sok baja lesz ha rendesen emelik fel. Sok még a bírótól is félt és mégis bejutott a magasabb szintekre.
2013. ápr. 20. 21:51
 13/28 anonim ***** válasza:
48%

Hát az én kutyáim is sok figyelmet kapnak,ennek ellenére nem mennek be egy szűk ketrecbe.Ennél jóval több eszük van.És ugyan ne mondd már,hogy a kutya élvezi a ketrecet mondjuk 40 fok melegben,órákig bezárva.Jártam már jópár kiállításon,láttam,hogy milyen baromi jó nekik a ketrecben.

Sok kiállítási kutya csak akkor kap figyelmet,ha épp egy versenyre cipelik.Gondolok itt főleg a híres nagy tenyésztők kutyáira.Egyéb időszakban meg marad egész nap a kennel.Dolgoztam pár ilyen híres luxus tenyészetben,tudnék mesélni arról,hogy pl.egy hétköznap mennyi figyelem jut egy kutyára.

2013. ápr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

De fogd már fel hogy a boxot szeretik a kutyák, az enyémeknek is az az első dolga miután felállítottam hogy bele menjen, és képzeld sokszor még az ajtaját sem kell becsuknom, mert NEM AKAR KIJÖNNI belőle, mert igen is nem szereti az embereket.

És persze lehet mesélni, mert nem mindenki tartja családtagként a kutyákat, de ez nagyon minimális, valamint az sem mindegy hogy milyen fajtát tartasz, mert több mint valószínű hogy ha Moszkvai őrkutyát, Kaukázusi juhászt stb tenyésztesz nem biztos hogy a lakásban fogod tartani mint monjuk a yorkikat, van a mopszokat.

Amúgy meg a kutyát farkánál nyakánál felemelni kevésbé rossz neki mint az ha a mellkasa alá nyúlsz, sokkal gyorsabb praktikusabb stb....

De kicsit olyan mintha a falnak beszélnék....

2013. ápr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
90%

Az baj,hogy a kutya nem szereti az embereket.

Gyere el és próbáld az én bullterrierjeimet ketrecbe tuszkolni :)

Sokkal jobban szeretnek az emberek körül lenni.

2013. ápr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
75%

Miért lenne baj ha nem szereti az embereket, nem minden fajtánál standard az hogy körül ugrálja az embereket. Sőt vannak kifejezetten egy gazdás kutyák akik ha oda mész hozzájuk még a fejüket is elfordítják, látszik hogy ismered a kutyafajtákat.

Meg azért azt is megnézném, hogy a te kutyád mondjuk 1000-1500 ember között hangzavarba, rengeteg kutya között is olyan szívesen ugrálna e szabadon, és nem vágyna e nyugira egy boxban ahol pihenhet minden háborgatás nélkül.

2013. ápr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Párszor kivittem őket kiállításokra,mikor nézőként kimentem,és elég sokáig ott voltunk.Semmi bajuk nem volt,mindenkivel,kutyával és emberekkel egyformán barátságosak voltak.Egyszerűen imádnak minden embert és a többi kutyát,azért érzik jól magukat ilyen helyen is.Vagy pl.az állatvédő felvonuláson minden évben kint voltunk.Kutyák,emberek forgalom meg rengeteg olyan állatka,amikkel nem is találkoztak addig.Egy ideges vagy rossz mozdulatuk nem volt.Ezt hívják úgy,hogy szocializáció.Az igaz viszont,ha beimádkoznád őket valahogy egy ketrecbe,azt azonnal lebontanák.Nem is oda valók.

És lehet,hogy a kutyád jól érzi magát a szűk ketrecben,de erősen kétlem,hogy a kiállításra kihurcolt minden kutyának baromi nagy öröm.

2013. ápr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
32%

Honnét szeded ezt a szűk ketrec szöveget? Meg tudod mi a ketrec és a box között a különbség? :D De mindegy úgy sem látod meg a lényegét annak amit mondok, mert mint az is kiderült a kutyák fajta jellegivel sem vagy tisztában.

A másik meg hogy te kimész a kutyáddal nézőként az az jelenti, hogy nem indultál el vele hajnalban, nem volt fürdetés előző nap, esetlegesen másnap már te ott sem leszel, mondjuk egy 2 napos kiállítás esetén. Persze hogy kibírja a kutyád azt hogy 4-5órát kint vagy, úgy hogy neki nem kell semmit sem csinálnia, nem kell egy nap többször teljesíteni. Valamint had találjam ki haza értek és utána kidől a kutyád és alszik. Valamint azzal a kutyával is idegileg baj van amelyik nem tud a fenekén megülni, vagy elfeküdni.

2013. ápr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Akkor a tiéddel is.Mármint ha tényleg órákig gubbaszt boldogan egy ketrecben.

Ja és elfelejtettem írni,hogy munkakutyaversenyre is jártunk évekig,ahol ugye "kicsit"több a követelmény,mint egy kiállítási ringben 5 percig.Jártunk bemutatókra is.A kutyáim emellett még dolgoztak is velem,évekig voltam kutyás őr.

2013. ápr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Hm látom jól elvagytok... Amúgy hozzáteszem, a kutyákon sem nagyon láttam érzelmeket, legtöbb még akkor sem nagyon reagált amikor a gazdája megdicsérte mert nyert... Én nem vagyok a kiállítások ellen de nem tudom miért nem lehet kicsit barátságosabban művelni.
2013. ápr. 21. 14:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!