Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj a kutyámmal?

Mi lehet a baj a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Már régebben írta, hogy nem hallgat ránk, nem fogad szót, ugat és morog ránk. Mindenki azt hajtogatta, hogy tuti velünk van baj. Sokat járunk kutyás közegbe és mások szerint sem feltétlenül velünk van a baj, mert látják, hogy hogyan viselkedik a kutya és mi hogyan kezeljük.

És akkor a másik gond...szobatisztaság. De nem a szokásos gond van. 3 óránként visszük le a kutyust, mégis ebben a 3 órában 2-3x minimum bepisil, de óriási tócsákat (az ágyba is). Itt elsősorban a mennyiséggel van gondom. Normális, hogy 3 órát nem bír ki fél évesen és, hogy a ezalatt az idő alatt 2 séta között 2-3x hatalmasat pisil itthon? És oké, hogy többet isznak, de nála akkor is ez van 1-2 hete ha alig iszik. Nem lehet valami gond vele? Agresszív, neveletlen minden erőfeszítés ellenére és ennyit pisil. Kutyasuliba elmegyek vele jövő héten, de ez , hogy ennyit pisil érthetetlen számomra. Mások 3x viszik le a kutyát és nincs gond. Mi meg napi 6-7x ebből 2 órás szabadon futkozós és mégis 5-6x emelett bepisil úgy hogy sétáknál is mindig pisil.


2013. ápr. 21. 19:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem volt kutyapelenkánk régen sem. Itthon voltam vele, 8 hetesen hoztuk el, 2 óránként kimentem vele. Persze néha volt baleset, de mindig jól feltöröltem a helyét, hogy ne maradjon ott a szag. Úgyhogy amiatt sem lehet:S
2013. ápr. 22. 07:19
 12/17 anonim ***** válasza:
Az enyémnek vizeletvisszatartási gondjai voltak, valószínű az ivartalanítástól, de az is "kikapcsolt" éjjelre, bár én sem értem, hogy hogy. Gyógyszerre reagált, aztán a várt módon meg is gyógyult, szóval biztos nem szimulált.
2013. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ő még csak fél éves szuka, nem volt még ivartalanítva. Pénteken viszem dokihoz majd és akkor kiderül hogy van-e gond.
2013. ápr. 23. 12:04
 14/17 anonim válasza:

Tudom mi lehet a baj! Talán nem szoktattad rá arra hogy te vagy a főnök! Bemásolok 1 szöveget: Ha a kutyád problémásan, rosszul viselkedik, esetleg bánt (megharap, támadni akar), akkor legtöbb esetben a nevelésénél történt a hiba, pld.: mindent megengedtünk neki, amit csak akart, tehát azt hiszi, hogy ő a falkavezér.


Legtöbbször a gazdák elaltatják az egészséges kutyát...Ne cselekedjünk igy. Adjunk neki egy esélyt és kezdjük el a helyes nevelést. Pedig ők nem tehetnek róla, nem hiába van a mondás, olyan a kutya, amilyen a gazdája.



A kérdéseiteket fel fogom tüntetni a weboldalon.



Alfa, avagy ki itt a főnök!?


A kutyák már ősidőktől kezdve falkákban élnek, társasági lények, épp ezért őt se lehet kihagyni a falkából. A kutyának szüksége van arra, hogy a falka tagjaival (tehát a családdal) élhesssen. Szüksége van a szeretetre.


Már kiskorától kezdve tudtára kell adni a kutyának, hogy a falka vezetője nem ő, hanem a gazdája.


Azt, hogy ne gondolja, hogy ő az "úr" meg is lehet előzni.


Pár dolog:


- a falkavezérnek kell először ennie, és nem szabad a kutyának odadobni pár falatot.


- a legjobb, legkényelmesebb fekvőhelye csak a falkavezárnek lehet, ezért nem szabad felengedni az ágyra, kanpéra.


- játszani csak akkor kell a kutyával, ha mi akarjuk. Ha ő jön oda, hogy játszani akar, és mi nem tudunk neki ellenálni, akkor azt fogja hinni, hogy úgy mennek a dolgok, ahogy ő óhajtja. Ezért akkor kezdeményezzük a játékot, amikor mi akarjuk, és mi is fejezzük be!!!


- az ajtón először mi lépjünk ki, és minden helyiségbe mi menjünk be először.


- nem szabad engedni, hogy az asztalnál kunyeráljon!

2013. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Az ágyas dolgon kívül mindent betartunk...mégis ilyen a kutyám:S Nem engedünk meg neki mindent, sosem kap asztaltól kaját, nem etetjük miközben mi eszünk és mindig rászólunk egyből ha rossz.
2013. ápr. 24. 18:07
 16/17 anonim válasza:
Oh. Akkor nemtudom mi lehet a baj..... Vidd állatorvoshoz
2013. máj. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ezek csak a főszabályok, ezek betartásával is viselkedhetsz alárendeltként, ezért jó az ilyeneket szakemberrel megbeszélni, aki látja, hogy min kéne még változtatni.
2013. máj. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!