Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs esetén teendők?

Kullancs esetén teendők?

Figyelt kérdés

Ma kutyasuliból hazajövet találtam a kutyában kullancsot, kiszedtük csipesszel, most készülök fertőtleníteni Betadine-nal.

Egyéb teendő van vele? Orvoshoz vigyem el? Mire figyeljek? Illetve: 8-án csepegtettem be spot onnal a kutyát, elvileg még hatnia kellett volna; két napja megfürdettük, gondolom az zavart bele a dologba. Rátehetem a következőt ma?


2013. ápr. 21. 15:09
 1/6 Horváth Zsolt Levi válasza:
2013. ápr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fürdetésnek már nem kellene számítania ennyi idő után. A kullancs be volt fúródva? megszívta magát már?A spot mellett a befúródott kullancs megdöglik, pici marad. Figyeld a kutyádat és a fertőzés jeleinél azonnal orvos. A jellegzetes tünetekről olvashatsz a neten .
2013. ápr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Befúródott és már elkezdte megszívni magát. Az állatorvosom szerint a spot on arra jó, hogy 20 kullancs helyett 3 menjen a kutyába... Eddig sosem volt benne:/
2013. ápr. 21. 16:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs egyetlen szernek sem 100 %-os védettsége sajnos. Aki nagyon fertőzött helyen él, jár a kutyájával, már dupla védelmet használ. Pl nyakörv és spot a tavaszi és az őszi időszakban. Nyáron, a kánikulában nem annyira aktívak a kullancsok.Bágyadtság, nem evés, netán hányás, sötétedő vizelet, láz a fertőzés jelei. Kb két hétig bármikor előjöhet.
2013. ápr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, figyelem a kutyát, remélem, semmi sem lesz!
2013. ápr. 22. 20:56
 6/6 anonim válasza:

[link]


Érdemes tudni

tegnap 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!