Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rángatják ennyire a...

Miért rángatják ennyire a kutyákat egy kiállításon?

Figyelt kérdés
Most néztem az idei Crufts-ot, ami ugye egy elég hatalmas show. És hát gyakorlatilag az összes kutyát úgy kellet rángatni, húzni maguk után, vagy vissztartani, alig tudtak egyenesen menni, vagy a figurákat megcsinálni, beállni sem tudtak rendesen, ott is teljesen durván bántak velük, rángatták a farkuk, a szakálluk. Sokon egyértelműen látszott utálja az egészet és retteg... És ezek már nyertes kutyák voltak. Én nem értek a kiállításokhoz, azért vagyok kiváncsi, hogy ez normális? Mert logikát nem látok benne.

2013. ápr. 20. 13:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim is simán a ketrecet választják ( boxot ) a kiállításon ! nekik ott nyugalom van és tényleg szeretik. Ha meglátják a készülődést, hogy veszem elő a boxot teljesen be vannak sózva! A munka az teljesen más mikor én jártam eszembe sem jutott volna betenni előtte, közbe. Ott mások a követelmények és másképp kell teljesíteni. Ott mondjuk egy földig érő nyelvű kutya simán elmegy, még a kiállításon nem szép látvány! A munka az munka a kiállítás meg show nem szabad keverni a kettőt!
2013. ápr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Mutatok neketek egy képet az egyik kedvenc blogomból, ez az érzelem menetes kutya és handler nem? [link]

Teszem azt hozzá, hogy a blog alapján elég jók, a kutyáik.

Jah itt a blog is lássátok: [link] (Amúgy az egyik kedvenc kutyafajtám, egyszer én is szeretnék)


Amúgy miért lenne az baj hogy a kutya elfekszik a boxban és alszik, nem gubbaszt ALSZIK, kényelmesen nyugodtan mindenféle zavaró környezeti tényező után. És valóban a munka verseny más mint a show, ahogy nyilván más megint egy vadász vizsga is, ahol addig van ott az ember amíg kell, és nincs holt idő, mint egy kiállításon.

2013. ápr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én semmi különlegeset nem látok, csak hogy néz egymásra egy kutya és egy lány. Amúgy meg azért mert egyvalaki nem olyan rideg, még nem jelenti azt, hogy amit én láttam, nem létezik. Én a sportokat pártolom, mégsem mondom azt, hogy ott mindenki tökéletes és szent.
2013. ápr. 21. 16:54
 24/28 A kérdező kommentje:
Mellesleg az angolján még van mit javítani a blogolónak, az tuti...
2013. ápr. 21. 16:56
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
A kiállításon is vannak olyan emberek akiknek kutyát nem adnék a kezébe de azért lássuk be ez a munkakutyázásban is így van! Ott sem mindegy, hogy a kutya szívesen dolgozik, vagy kényszerrel mert muszáj. Ez a kiállításokon is pont így van!
2013. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
9%
Ebből látszik kedves kérdező, hogy nem ismered fel a kutyák érzelmeit és kifejezéseit, de részemről téma lezárva.
2013. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Akkor is ez egy olyan církusz, mint a szépségverseny....
2013. ápr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
A boxot és a ketrecet igen is szeretheti a kutya, persze ez szoktatás és tartás kérdése, de a kutyák többsége szerintem szereti és nem csak rendezvényen,de otthon is benne alszanak.Olyan mint egy kutyaház, csak benti változat és a kutyaházra sem hallottam még senkit sem mondani,hogy kínzás, vagy szegény kutya. Különbség csak annyi, hogy a boxokat be is lehet zárni. A letakarás meg arra szolgál, hogy a külső környezetet tompítsa és nyugodtabban legyen. Csak megfelelően kell használni és a kutya jól érzi benne magát. Utálom, amikor a buszon, vagy amikor belemegy a kutyám mondják, hogy szegény. Nem értem miért, sokkal nyugodtabban utazik és nem tapossák agyon, mert rengeteg ember nem is néz a lába elé...
2013. ápr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!