Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs a bordeaux-i dogban?

Kullancs a bordeaux-i dogban?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kan bordeauxi dogom. Most figyeltem, hogy egy nagy szürke dudor van az oldalán, kintebb mint a szőre. Kullancsnak gondolom, de nem mertem jobban megnézni. Imádom a kutyámat, de félek tőle :/ Hogyan lehetne belőle kiszedni? Állatorvoshoz nem vihetem, mert nincs beoltva még és chipje sincs :(
2013. ápr. 20. 16:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az istenit!!! Miért nincs se oltva se chipezve?????
2013. ápr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az anyagi vonzat miatt semmi másért.. de nem ezt kérdeztem..
2013. ápr. 20. 16:30
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát először is,talán most vidd el,chippeltesd be és oltsd be.

Másodszor,ha ez megvan,ott kiszedik a kullancsot.

B) változat,amennyiben nem viszed el(gondolom így lesz),akkor fogj egy kullancs csipeszt,ha ez nincs,akkor szemöldök csipeszt,a szőrt próbáld minél jobban félrefésülni és a tövénél csípd meg a kullancsot és egy csavarással húzd ki.

Ha ez megvan,akkor is elmennék orvoshoz,nehogy babéziás legyen a kullancs és lefertőzze a kutyát,mert a babézia bizony nem 2 ft-os gyógyulással jár és komolyabb baja is lehet belőle.Legrosszabb esetben belehalhat.

2013. ápr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Minek van kutyád egyáltalán, ha se oltva, se chipezve nincs. Most meg nem szeded ki belőle a kulancsot mert félsz. Tényleg rohadtúl szeretheted szegény állatot. Most mit vár mit mondjunk? Keres neki egy olyan gazdit aki tényleg szereti és gondoskodik rólla.

Mondanám hogy odamegyek és kiveszem a kulancsot, csak az a gond nem tudom hol laksz. Meg az is benne van hogy valószínűleg felpofoználak, a kutyádat meg elhoznám.

2013. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Merre laksz??ismerek egy olcsó dokit..

privibe írj és megadom a címét..megmondom mennyiért csinálta nekünk az oltást és a chipet elájulsz :)

2013. ápr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Valószínűleg marhára nem érdekel, hogy mit gondolsz rólam. De egy cseppet sem. Ha nem lenne fontos a kutyám, akkor minden bizonnyal a kullancsot is leszarnám, hagy dögöljön csak bele. Az első oltásait megkapta, csak a soron következő utolsót nem. Meg fogja azt is, ha lesz rá pénz. Amikor oltva volt, a chip sem volt még kötelező, azóta pedig nem volt dokinál. Ennyi. De még mindig nem ezt kérdeztem, hanem hogy hogyan szedjem ki. A másodiknak köszönöm.
2013. ápr. 20. 16:45
 7/16 sippara ***** válasza:
100%
És nincs napi tíz forintod a kutyára? KB ennyit kellett volna félretenni, hogy augusztus elejétől (mert azóta folyt a csapból is, hogy kötelező lesz a chip) mostanáig összegyűljön a chip ára - emellett hozzáérni sem mersz. Ebből mind-mind krisrálytisztán látszik, hogy mennyire "szereted" a kutyádat. Keresd neki másik gazdát.
2013. ápr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Firestorm ***** válasza:

Hát ha meg van összes oltása kivéve a kötelező mostani veszettség elleni nem fog magyarázni a doki...

Chip miatt sem fog,csak ígérd meg neki,hogy pótlod amilyen gyorsan csak tudod,csak most nem úgy állsz anyagilag.

Hidd el tényleg jó dolog a chip!

Gyűjtögess rá a kutyával meg irány az orvos.

2013. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Lehet hülyének nézni, de bekentem a kullancsot étolajjal. Megdöglött és elhagyta a kutyát. Nem az oltástól függ, hogy szereted e az állatod vagy sem..
2013. ápr. 20. 21:16
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát a mai felfogás szerint nem szabad a kullancsot semmivel bekenni, mert elkezd öklendezni és megfertőzi vele a kutyát. Figyeld a következő napokban, nem lesz e bágyadt,levert, étvágytalan. Ha igen nyomás az orvoshoz, különben 3 nap alatt leállhat a veséje és elpusztul. Legközelebb, csak szedd ki a kullancsot, nem baj, ha beletörik a feje, mert a szervezet kidobja.
2013. ápr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!